První názory (SPOILER)

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Zamčeno
Uživatelský avatar
FujiwaraCZ
Quill Rat
Příspěvky:36
Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od FujiwaraCZ » 24.05.2012, 09:32 hod.

Takže...

Plusy:
+ Oddělený loot
+ Truhla
+ CGI filmečky
+ Aukce je super, ale nemá vzácné platidlo, což je špatně
+ Rozmanitost předmětů je výborná, ale celkem to poškozuje "elitní" předměnty, které mnohdy nestojí za nic
+ Achievmenty
+ Pohodová komunikace(oproti D2)

Mínusy:
- Technické problémy, které bych od Blizzardu nečekal
- Obtížnost a taktika mi přijde nižší než v D2, ale to je způsobené hlavně aukcí
- Nevyváženost kombinací u monster(elity jsou horší než bossové atd.)
- Hudba je strašně nevýrazná
- Obrovské zjednodušení a příprava na konzole
- Drop (chybí mi tu ta radost jako v D2, kde vám padaly setovky nebo unikáty, které ale za něco stály)
- Velice jednoduché nafarmení goldů a pořízení super věcí v aukci(chybí mi tu extrémně vzácné platidlo jako byly runy v D2)
- chybí tu hloubka tvorby postavy, kdykoliv si uděláte cokoliv...
- craft se moc nevyvedl, protože si za zlomek nákladů pořídíte v aukci předmět na míru
- craft drahokamů je podivně drahý a nevýhodný, alespoň z počátku
- vypuštění dropovacích run

Celkově hra není špatná, nicméně jsem čekal trochu víc :o) Mám trochu strach, že životnost nebude tak velká jako v D2. Jinak přeji blizzardu, aby to vypiloval na maximum. Ještě mají šanci to vybrousit.

Gotha
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Gotha » 24.05.2012, 09:35 hod.

Je to stale Diablo, jen v novem kabate. Pro me urcite zklamani, protoze mi prijde, ze kdyz se rozhodlo, ze se udela trojka, tak se to po case odlozilo a po jeste delsim case vytahlo ze supliku kdyz bylo jasne, ze WoW uz netahne a rozhodlo se, ze se to D3 dodela. WoW z D3 vykukuje a to se neda poprit. Bohuzel v roce 2012 vyjit s takovou grafikou je z meho pohledu spise ostuda pro Blizz. Reci o to, ze D3 ma bezet i na slabych strojich je vymluva, protoze doba pokrocila a stare pekace uz stejne nefrci v zaplave jinych her, ktere pozaduji vyssi hw.

Dalsi kankou na hre, ktera je online, je stabilita systemu jako takoveho. Po tydnu od ostreho stratu jsou neustale problemy. Bud se lidi nemuzou nalogovat, nebo je nejaka sluzba nedostupna - pokud tedy neni nedostupny cely server. Pro takoveho herniho giganta jako je Blizz je to jednoznacne minus.

Po herni strance je stale stare Diablo. Nejsou zadne inovace, kterym by se D3 odlisilo pokud neberu v potaz aukci, ktera spise na te klasice stareho Diabla ubira. Jinymi slovy nechces farmit vybavu? Tak si ji kup. Ne to neni delane pro hrace, to je delane pro Blizz. I maly peniz co z toho budou mit bude furt dobrej peniz.

Dal je urcite potreba pripomenou velke herni minus v podobe obtiznosti v Infernu. Vcera bylo nasazeno mrte hotfixu co maji D3 v Infernu classy vyrovnat, ale to je hodne pozde. Ranged classy si uz v pohode farmi a ti co ted polezou do Inferna budou zcela jiste v nevyhode. To je z meho pohledu velke minus.

Povinnosti urcite bude si D3 zahrat, ale pro vetsinu uz to nebude dlouhodoba zalezitost. Obavam se, ze predpoklady Blizzu, ze D3 hrace udrzi alespon na 2 roky vyprcha tak za pul roku.

Uživatelský avatar
Weeman
Quill Rat
Příspěvky:31

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Weeman » 24.05.2012, 09:46 hod.

Tak puvodne jsem ani nazor pridavat nechtel. Vyzvracel jsem se na chatu a necitil potrebu to nejak uchovavat v analech fora. Nicmene napisu me dojmy.

Jen pro info: D1 a D2 a nasledne LoD jsem hral dost dlouho dobu a vyzkousel mnoho postav - ne vsechny na HELL, tam sem dosel jen s kouzelnici. Zbytek ukoncil zivot na NM nebo na zacatku HELLu :D

--

+
graficka a zvukova stranka
dobre odreagovani
souboje bosu
cinematics

-
rozdelovani statu
system skillu a run
dropovani a obecne ekonimika "sveta"

ad minusy:
rozdelovani statu - automaticke, neovlivnitelne ... to ma byt RPG?
system skillu a run - neleveluji se, odemknou se s levelem ... runy to nezachranuji, odemknou se s levelem ... clovek se nemusi snazit runy vyrobit, dropnout atp. Staci proste jen levelovat a clovek vse dostane pod nos ... to ma byt RPG?

btw, vsechny kouzla a skilly se odrazi od gearu. Ano, podporil se RMAH atp., ale tim vznika jediny cil, ktery popisuji nize (max lvl atp.)

drop - NM zacatek druheho aktu, MG 30% a prodal jsem 2 plne inventare zlutych veci za cca 3 hodky hrani ... to ma byt normalni? Legendary vec jsem nevidel a ani to nema cenu - nejsou legendarni - snad mozna do vzhledu.

Pokud se na to kouknu z pohlede obcasneho hrace a nebo novacka v Diablo svete, tak po projiti normalu s par postavam nema hra co nabidnout. Jediny cil je udelat max lvl a dropovat predmety. Ale proc vlastne? Abych psal na forum jak jsem imba? Zbytecnost. Zadne areny, zadne PVP ... hodne chyby nejake "dalsi vyziti".

A abych nezapomel na questy - jsou za ne tak smesne odmeny, ze je clovek dela jen z jakesi povinnosti a side questy dela pro zvedavost - nakonec zjisti, ze je to ztrata casu.


Tod muj pohled na celou vec. Beznemu hraci nema Diablo3 dlouhodobe zatim co nabidnout. Snad to Blizz s patchem opravi.
Obecne jako nejvetsi minus vidim toto (reknu to tak, jak se bezne bavime :D ) - ta hra je tak lehka (nemyslim obtiznost mobu atp.), ze nenuti cloveka vubec premejslet nad tim, co bude jeho dalsi krok. Nic nemuzete proste podelat - skilly kdykoliv menit, staty neresite, na portaly nezapomenete. Jedine co, tak busit prachy a na AH nakoupit gear. Az bude RMAH, tak to bude o koupit a klikat a psat jak sem hustej uber imba mega turbo robot. So ... have fun.

Ale stejne me ta hra bavi 8-)

Uživatelský avatar
Demon_Seddy
Quill Rat
Příspěvky:7
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:DemonSeddy#2365

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Demon_Seddy » 24.05.2012, 10:21 hod.

Nemám moc co k Diablu 3 říct, jelikož sem s hrou až na různé drobnosti spokojený, ty drobnosti kterých jsou plné fóra a diskuze neřeším, protože sem přesvědčený že je Blizz odstraní, upraví... vždyť hra je teprve pár dní venku.

Co jediné mě na hře zklamalo je odfláknutý čtvrtý akt, hlavně tedy po atmosférické stránce. Čekal sem, že ve čtvrtém aktu přijde teprve to pravé peklo a namísto toho aby se člověk pomalu začal modlit v tom nebeském prostředí.

sacrothul
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od sacrothul » 24.05.2012, 10:47 hod.

Skill a attribut systém je podělanej a těch pár lidí na fórech co si to chtějí věčně obhajovat to nezachrání. Já jsem s Diablem od doby ještě než vyšel první díl (takže tak 16 let? jiný hry moc nehraju, jen heroes III :) ) a pro mě trojka není plnohodnotným nástupcem D2. Rozhodně se nemůžu stotožnit s názorem, že rozdělování skillů v D2 bylo špatný. Já jsem měl hrozně rád, jak si tu postavu pomalu vylepšuju a to podle SVÉHO. Ty roky experimentování s různýma extrémama, to mi tenhle díl prostě nedá. Přehazování skillů pro mě neznamená mít vlastní "build". Já si tak vždycky mohl udělat naprosto dvě odlišný postavy, to v D3 nejde. Ale grafika je super. Ne třeba rozlišením textur, ale tou kreativitou v detailech, tohle se Blizzu nedá upřít. Jinak z toho fakt smrdí WOW, je to po tý grafický stránce dost podobný. Ale i když vyšlo D2 tak každej řikal, že je to hrozně barevný. No aby ne, když jednička byla temná jak nejtemnější hrad v karpatech. Když se na hru čeká tak dlouho, tak se musí určitou tvrdou kritikou počítat, to se nedá nic dělat :) Přeji hezké chvíle u D3.

marian_r
Doom Knight
Příspěvky:416
BattleTag:iAmTehLaw#2891

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od marian_r » 24.05.2012, 11:20 hod.

Demon_Seddy píše:Nemám moc co k Diablu 3 říct, jelikož sem s hrou až na různé drobnosti spokojený, ty drobnosti kterých jsou plné fóra a diskuze neřeším, protože sem přesvědčený že je Blizz odstraní, upraví... vždyť hra je teprve pár dní venku.
...
Roky vývoja a beta testov a Ty povieš že "veď to odstránia"? Kúpiš si auto a bude mať občas výpadok bŕzd, veď to odstránia?

Gotha
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Gotha » 24.05.2012, 11:33 hod.

marian_r píše:
Demon_Seddy píše:Nemám moc co k Diablu 3 říct, jelikož sem s hrou až na různé drobnosti spokojený, ty drobnosti kterých jsou plné fóra a diskuze neřeším, protože sem přesvědčený že je Blizz odstraní, upraví... vždyť hra je teprve pár dní venku.
...
Roky vývoja a beta testov a Ty povieš že "veď to odstránia"? Kúpiš si auto a bude mať občas výpadok bŕzd, veď to odstránia?
bingo :-)

Angeler
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Angeller#2958

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Angeler » 24.05.2012, 11:46 hod.

Tak nad čím přemýšlím už pár dní, je ekonomika hry. Grafiká skvělá, hratelnost skvělá, příběh nejlepší, co jsem kdy viděl. Ekonomika v pasti, všechny legendary itemy nadropovaný a v aukci, protože to jinak asi nejde, zatím to každej hraje, protože ho to baví, ale chtělo by to úplně nový itemy za hraní PvP, udělat z té hry něco, co ji udrží. Není třeba se rozplývat nad rozmanitostí hry, vždyť mě už se ani na to BF nechce ^^ Uvidíme, jak se s tím Blizzard popere, obtížnosti mi špatné nepříjdou a ve více lidech hra dostává dokonce úplně jinej režim zábavy :)

DURiN
Fallen Shaman
Příspěvky:84

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od DURiN » 24.05.2012, 11:50 hod.

Angeler: měl by jsi více sledovat filmy a jiné hry ba něco i přečíst. Protože i pokemoní mají lepší příběh než D3 a když se ti to jeví jako jeden z nejlepších co jsi kdy viděl tak to byl asi první co jsi viděl ne ???

Protože jako prvni každy uvadi hrozny přiběh :)

marian_r
Doom Knight
Příspěvky:416
BattleTag:iAmTehLaw#2891

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od marian_r » 24.05.2012, 11:53 hod.

Mňa osobne príbeh netrápi, nečítam a skipujem.

Ale fakt ma onô, hnevá, že v roku 2012 nejde rotovať a zoomovať kameru. Také niečo som nehral 5 rokov.

Gotha
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Gotha » 24.05.2012, 11:55 hod.

Angeler píše:chtělo by to úplně nový itemy za hraní PvP

Co je jine? Vice OP nez ty z PvE? Presne tyhle rozdily pak hru zmrvi, ale totalne. Jenze tak jak bude PvP postavene v D3 tak bude naprosto o nicem. Nebude tam nic co by cloveka nutilo pvp hrat. PvP se nehraje s partou kamaradu pro kraceni chvile. To co tam bude chybet je tlak na vlastni skill kdyz tam o nic nejde (jinymi slovy je to jako kdyz se hraje poker o sirky nebo o prachy).

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Kubis » 24.05.2012, 11:58 hod.

To si věštec, že už teď víš jak bude PvP v DIII vypadat ???

Gotha
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Gotha » 24.05.2012, 11:59 hod.

Helljovany píše:To si věštec, že už teď víš jak bude PvP v DIII vypadat ???
Tak info o tom jak bude PvP vypadat je uz davno zname :green: :wave:

Uživatelský avatar
Silblade
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Silblade#2187

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Silblade » 24.05.2012, 12:00 hod.

Nevím lidi, jak vy, ale se vždycky po slpnění každodenních povinností těším na další hraní jak malej Jarda, protože jsem na D3 čekal (jako většina z nás) hodně dlouho. Blizzard neumí udělat špatnou hru, to je bez diskuze - můžete plivat na wowko, ale čísla hovoří sama za sebe, jak je hra úspěšná u široké masy lidí. To stejné se dá říct o Diablu, vždyť se stala v den vydání nejprodávanější hrou v dějinách (to proto že je nejočekávanější :D). Hrál jsem wow, hraji Diablo, můžu porovnat - prostředí je v mnoha místech daleko temnější než Diablo dvojka, nepodobné "veselému" prostředí wowka. Dokonce i ta poušť z druhého aktu je svým způsobem temná, ve dvojce jsem měl pocit (společně s hudbou), že jste si vyšli na jednodenní vycházku do slunce zalité pouště, kde vše vypadá pozitivně. Zde máte aspoň písečnou bouři, která poušť zatemňuje, čímž to navozuje tu správnou amtosféru. Ve třetím aktu zase máte pocit, že jste uprostřed bitvy, je opravdu nádhera se kouknout z hradeb, jak do nich naběhne siegebraker, jak se tam masakrují démoni a lidi. Ve dvojce v pátém aktu jste občas potkali barbara se sekerkou jak se tam mlátí, ale to bylo vše - žádné navození "velkolepé" bitvy. Toť atmosféra. Hudba je dobrá, akorát v dungech a jeskyních se velmi často opakuje, to je jediný co mi vadí.

Všichni tady pláčou nad automatickým rozdělením atributů, až si člověk musí klepat na čelo. V čem vidíte výhodu manuálního rozdělování statů, když u každé postavy budete boostit jen jeden atribut? Cha! Neříkejte mi, že budete jet barbara třeba na inteligenci. Každej by solil body do strength. Tak proč tam tento zbytečný mechanismus dávat? Kdo by přece jen měl chuť solit body jinam, má na to itemy, který staty vynahradí. Takže tohle se mi zdá dost irelevantní.
Skilly a skill runy, z těch jsem měl největší obavy. Moc jsem jim nepřál a zpočátku se mi to celé nelíbilo, ale ve hře to funguje. Znovu: kdo z vás by kvůli špatně investovanému skill pointu byl ochoten rozjet novou postavu? Jen mi neříkejte, že to dělalo Diablo 2 znovuhratelným. Spíš marným. Vaše chyba v investování skill pointu nedělá hru znovuhratelnou, ale zbytečnou. Takže něco jako instantní respec skillů je jedině vítán.

Co mě trochu znepokojuje je aukce. Otřásám se při pomyšlení, že stačí zajít na AH, koupit si za zlomek goldů velmi dobrý předmět, nasadit, namazat a jet. Ubližuje to vaši dětinské radosti z nově nalezených itemů. Místo "jéé, tohle by se mi mohlo hodit" si řeknete "na aukci najdu a koupím na svůj level lepší". Co si zpětně vzpomínám, ve wowku byla ekonomika mnohem líp ohlídána, přece jen jste měli měnu v copperech, silver a goldech a goldy jste zadarmo nedostali. Takže koupit si dobrý item na aukci znamenalo si hluboko sáhnout do vaší kapsy. Ne že by goldy v diablo byly zbytečný a vyhazovali jste je oknem jako v diablu 2, pač už jste neměli místo, ale v aukci v diablu koupíte dobrý předmět za snad setinu jeho ceny. To je špatné.

Dále bych přidal více achievmentů. Projel jsem skoro všechny akty a na normalu už mám většinu achievů z daného aktu získanou.

Pokračování příště...:D
Obrázek

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Kubis » 24.05.2012, 12:01 hod.

Jenže Blizzard právě proto, že s tou podobou nebyl spokojenej PvP zatim nezprovoznil a maká na něm...

Angeler
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Angeller#2958

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Angeler » 24.05.2012, 12:06 hod.

DURiN píše:Angeler: měl by jsi více sledovat filmy a jiné hry ba něco i přečíst. Protože i pokemoní mají lepší příběh než D3 a když se ti to jeví jako jeden z nejlepších co jsi kdy viděl tak to byl asi první co jsi viděl ne ???

Protože jako prvni každy uvadi hrozny přiběh :)
Dá se říct, moc singl playerů sem nedohrál. Každopádně jsem to celkem hltal, ať sou názory jakýkoliv.
---
Gotha píše:
Angeler píše:chtělo by to úplně nový itemy za hraní PvP
Má tam být snad rating, ne? Já už v jednom MMORPG zažil PVP, za který nic nebylo, dokonce se platilo za vstup :P Stejně se tam scházela menší komunita a občas se to tam řezalo jako o život :)

Uživatelský avatar
Weeman
Quill Rat
Příspěvky:31

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Weeman » 24.05.2012, 12:10 hod.

Je to proste nobrain klikacka :D Sorry, ale ja to napsat takhle musel. Me vytaci ty skilly atp. je to jen jen jen o gearu - frustrujici zalezitost. Tesim se na GW2 :D Je tam vice moznosti :) Pravodu zustava, ze je to jiny zanr hry ... ono to Diablo vlastne ani uz neni moc RPG ... spis bych to zaradil do arcade verze. Ja sem ted tak zklamany, ze to nedokazu videt jinak, ac se dost snazim :-/
--
EDIT:
Co mě trochu znepokojuje je aukce. Otřásám se při pomyšlení, že stačí zajít na AH, koupit si za zlomek goldů velmi dobrý předmět, nasadit, namazat a jet. Ubližuje to vaši dětinské radosti z nově nalezených itemů. Místo "jéé, tohle by se mi mohlo hodit" si řeknete "na aukci najdu a koupím na svůj level lepší". Co si zpětně vzpomínám, ve wowku byla ekonomika mnohem líp ohlídána, přece jen jste měli měnu v copperech, silver a goldech a goldy jste zadarmo nedostali. Takže koupit si dobrý item na aukci znamenalo si hluboko sáhnout do vaší kapsy. Ne že by goldy v diablo byly zbytečný a vyhazovali jste je oknem jako v diablu 2, pač už jste neměli místo, ale v aukci v diablu koupíte dobrý předmět za snad setinu jeho ceny. To je špatné.
S timto souhlasim ... nemam radost z dropnutych veci ... pokazde koupim lepsi. Zvedam je ze zeme jen k vuli goldu :)
Naposledy upravil(a) Weeman dne 24.05.2012, 12:15 hod., celkem upraveno 1 x.

DURiN
Fallen Shaman
Příspěvky:84

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od DURiN » 24.05.2012, 12:12 hod.

Silblade: pořád uvádíte ty krasná čísla. Ano marketing je marketing každý si to koupil v očekávání jak dlouho to vydrží se podívej na W3 tam to dlouho držela jenom dota jinak propadák.

A WoW když se podíváš na Čínu tak ano ale jinak skoro všichni známí od toho odešli a datadisk Pandy to úplně zabijou je to jenom pro smích.

Uživatelský avatar
Winty
Fallen Shaman
Příspěvky:99
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:WintyBadass#2859

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Winty » 24.05.2012, 12:12 hod.

Weeman: Když je to jen o gearu, tak dohraj inferno jen s Auto Attackem.

DURiN: W3 a propadák? Trololololol :wave:

Gotha
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: První názory (SPOILER)

Příspěvek od Gotha » 24.05.2012, 12:17 hod.

Angeler píše:Má tam být snad rating, ne?
pokud zas neco nerika nejaky novy blue post tak prave zadny rating nebude...bude to ciste for fun...blizz pry z D3 nehodla delat pvp server

Zamčeno

Zpět na „Obecně“