Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno
Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 23.02.2014, 12:26 hod.

Úvod
Vítám vás už u svého třetího článku, kde rozeberu jednotlivé bosy, svůj názor na ně a jak se mi proti nim hrálo.
Pozor poznámka: Tenhle článek neslouží jako profesionální návod, jak jednotlivé bosy zabít!!!

AKT I
Skeleton King
Obrázek
Když jsem došla k prvnímu bossovi, přišla mi to jako krátká chvíle. Už po několika minutách jsem stála proti Skeleton Kingovi a vůbec jsem nevěděla, jak ho porazím. Stála jsem před trůnem a říkala si, že na ten trůn nekliknu a vrátím se do New Tristamu. Jakoby to bylo včera, kdy jsem poprvé uslyšela hlas Skeleton Kinga, jak mi říká, že ho nikdy neporazím. Nikdy neříkej nikdy. Skeleton King se objeví a pokud rádi plníte achievementy, musíte ho porazit na všechny obtížnosti, což není vůbec nějak těžký úkol. Tento boss mi přišel jako nejlehčí z celé hry. Možná si to jen namlouvám nebo je to něčím jiným. Jen jsem se musela smát, že po tom nástupu a slovech zemřel celkem rychle.

Jak jsem porazila Skeleton Kinga?
Tohoto bosse je velmi lehké porazit. Vyvolává skeletony, které se dají snadno zabít a navíc velmi často z nich padne health orb, který vás vyléčí a vy se snadněji udržíte naživu. Poznala jsem, že se musím vyhýbat základním útokům Skeleton Kinga a dávat si velmi velký pozor na jeho teleport, který mi celkem znemožňoval se od něj držet dál. Proto jsem čekala až se ke mě teleportne a jak mě začal mlátit, nestála jsem na místě jako pecka, ale snažila se mu ublížit ze všech stran. Rozhodně bych nedoporučovala stát na místě, protože to celkem bolí a vy snadno zemřete. Velmi dobře si pamatuji, jak moc jsem se ho poprvé bála a snažila se od něj držet, co nejdál, aby mě nezabil. Pořád jsem používala health potiony a health orby dokud jsem nepřišla na to, jak ho vlastně zabiju. Pak už to bylo velmi lehké. Bitva s tímto bossem mě vždycky baví, ale podle mého názoru je prostě lehká. Tento boss nemá toho tolik, čeho se bát a navíc máte dost velký prostor k útěkům nebo útokům.

Butcher
Obrázek
Cesta k druhému bossovi mi přišla delší a moc velkou radost jsem neměla, že final boss aktu I se nachází v Hall of Agony. Celkem zajímavý název, který měl asi postrašit hráče. U mě se to celkem povedlo, protože jsem nevěděla, co mě čeká. Když jsem konečně Butchera našla, okamžitě jsem si vzpomněla na Diablo I a slova, na které nezapomene žádný fanoušek série Diablo: "Ahh, fresh meat!" Srovnávat to samozřejmě nechci, protože to ani nejde. Tahle bitva byla úplně jiná a hodněkrát jsem zemřela než jsem přišla na to, jak Butchera porazit. I když jsem už věděla, jak ho porazit, bitva jako taková byla pro mě nakonec těžká.

Jak jsem porazila Butchera?
Objevila se přede mnou velká obluda a začala do mě nemilosrdně útočit. Všimla jsem si, že tento boss umí dost věcí a největší problém mi asi dělalo, se nenechat přitáhnout. Jakmile jsi mě Butcher přitáhl, nemohla jsem nic dělat a okamžitě jsem byla mrtvá. Přiznám se, že jsem tu umřela mnohokrát, než se mi povedlo bosse porazit. Pořád se oháněl svým hákem a já jsem se od něj držela, co nejdál jsem mohla. Když se na mě rozeběhl, uhnula jsem. Začala se mu točit hlava a nemohl nic dělat. Tohle byla velká příležitost pro mě, takže jsem mu způsobila co nejvíc bolesti, dokud nepřišel k sobě. Snažila jsem se ho vždycky nejvíce zranit, když narazil do zdi, jenže mi čím dál více dělala problém hořící podlaha. Celou dobu jsem nevěděla, kde přesně bude podlaha hořet a bylo pro mě těžší se udržet naživu. Používala jsem strašně moc health potiony a studny (30s cooldown) dokud jsem Butchera nezabila. Tohle je vždycky pro mě těžký boj, ale naštěstí mám vždycky hodně prostoru, abych se udržela naživu. Jen se tu vždycky cítím jako v pekle. To horko je smrtící (:D)


AKT II
Belial
Obrázek
Začal druhý akt, který nenávidím z celého srdce. Ty závěrečné úkoly mě nebaví a písek taky nemám v oblibě. I přes všechny negativa tento akt projdu, abych změřila síly s Belialem. Nikdy si nepřestanu myslet, že Belial je nejtěžší boss celého Diabla a že by hru měli přejmenovat na Belial. Je to jediný boss u kterého nemáte dostatek prostoru na své útoky nebo útěky. Právě proto je to pro mě nejvíc epická bitva celé hry. Když jsem poprvé vstoupila dovnitř a viděla Beliala, říkala jsem si: "tohle má být nějaký boss"? Byl pěkně v bezpečí v trůním sálu a poslal na mě nějaké potvory. Ty jsem bez problému zabila. Belial si všiml, že samotné potvory mě nezabijí a konečně se mi postavil. Bylo mi divné, že mu ubívaly tak rychle hpčka. Už jsem si myslela jaká je to nuda a že je to strašně lehké. Jakmile jsem Belialovi ubrala půlku zdraví, proměnil se ve velkou hnusnou potvoru a já jsem tušila, že pravá bitva s bossem přijde právě teď a přestala jsem si myslet, že to zvládnu hned napoprvé.

Jak jsem porazila Beliala?
Přede mnou byla velmi velká výzva a netušila jsem, jak ji zvládnu. Belial se do mě nemilosrdně pustil a já jsem měla co dělat, abych jeho ranám utekla. Naštěstí jsem měla Demon Huntera, takže jsem jeho ranám trapným úskokem unikla a odstřelovala jsem ho ze všech strach. Nějak jsem si všimla, že se pode mnou vždycky jako první objevilo zelené kolečko a přesně na to místo dal Belial vždycky krutou ránu. Už bylo pro mě lehčí, se nenechat zasáhnout, ale pokaždé se to nepovedlo a já musela použít health potion nebo globe. Po pár ranách přišlo to nejtěžší. Po celé mapě se začaly objevovat zelené kruhy, které explodovaly. Snažila jsem se tomu vyhnout ze všech sil, ale umřela jsem. V této části jsem vždycky ze srandy říkala, že Belial začal prdět :D Po prvním neúspěchu přišly další, takže jsem si myslela, že Beliala nezabiji. Nakonec se mi to s velkou dávkou štěstí povedlo a Beliala jsem zabila. Stejně si pořád myslím, že musíte mít strašně velké štěstí, aby vás vybuchující exploze nezabila nebo jste do ní nevstoupili. Je tu strašně málo prostoru, kam můžete utéci a proto si nikdy nepřestanu myslet, že je to ta nejvíc epická bitva ze všech! Když nenavštívíte aukci :)

AKT III
Azmodan
Obrázek
Po obtížném zabití Beliala, začal můj neoblíbenější akt ze všech. Strašně moc se mi líbí a vždycky mi utíká stejně rychle jako akt první. Hlavně se mi líbí ten náběh na Azmodana, jak tomu já říkám (ta cesta dolů). Po snadném zabití pavoučka je to už jen pár kroků k Azmodanovi. Když jsem ho poprvé viděla, přišel mi stejně "obludný" jako Butcher. Mě nezbývalo nic jiného, než ho zabít.

Jak jsem porazila Azmodana?
Tohoto bosse je velmi snadné porazit. Jakmile se objevil, začala jsem do něj útočit a nepřestala bych, kdyby nevyvolal tu velkou louži krve, která mi ubrala celkem dost zdraví, než sem jí unikla. Trapně jsem se schovala do kouta a čekala jsem, až ho to přejde. Jakmile krev zmizela, pokračovala jsem v útoku. Znepříjemňovaly mi to padací meteory, které mě jednou zabily a taky lejzr, který mě taky dokázal trošku pozlobit. Ze všech těch věcí měl meteor největší damage (aspoň mi to tak přišlo), takže jsem si dávala největší pozor na něj. Pak už nebyl žádný velký problém tohoto bosse porazit a užít si sladký pocit vítězství. Díky velkému prostoru jsem měla spoustu možností k útěku a útokům a můžu to přirovnat k obtížnosti mezi Skeleton Kingem a Butcherem.

AKT IV
Diablo
Obrázek
Za své činy v přechozích aktech jsem byla odměněna a proto jsem přišla jako hodná holka do nebe. Velmi se mi líbilo zpracování celého aktu. Všude se vedly bitvy a já jsem si díky tomu ještě víc připadala jako ve finále celé hry. Krásně to ubíhalo a po 30 minutách jsem došla na závěr. Nemůžu uvěřit, že to uteklo tak rychle a už stojím proti Diablovi. Velmi mě zajímalo, jak bude vypadat a vůbec jsem nebyla zklamaná. Tohle se Blizzardům povedlo.

Jak jsem porazila Diabla?
Diablo se do mě nemilosrdně pustil a já věděla, že tady končí veškerá legrace. Už jsem se musela více snažit, abych neumřela. Naštěstí jsem měla opět dostatek prostoru a tak jsem utíkala a utíkala. Diablo měl hodně schopností, ale největší problém bylo, se ze začátku nenechat chytit do pasti. Jakmile jsem se do pasti chytila, Diablo si mě vzal do ruky a vycucnul ze mě skoro půlku zdraví. Musela jsem si dát větší pozor a pastím se vyhýbat. Postupem času jsem snadno poznala, kde jednotlivá past bude a už jsem se do žádné nechytila. Pořád jsem se snažila vyhnout všemu a přitom způsobit co nejvíce bolesti. Velmi nepříjemné byly i ohnivé kouzla, které mi dělaly velký problém a často jsem musela utéci ke studně nebo použít health potion, ale pořád jsem žila díky tomu velkému prostoru. Bitva trvala dlouho a Diablo měl už půlku hpček dole. Rozhodl se, že mě teleportuje do jiné oblasti, kde semnou změří síly jeho stín. Nedalo moc velkou práci stín Diabla zabít, musela jsem si dávat pozor na pasti a na můj klon, který jsem musela zabít. V téhle oblasti jsem měla taky dostatek prostoru a po pár minutách jsem stín Diabla zabila a Diablo mě teleportnul zpátky. Rozhodl se, že se jen tak nevzdá a velmi se rozzuřil. Nekouzlil už jen pasti a ohnivá kouzla, z jeho očí také často "vytryskl" proud světla, který by mě i zabil, kdybych neodskákala pryč. Měla jsem pocit jako bych stála proti Supermanovi, ale nechtěla jsem teď na konci zemřít. Vždycky, když jsem viděla, že vyvolá tohle kouzlo, obešla jsem ho a ubrala mu co nejvíce hpček to šlo. Sice to trvalo déle, ale věděla jsem, že se nemusím ničeho jiného bát a byla jsem v bezpečí. Díky utíkání, odstřelování a využití této taktiky jsem nakonec Diabla porazila. Nevím proč, ale neměla jsem takový dobrý pocit jako po zabití Beliala. Byla jsem ráda, že jsem porazila final bosse celé hry a můžu zhlédnout závěrečný filmeček, ale něco mi tam prostě chybělo. Nedokáži to vyjádřit a proto se všem čtenářům tohoto článku omlouvám. Možná by to bylo lepší, kdybych měla tolik prostoru jako u Beliala nebo kdyby tam bylo to "něco", které by vylepšilo ten efekt a ten pocit, který jsem cítila po zabití Diabla.

Hodnocení obtížnosti
1. Belial (kvůli nedostatku prostoru a explozím)
2. Diablo (kvůli dostatku prostoru a náročnosti)
3. Butcher (kvůli hořící podlaze a náročnosti)
4. Azmodan (kvůli dostatku prostoru a nenáročnosti)

Závěr
Doufám, že se vám můj další článek líbil. Dalo to celkem práci to vymyslet a napsat. Za veškeré nedostatky a chyby se omlouvám :) :)
Obrázek

EmhyrVarEmreis
Gorebelly
Příspěvky:301
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od EmhyrVarEmreis » 23.02.2014, 12:28 hod.

Outdated
Naposledy upravil(a) EmhyrVarEmreis dne 11.12.2016, 12:36 hod., celkem upraveno 1 x.

Kolmen1
Doom Knight
Příspěvky:459
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od Kolmen1 » 23.02.2014, 12:48 hod.

Zajímavé :) Jen dotaz, to jsou po střehy těsně po vydání diabla? Alespoň mi to tak tedy přijde.
Třeba hned u Kinga jsi opoměla tu nejdůležitější vec co zabíjí asi jako jediná a to je jeho wirwind...a co třeba magda, Siegebreaker, ghom...ti také dokázali pěkně zavařit ;)
Jen pro info za měsíc po vydání RoS většina bosů projde celkem obměnou...

Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od homeles8 » 23.02.2014, 12:49 hod.

Když tam máš Skeleton Kinga, tak bys tam mohla mít i Zoltána, Cyadeu(nebo jak se to jmenuje) a třeba Izuala. :OXO
něco

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 23.02.2014, 13:19 hod.

Já vím, ale vybrala jsem si tyto bosy :) Nechtěla jsem psát úplně o všech :) Jinak to nejsou postřehy po vydání Diabla, cílem článku nebylo vyjmenovat všechny spelly a co dělá všem problém, ale napsat můj názor, máš to napsaný červeně
Obrázek

Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od homeles8 » 23.02.2014, 13:26 hod.

jj, já jsem si třeba nikdy nevšim, že SK dělá nějakej Whirlwind (nebo jak se to píše)
něco

Uživatelský avatar
Predy
Doom Knight
Příspěvky:437
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Archangel#2213

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od Predy » 23.02.2014, 13:54 hod.

Ahoj Verčo, tento článek se mi moc líbil klidně by mohl být jednou tak dlouhý protože sem ho úplně hltal a zavzpomínal si, že jsem na tom byl podobně jako ty. Ten Belial je vážně pěknej parchant :D ale myslím že zanedlouho bude ještě horší Adria a hrozně se bojím Malthaela :-D to že není na konci bety a Blizzard si ho nechává jako překvapení mě děsí :D ... no ale jinak článek opravdu pěknej hezky se to čte je to takový svižný a zajímavý :) doufám že bude brzy další článek například na téma hellfire ring a vše s ním spojeno :)

Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od homeles8 » 23.02.2014, 15:03 hod.

Predy píše:Ahoj Verčo ...... by mohl být jednou tak dlouhý ...... úplně hltal a zavzpomínal si......... opravdu pěknej.... doufám že bude brzy další
Je to moc nápadný, úchyláku. :dead:
něco

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 23.02.2014, 15:24 hod.

nenadávej jo? je to můj kamarád
Obrázek

Kolmen1
Doom Knight
Příspěvky:459
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od Kolmen1 » 23.02.2014, 15:27 hod.

Homeles8: A teda tohle je prosimtě co? To jako není Skeletona Whirlwind?
http://www.youtube.com/watch?v=v58npP3wCes
buď jak hned vstane z trůnu a nebo třeba 4:50

Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od homeles8 » 23.02.2014, 16:30 hod.

To je whirlwind, kterýho jsem si prostě ve hře nikdy nevšim, tak jsem to myslel, nevyvracuju že ho vůbec má.
BestVeroniqueEU píše:nenadávej jo? je to můj kamarád
To jsem napsal jen tak ze srandy/ z nudy
něco

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od Javurek » 23.02.2014, 16:43 hod.

Adria na HC je dost o hubu .)

Uživatelský avatar
Zedrak
Fallen Shaman
Příspěvky:89
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Česká Třebová

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od Zedrak » 23.02.2014, 16:46 hod.

Pěknej článek, rozhodně se mi líbí víc než ten předchozí.

slukk
Quill Rat
Příspěvky:28
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Krysa#2235

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od slukk » 23.02.2014, 17:11 hod.

Docela dobrej článek ;) , klidně mohl byt o trochu delší (magda, ghom, siegebreaker, izual...)

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 23.02.2014, 17:50 hod.

mohl ale není :)
Obrázek

slukk
Quill Rat
Příspěvky:28
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Krysa#2235

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od slukk » 23.02.2014, 18:00 hod.

Tak třeba příště :D

Uživatelský avatar
Pindik
Fallen Shaman
Příspěvky:55
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od Pindik » 23.02.2014, 19:52 hod.

proč je tam ten skeleton king ? :) 4 bossove a skeleton king

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Příspěvek od Kuki10 » 23.02.2014, 20:24 hod.

Pánové nehadejte se tady, dyztak to vyreste po staru někde venku, to funguje nejlíp.:)

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

jardach85
Fallen Shaman
Příspěvky:64
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:jardach85#2631
Bydliště:Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 3 - díl 3. - Bosové

Příspěvek od jardach85 » 23.02.2014, 21:04 hod.

článek celkem ok...já nejvíckrát určitě umřel u Beliala, i na HC jsem měl hodně velký respekt...jinak pokud se jde na ně takhle solo, tak nijak extra těžké porazit je nebylo...ale když jsou pak v portalech jako uberové, tak nesnášim kombinaci Zultan+Prase(siegebraker), ty jsem snad sám nikdy nezabil... jinak není možné, že Malthael už teď v té betě je? možná ne v příběhu, ale že se objevuje v nějakých těch riftech?
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Příspěvek od Kuki10 » 23.02.2014, 21:06 hod.

Mathael je obestřen tajemstvím, nebyl viden v akci, nikde ho nepotkas az v datadisku.:)

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Obecně“