"Padání" hry/PC

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764
"Padání" hry/PC

Příspěvek od Lemurman » 13.03.2013, 17:52 hod.

Ahoj,
včera se mi stala věc, že mi sám od sebe spadnul PC. No, spadnul je slabí slovo, vypadá to tak, že mi najednou zčerná obrazovka a pomůže jedině restart. Prý to dělá D3 což je asi pravda, protože mi to ve Windowsech nespadlo. Nevíte čím by to mohlo být?
Obrázek

Uživatelský avatar
Jojo WD
The Butcher
Příspěvky:1019
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Jorox#1330

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Jojo WD » 13.03.2013, 17:59 hod.

No ja ti neviem, ludia tu niekedy pisu ze co im roby D3ka ale mne sa este nikdy nic nestalo a teraz toto normalne ma prekvapuje co sa este moze stat vdaka D3 v PC :D mozno si to len namyslas ze je to vdaka D3, mozno mas chybu v PC
Obrázek

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Lemurman » 13.03.2013, 18:01 hod.

Jak jsem psal jinde mi to nedělá a prý to dělalo více lidem
Obrázek

Uživatelský avatar
STIN
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:STIN#2847

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od STIN » 13.03.2013, 19:12 hod.

Jojo WD píše:No ja ti neviem, ludia tu niekedy pisu ze co im roby D3ka ale mne sa este nikdy nic nestalo a teraz toto normalne ma prekvapuje co sa este moze stat vdaka D3 v PC :D mozno si to len namyslas ze je to vdaka D3, mozno mas chybu v PC
Souhlas.

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Casus » 14.03.2013, 10:20 hod.

Ano, desitky lidi maji v PC stejnou chybu.

https://www.google.cz/#hl=cs&sclient=ps ... 0&bih=1072

Chybu, ktera se projevuje jenom v D3 a SC2. :roll:

Lemurman: Pokud se to stalo jenom jednou a nebude se to opakovat tak to moc neres. Me se to stavalo pravidelne, kazdych 10 minut hry a s tim se moc hrat neda. Zkousel jsem ruzny figle, nic nepomohlo. Zajimavy je ze treba v BF3, ktery grafarnu nazhavi na 90 stupnu to nikdy neudelalo. Problem se tahne uz od vydani SC2, nekterym lidem to odpalilo grafarnu, vetsinou nvidie 9xxx ktery mely (asi) vadu pajeni cipu. Kazdopadne jedina vec co mi pomohla je stahnout treba MSI afterburner a snizit takty jadra i pameti o 100 Mhz.

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Lemurman » 14.03.2013, 10:47 hod.

Díky, v SC2 mi to nikdy neudělalo a v D3 3 během 2 dnů.
Obrázek

Bur
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hambi#2904

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Bur » 14.03.2013, 11:20 hod.

hele upřímně řečeno,ať si píše co chce kdo chce,ale neříkej mi,že to je hrou.podle vlastní zkušenosti ti dochází k tkzv přepěťovému stavu.Jednoduše na tvůj komp jsou dány velmi vysoké nároky.jednoduše řečeno a dohledáno,že jsou to klasické problémy,které způsobují i zdroje v kompu,což většina lidí dost podceňuje.
Obrázek

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Lemurman » 14.03.2013, 11:33 hod.

Je možný že je to PC, ale Brawler mi říkal že je to hrou. Mě je celkem jedno kde je problém, hlavně když se vyřeší.
Obrázek

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Casus » 14.03.2013, 11:37 hod.

Bur: Jo a proto to dela jenom D3/SCII. V BF3 karta jede i s OC, tzn o nejakych 200-250Mhz vejs. Teplota o 30 stupnu vejs. Takze jak sam pises, at si pise kdo chce co chce, je to proste nekompatibilita mezi hw/drivery/d3/sc2. A vzhledem k tomu ze vsechno funguje v ostatnich hrach, benchmarcich atd. korektne i s OC, tak nemam duvod vinit nic jinyho nez d3/sc2.

PS: Pri vysokym naroku na zdroj atd. nevznika prepeti. :lol:

Bur
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hambi#2904

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Bur » 14.03.2013, 12:17 hod.

njn,ale na BF3 byly díky tomu už 2 patche a D3 to dělá a to nevyvracim,ale záhada je v tom,že u dvou kompu s 750 to padalo jak říkáš,ale pak se vyměnil za větší a doteďka to nezpadlo,tak jak my prosím vysvětlíš prosím tohle?
Obrázek

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Casus » 14.03.2013, 12:42 hod.

To ti nevysvetlim, ale to padani muze mit ruzny priciny, takze v tomhle pripade mohl byt na vine zdroj. Smysl ale pak nedava to, ze v BF mam vetsi teploty, az 90 stupnu, v D3 to je 60-70. Odnikud jinud nez z proudu ze zdroje se ta teplota netvori. Takze BF nepada i kdyz zatezuje komp vic. Navic spotrebu nepatchnes, uz to nasvedcuje sw problemu. Proste (dle me, a mylit se samozrejme muzu) je neco odflaknutyho v enginech od blizzu a kasle se na to, protoze se to projevi u mizivyho procenta hw sestav. Nad zdrojem bych taky premyslel jako prvni, ale to by problem delalo u vsech narocnych her.

Treba jako priklad: BF3 se podobnym zpusobem nema rad s 560tkou od nvidie. Majitele OC edic museli snizovat takty pod (nebo na) takty klasicke edice. A nebyl to problem grafiky, ta grafika sypala vsechno ostatni bez problemu. Jen BF3 se s tim nemel rad. A v tomhle pripade (a nasem pripade s blackscreenem D3) bych tu nekompatibilitu proste oznacil za chybu te hry.

Bur
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hambi#2904

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Bur » 14.03.2013, 13:32 hod.

jo asi mas pravdu,ale u BF3 mam taky teplotu i 85 a to mam GTX 670,ale diablo mi v tomhle pripade nepadlo,takže záhada:)
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Kuki10 » 18.03.2013, 14:58 hod.

Tam je takovej rozdil teplot?
Ja mam Gtx 660 a v battlu me nejde teplota nad 65. (Zadnej OC, zatim neni potreba)

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Bur
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hambi#2904

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Bur » 19.03.2013, 14:23 hod.

njn ale ja mam jen jeden vetrak na grafarne coz ty taky a pak jeden v zadu,tak si rikam,jestli to neni malo.kamos ma tu samou kartu a rika ze i pri jinych hrách ma taky tak stejnou teplotu,takže jsem zvedav jak to dopadne pres leto i kdyz jsem hral uz minuly rok,ale teplotu jsem nekontroloval.
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Kuki10 » 19.03.2013, 14:26 hod.

Na 670 bys mel mit dva....

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od WulFgaR77 » 19.03.2013, 14:49 hod.

záleží na pasivu a hlavně jakej větrák (a hlavně jakej je airflow v bedně) :)

btw: Problém nemusí být teplota na jádře (GPU), ta vypadá uplně v klidu (ty čipy snesou dost - teda otázka jak dlouho :) - zkracuje jim to život). Otázkou můžou být i teploty na pamětech (VRAM), na můstcích apod. ty bych si hlídal víc ... stavim si ULN stroje a dobrý komponenty např. GPU snesou teploty kolem 100 relativně dlouho, dřív ta karta morálně zastará než umře ...

Bur
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hambi#2904

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Bur » 20.03.2013, 09:55 hod.

však větrak netuším jak velká asi je.Řekněme,že je přes celouz adní šířku skříne sřední velikosti:)No Popravdě budu muset koupit nějakou lepší skříň,nemáte nějaký dobrý odhad na nějaký typ,nejsem momentálně v obraze.
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Kuki10 » 20.03.2013, 09:58 hod.

Case mam tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UR1NY1MCI
A muzu jen doporucit z hlediska moznosti chlazeni, fakt pecka.


Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Bur
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hambi#2904

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od Bur » 20.03.2013, 11:13 hod.

vypadá zajímavě:)
Obrázek

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: "Padání" hry/PC

Příspěvek od WulFgaR77 » 20.03.2013, 11:52 hod.

Korzár 200R nebo 300R (viz Kuki) - fakt paráda. Pokud bys ale byl ochoten ještě přitlačit, pak jdi do Fractalu

http://www.fractal-design.com/?view=product&prod=99
http://www.fractal-design.com/?view=product&prod=68

To už jsou skříně téměř bez kompromisů. Samozřejmě nemá smysl koupit skříň za 3k a zbytek sestavy za 6k. Počítej s tím, že tyhle skříně už "v teplejch" skoro neodneseš :)

Odpovědět

Zpět na „Obecně“