Amazon

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:
Re: Amazon

Příspěvek od Fraxinus » 17.11.2014, 12:14 hod.

a co takhle porovnat sílu Valkyríje zde:
http://www.diablofans.cz/diablo2lod/her ... kyrie.html
http://www.diablofans.cz/diablo2lod/ama ... upair.html - tohle bylo sepsáno nedávno a je to platné snad pro všechny verze hry (od 1.10 určitě ano)

A kdy naposled vyšel nový patch, simtě? :lol: Na to už si ani nepamatuju a většina skillů se u posledních patchů stejně zas tolik nebalancovala.
A na své otázky v těch článcích odpovědi dostaneš....i na to, že v buildu Au-pair je roguna z 1. aktu vyloženě doporučeny i s vysvětlením proč.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 17.11.2014, 13:25 hod.

Já myslel ten 1.13d patch, pro mě je "novinkou", když jsem hrál diablo naposled, musel jsem se spokojit s 1.10 ... ale díky za odkazy ;)

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Abuzus » 18.11.2014, 12:19 hod.

Emperor:
teda na ten build na Bowu, která chodí bez Valkýry sem hoď link, to bych pochopil u Javy, kde honíš synergie a dmg, ale Bowy tou dmg zase tak moc neoplývají a ten druhý tank (+ prereq bodík v Decoy) se jim více než hodí, aby vše v klídku rozstříleli. Taky jestli chceš s Amou chodit bossáky, tak jdi radějí do Javy.
Dle mého názoru začínáš zbytečně spekulovat.
U Bowy Valka 17+, body do úhybů můžou být (spec. u Strafezonky) kontraproduktivní, ale tu asi stejně nestavíš...
Abu
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 18.11.2014, 17:53 hod.

Zdravím a přeji krásný večer ... už jsem se dostal na NM, maxuju Valkýru a fakt se holka statečně drží. Zatím chodím na komtesu, mám v ruce Zephyr (lepšího jsem nic nenašel), na hlavě Lore a na těle Peace. Koukal jsem na net a všimnul jsem si, že většina dobrých věcí je realmových (zjistil jsem to až poté, co jsem si "nevyrobil" Edge) ...

Chci se zeptat, jaké vybavení je pro mou non ladder bowazonku nejlepší?

Díky ...

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Amazon

Příspěvek od Welwet » 19.11.2014, 10:20 hod.

te´d mám chaos v tom jeslti hraješ ten FA nebo klasickou strafe bowu?

no, shrnu to, amazonka má jednu velkou výhodu co se equipu týče...a to tu, že a´t vezmeš skoro jakejkoliv exeptional/elite luk (nebo i uplej normal) tak většinou neuděláš chybu, s tím že tě zajímá prakticky jenom ED, prostě DMG a rychlost, tím to většinou hasne :lol: ..

jako nejlepší kousky u luků se berou Riphook,Witchwild String,Goldstrike Arch , za kuše potom Buriza-Do Kyanonm, asi by šla i Demon Machine, ale nikdy jsem ji nedržel v rukách tak nevím :lol: ...jako RW žádná slušná laciná nejsou, jediné co sotjí za to je Harmony a to je Ladder, takže tam se nedívej..
jinak se vyplatí gamblit , bu´d Long War Bow, nebo Composite Bow a ty následně upnout, hlavně když to má 100 a víc ed,..

na FA do ruky samozřejmě Wizendraw, potom slušné rw je Melody - levné, hlavně v nějakém slušném ama luku ;)
jako finálka se považuje vždy Windforce/ pro cold amu asi to Melody ve slušném luku..


jako brnčo pro amu bu´d to peace, nebo potom Twitchthroe kvůli iasu, statům, já prošel dokonce hru i v Heavenly Garb, amazonka v tom vypadá fakt moc pěkně, má to 10 all rez a těch 50%ED proti nemrtvákům jde taky znát...vše jsou to laciné kousky, jinak nejlepší je Forti, jediná volba, další má smysl asi už jen třeba treachery.. :lol:

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 19.11.2014, 11:12 hod.

Welwet píše:te´d mám chaos v tom jeslti hraješ ten FA nebo klasickou strafe bowu?
Zatím FA nechávám být, maxuju valkýru, tedy spíš nevyhraněný Au-pair build s tím, že bych jí rád pomohl i já - později se rozhodnu, zda se budu soustředit na ledovou či ohnivou větev nebo zůstanu u Valky ...

Co se toho rw Peace týče - jako je super, akorát mi ta vyčarovaná Valka (15lvl) dost často nahradí tu lepší vyvolanou (20lvl), viděl bych to spíš na Viperko, už kvůli rezistům ...

s gamblením počítám, jen musím nahrabat dost peněz

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Amazon

Příspěvek od Welwet » 19.11.2014, 12:19 hod.

no, jako zase ten build není nehratelnej a špatnej, ale není to build na poholdné zabíjení a myslím ani nijak extra zábavnou formu hry,
vše sázet na valku když za pár bodů můžeš být sám nejlepší plošnej killer v diablu co je, je trošku dle mého škoda,
10 bodů cca strafe, 10 crit, penetrate/pierce, úhyby po jednom a zbytek valka/decoy, aspoň využiješ výhodu peace které máš..
valka si vklidu vystačí s pár bodama a maxováním až když uděláš skilly na DMG, ..

jinak na itemech tě allskily nezajímaj, pokud nehraješ na FA, zajímá tě DMG,ias, (k dmg se hodí i nějaké to cb/DS,ow, psn dmg,knockback) rezy, life,
šlus, finíto, žádná věda a allskily za tebe zabíjet nebudou, je k tomu potřeba jen slušnej luk a držet to tlačítko na strafe :twisted:

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Dark_Deamon » 19.11.2014, 13:49 hod.

Emperor píše:...později se rozhodnu, zda se budu soustředit na ledovou či ohnivou větev...
A co takhle se soustředit na obě? Freezing Arrow + Exploding Arrow. Jednu takovou blondcku mám a dělá si v té hře co chce :)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 27.11.2014, 11:29 hod.

Ahoj, právě jsem dropl Razortail s průrazným útokem. Je pro mou amu užitečný, nebo je zbytečné jej mít, když mám ve skillu body. Jak tenhle skill z itemu funguje společně se skillem v dovednostech? Díky za vyjasnění ...

Uživatelský avatar
Tordah
Adviser
Příspěvky:276
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Tordah » 27.11.2014, 21:07 hod.

Razortail

1. pridáva +33% chance to pierce (ale nezobrazuje číslo)
2. jeho pierce sa priamo zrátava s pasívnym skillom

takže razortail+ level 9 Pierce skill = 100% pierce (wohoo LF)
“If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” -H.M.

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 27.11.2014, 23:19 hod.

Díky za odpověď ...

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 01.12.2014, 11:35 hod.

Tak zvažuju, že si hodím první respec. Nechám 13 bodů v MA pro levý tlačítko, max Valk a Decoy (tank), po bodu do ostatních pasivních, něco víc do CS. Rozhoduju se mezi multishotem a Strafe, na netu jsem našel spoustů pro/noc, jednoznačné stanovisko však ne. Osobně se mi více líbí Strafe, hodím před sebe Decoy, Valka tam doběhne a tankuje, já zezadu střílím strafe. Stačí mi v pohodě 1 prsten Manald Heal abych pokryl spotřebu many (7%). Na bosse potom použiju MA.

Ohledně strafe - chápu to správně, že stačí min. 7 bodů aby se mi vykompenzovala 3/4 penalizace a s dalším přidaným bodem se poškození zvýší (při srovnání s normálním útokem)?

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Dark_Deamon » 01.12.2014, 18:49 hod.

13 bodů v Magic Arrow mě osobně přijde jako vyhozený skill ponity z okna. Pokud to chceš hrnout na Physical damage, tak bych to udělal takto: 20 Guided Arrow (levý tlačítko), 20 Strafe (pravý tlačítko), 20 Penetrate, 20 Valkyrie a zbytek Decoy. Všechny ostatní Passive and Magical skills po 1 bodu.

A jestli tě na monstrech trápí vlastnost Physic Immune, tak stačí mercovi sehnat The Reaper's Toll nebo dropnout amulet Atma's Scarab (lepší varianta).
Ještě tu je i monžnost dropnout/vygamblovat super rare luk, kterej bude házet Amplifu a bude mít kotel % enchanced damage (300+). Pro tyto účely bych se zaměřil pouze na dva druhy luků: Hunter's Bow a vyšší z této řady nebo Composite Bow a vyšší z této řady...kvůli základní rychlosti => jsou nejrychlejší. I když padnou v nejnižší verzi, tak no problemo...dají se upnout na exceptional, popřípadě elite verzi.

Merca rozhodně s Might.

Pokud se někdy dopracuješ k takové super Amě, jakou mám třeba já 8-) , tak na ní ani není potřeba ten Guide Arrow. Toto totiž není Ama na zabíjení akt bossů, ale na full clear alvl 85. Ideálně Pit na p8. Ta moje kočka by to v klidu kosila i na p14 :green: A to mám MF gear.

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 01.12.2014, 19:36 hod.

No já ten MA mám i kvůli tomu, abych si nemusel hlídat šípy, popř. nosit náhradní toulce v inventu ... škoda, že tam nefunguje ten %AR, byly by to užitečněji využité body ...

Já mám raději univerzálnější buildy, tedy občas rundit Mefa, jindy Pity ... mimochodem na toho NM Mefa, co teď trestám, by se mi hodilo něco, co by zvýšilo DMG, nevím, jestli má cenu navyšovat CS (je rozdíl 51% nebo 61%) ?

Ale já se ptal hlavně na ten Strafe sklil, jak je to s tou kompenzací penalizace ...

Uživatelský avatar
Tordah
Adviser
Příspěvky:276
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Tordah » 02.12.2014, 18:43 hod.

multishot trafí jeden target iba raz
strafe trafí jeden target 3-4x max

Multishotu nijako mu nezvýšiš damage, iba prostredné dva šípy aplikujú efekty ako leech, je capped na 24 šípov. Ak máš pár +skills k dobru tak maxovať multishot je potom úplne zbytočné.
Strafe stojí stále rovnako many, má damage bonus, a s manaldom si vyleechuješ viac než je treba na strafe

do multi by som šiel len pri pvp ak potrebuješ shoot and run, pretože strafe ťa zamkne na mieste.
“If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” -H.M.

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 04.12.2014, 23:31 hod.

Fraxinus píše:Mnohem lepší než Guided arrow je Magic arrow, který je smrtící s maxlým kritickým úderem i pírsem-navíc kombo immune to magic a immune to physical jsou extrémně vzácné. S Magic arrow ale budeš muset lítat furt tak, abys měl nestvůry před sebou jakoby v řadě, což se ale dá snadno nacvičit. Podmínkou je mít velmi rychlý luk/kuš, a taky co nejvíc fyzické dmg na luku a mnoho bodů v dexterity (po prvním pokusu můžeš zkusit ještě glass cannon build - do síly nic, do vit nic, do ene nic, vše jen a pouze do dexterity - to je mašina na zabíjení...která je ovšem snadno sama zabita)

A co se týče valkyrije, záleží na tom, co preferuješ. Jde to hrát i jen na 1 bod ve valkyriji a díky brnění s RW Peace (co má navíc +2 ama skills) ji při útočení a spuštění summon on attack máš nalevlovanou na 15, což může a nemusí stačit. Pokud by ti to nestačilo, tak maxovat.
Tak zatím se mi nejvíc líbí tento Fraxinův návrh, tedy:
20 MA
20 CS
20 Val
20 Decoy

zbytek bodů do ostatních pasivních skillů

zkusil bych i ten glass cannon build, tedy všechno rvát do dexterity, ale nevím jak bych potom mohl používat třeba Windforce popř. jiný vybavení s požadavky na sílu ...

Ještě čekám, jestli ještě náhodou nenajdu Witchwild String, tím pádem bych ušetřil 20 bodů za MA mohl je dát zatím jinam (asi strafe, nevím), s tím, že při pozdějším respecu bych už s tím WF mohl jet ten Fraxinův způsob s opět maxlým MA.

jen pár dotazů:

1) jak se počítá poškození z deadly strike - to jako smrt na jednu ránu?
2) zbylé body dávat spíše do pierce/penetrate kvůli zvýšení efektivity střelby nebo raději uhýbací skilly kvůli bezpečí (sice nehraju HC, ale časté umírání leze do peněz)

Děkuji mnohokrát

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Fraxinus » 05.12.2014, 16:24 hod.

Emperor píše:Tak zatím se mi nejvíc líbí tento Fraxinův návrh, tedy:
20 MA
20 CS
20 Val
20 Decoy
Zde máš chybu, chybí ti 20 v Pierce, jinak bude tento build k ničemu. A jako první maxuj magic arrow (a občas lehce přidat ke critical strike) a ostatní po bodu, ten +1 DMG udělá hlavně na normalu divy, a nižší až nulové nároky na manu taky oceníš. Na levlu 30 začni maxovat Pierce (Valkyríja ti bude na levlu 1 zatím stačit). Pak maxuj valkyríju a kritický úder tak půl na půl, až budeš mít v obou 20. A nakonec dej Decoy.
Emperor píše:zkusil bych i ten glass cannon build, tedy všechno rvát do dexterity, ale nevím jak bych potom mohl používat třeba Windforce popř. jiný vybavení s požadavky na sílu ...

Ještě čekám, jestli ještě náhodou nenajdu Witchwild String, tím pádem bych ušetřil 20 bodů za MA mohl je dát zatím jinam (asi strafe, nevím), s tím, že při pozdějším respecu bych už s tím WF mohl jet ten Fraxinův způsob s opět maxlým MA.
Proto jsem naznačil, že to zkus až na další pokus a ne hned, protože glass cannon je jen pro zkušené hráče, co znají hru křížem krážem. A ač jsem co do teoretických znalostí Diabla II zkušený, tak v praxi jsem s tímto buildem přesto dopadl takhle. Ale projdi si to tam celé, uvidíš tam, co a jak. A jak jsem nahnal body do síly z předmětů. I jiné volby a věci, které jsem dělal jinak než ti tady říkám, protože jsem si to již zkusil a vím už, co by se kde dalo udělat lépe.

A nespoléhal bych se na "Witchwild String" (myslíš asi Witherwild String, ne?). Navíc tady v tom předmětu má MA jen level 3, což znamená jen +3 damg. A +20 v skillech natvrdo ti může dát ve výsledku, když bys měl full dex a spoustu jiných modifikátorů útoku v aurách i +150-200, což je sakra znát.
Emperor píše:1) jak se počítá poškození z deadly strike - to jako smrt na jednu ránu?
2) zbylé body dávat spíše do pierce/penetrate kvůli zvýšení efektivity střelby nebo raději uhýbací skilly kvůli bezpečí (sice nehraju HC, ale časté umírání leze do peněz)
1) Deadly strike = critical strike a jedno se vylučuje s druhým, takže se jejich šance nesčítají. Místo toho nastane jev, že se vyhodnotí, zda kritne sklil i zda kritne Deadly strike najednou. Pokud oba kritnou, použije se jeden z nich. Pokud kritne jeden z nich, použije se ten. A pokud nekritne ani jeden, není kritnuto nic.
2) Uhýbací skilly až na evade nadělají kolikrát víc škod než užitku...zejména tím, že ti na pár framu zamrzne postava kvůli animaci a ty během tý doby nemůžeš zdrhnout. To Pierce jsem vyjasnil výše. A místo penetrate je podle mě lepší mít buď rogue mercyni (a valkyríja by tedy tankovala sama), nebo to inner sight sesílej sám.

Tak hodně štěstí! :wave:
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 05.12.2014, 19:12 hod.

Ahoj, díky za všechny ty rady, leč přišly o něco později, už jsem na hellu a mám to rozjeté takto:

20 valk
20 decoy
20 CS
10 MA
1 do Multishotu

po bodu do těch ostatních pasivních

poznatky:
1) Je to opravdu witchwild string ;)
2) ale je to fuk, páč jsem dropnul Lycander Aim :D teď bych ho jen upnul, tedy až najdu nějakou Pulku
3) mám razortail opasek, takže do pierce stačí dodatečně hodit pár bodíků (prý stačí devět jsem někde četl)
4) multishot mě mile překvapil, i s jedním bodem a + plus skilly z luku a amuletu mám celkem slušné plošné poškození (na p1 hell), manu hravě pokryje manald heal
5) valka a decoy jsou skvělé skilly, obě vydrží fakt hodně, zvlášť Valka a dává překvapivě docela slušný dmg
6) moje dmg je sice docela nízký (287-664), třebaže na drobnou havěť na hellu to stačí, bossy budu pižlat déle, ale počítám, že po upnutí LA to bude trošku lepší
7) nechal jsem si rogunu, je fakt dobrá - zkoušel jsem mighta merce, sice mi o něco zvýšil dmg, leč bez vybavení nic nevydrží, Fiona nějaký to poškození dává a něco málo i snese vzhledem k tomu, že se nikam nehrne (chytrá holka), v pazourách má kuko shako, trošku mi to pomůže u PI potvor, počítám ...

plán:
1) co nejdřív upnout lycandra nebo najít WF a socketnout ho shael runou (předpokládám, že to je pro mě nejlepší volba, ale klidně mě oprav)
2) další body strkat do Pierce a MA (jsem na 70. levlu, tedy pár bodů ještě mít budu)
3) ???

k dispozici mám ještě 2 respecy ...

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Amazon

Příspěvek od Welwet » 05.12.2014, 20:15 hod.

Hele, taková docela podstatná otázka..jakou máš dexterity? to poškození 600 co píšeš je málo i na NM .. a na to že máš mít Lycana to fakt nesedí..

taky poznámku t tomu WF si dovolím, hodně lidí ho hledá půlky života ..a to na mají na to speciálně udělané chary, takže bych na něj být tebou příliš nespoléhal ;)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 05.12.2014, 20:33 hod.

Dex mám pouhých 200, čistých ... já dal i něco málo do života a 50 bodů jsem si nechal pro sichr volných, ale je mi jasný, že tenhle atribut je pro amu klíčovej ... ale zase ten WF má požadavek přes 130 str, nevím, zda to doženu jen itemy ...

No, koukal jsem na drop calc, ten WF je fakt opruz, šance mizivé ... takže asi upnu a socketnu ten Lycander, což?

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“