Amazon

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:825
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world
Re: Amazon

Příspěvek od Slw » 13.11.2014, 12:41 hod.

nejsem (spíš nikdy nebyl) expert na amy, ale)
1) byl mi MS bližší, strafe je přeci jenom trochu buglé
2) valku musíš castit na 17lvlu (to má full výbavu-passive amu+ciclet, switch pass oštěp, +all sk štít)
3) FA je dobrá volba
4) nemůžeš mít všechno, GA bych nechal být
5) předávám štafetu zkušenějším borcům :)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Abuzus » 13.11.2014, 13:59 hod.

Taky jsem těch Amazonek hrál pomálu, ale:
- Multishot mi nepřijde jako main skill a ani ohledně velkých skupinek není tak účinný jako Strafe (když se používá správně). Jinak je to asi nejoblíbenější skill pokud má podporu Enchant.

- Strafe jako main skill mám moc rád, může být velmi účinný, ale hraji ho JEN a POUZE s pomocí upnutého WWS (Witchwild String bow). Podle mně jedinná volba pro Strafezonku. Dává Magic Arrows, Amplify, Deadly Strike a rezisty. Existuje rozsáhlá dlouhodobá debata nad socketama (2soc). V zásadě se herní komunita dělí na použití Shael/Shael nebo Shael/Eth. Ohledně IAS je problematika složitá (na kterém break pointu a na kolik cílů útočíš). Já jsem chodil na framech 9/2 (86 IAS), do Pitu (na více cílů) se ale doporučuje 9/3 (63 IAS)

- FArrow je dobrá vynikající podpůrný skill, který by mohl být i main

- Valkýra buď (jak výše uvedeno) lvl 17+ nebo nic. Obecně Valkýra a Decoy je podle mého především o herním stylu.

- GA dokud měl piercing bug, tak byl ultimátní, dnes si myslím, že jde pouze o PvP skill

Přenechávám zkušenějším. Myslím, že Dark_Deamon chodí i MF Strafezon, jestli se nepletu...
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 13.11.2014, 14:54 hod.

Díky za průběžné info ...

Ještě jsem našel na netu možnost hrát na max Magic arrow (LMB) + CS na max, k tomu Pierce, Multishot, Valkýra a Decoy. Napadlo mě, kdybych místo MS dal na pravý myšítko ten FA, tedy přibližně takto:
MA - 20
CS - 20
Pierce - +/- 10
FA - 20
Valkýra - 17

zbytek by šel do preskilů případně synergie k FA (nedokážu teď rychle spočítat, jak by mi vyšly body) ... jestli to teda není blbost :)

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Abuzus » 13.11.2014, 15:22 hod.

Zkusit to můžeš na tisíc způsobů. Witchwild String používám právě proto, že dává Magic Arrows lvl 20, a tudíž se hraje se Strafe, když už máš MA v luku :-)
Navíc má i deadly Strike, takže už necpu do CS (ne, že by se vzájemně nulovaly, ale jedna Strike mi stačí :-))
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Fraxinus » 13.11.2014, 15:36 hod.

Emperor:
Multiple shot ti sníží škody o čtvrtinu, a to naprosto u všeho, tedy i třeba ohnivé nebo bleskové či jedové škody, snižuje o tutéž penalizaci účinek jedu a prochladnutí, navíc většina bonusů funguje jen na prostřední jeden resp. dva šípy. Navíc není zrovna dobrý do příliš těsných lokací.

Strafe jsem nikdy nehrál, ale tento sklil je hrozně zabugovaný. Čím rychleji střílíš, tím víckrát šíp "mine" (díky bugu). Guided arrow podle mě úplná zbytečnost, pokud to není hlavní sklil na zabíjení. Mnohem lepší než Guided arrow je Magic arrow, který je smrtící s maxlým kritickým úderem i pírsem-navíc kombo immune to magic a immune to physical jsou extrémně vzácné. S Magic arrow ale budeš muset lítat furt tak, abys měl nestvůry před sebou jakoby v řadě, což se ale dá snadno nacvičit. Podmínkou je mít velmi rychlý luk/kuš, a taky co nejvíc fyzické dmg na luku a mnoho bodů v dexterity (po prvním pokusu můžeš zkusit ještě glass cannon build - do síly nic, do vit nic, do ene nic, vše jen a pouze do dexterity - to je mašina na zabíjení...která je ovšem snadno sama zabita)

A co se týče valkyrije, záleží na tom, co preferuješ. Jde to hrát i jen na 1 bod ve valkyriji a díky brnění s RW Peace (co má navíc +2 ama skills) ji při útočení a spuštění summon on attack máš nalevlovanou na 15, což může a nemusí stačit. Pokud by ti to nestačilo, tak maxovat.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Amazon

Příspěvek od Welwet » 13.11.2014, 16:48 hod.

Většinou se hrává cold jako hlavní a strafe/MA na imune, né naopak :) proto bych se zamyslel především nad touhle variantou..

jinak bowa je otázka preferencí, každej to hraje trošku jinak a každej používá i jiné zbraně, skilly..já jen za sebe řeknu že dávat 20 bodů do CS je zbytečnost, lepší je dle mého dát tak 10-14, potom už se to moc nezlepšuje..bez valky bych asi žádnou amu nehrál, ..guided arrow je co se bow amy týče nejlepší skill na akt bosse..prostě v praxi strafe/cold/fire větev akt bossům moc nedělá, resp je to na delší čekání ..

to ostatní je fakt o volbě, taky bych bral spíš Strafe, když to člověk maxne tak se většinou srovná i ten postih...


ale hlavně...otázka je zas jakým stylem chceš hrát, tzn-- untwinked/twinked, na počet players a jestli chceš jen udělat guardiana nebo plánuješ tou AMou lítat nějakou lokaci ...

a jinak, když potkáš Wraithy co jsou PY imune a máš stejně ten prej kouzelnej luk co dává amplifu a magic arrow na 20, tak věř že i tak ten souboj bude trvat půl hodiny, čili nejlepší je se PY vyhnout úplně ..nebo jinak, na magic arrow se vykašlat, na ten luk co tu psal abu taky, a rači jim prsknout pořádnou decoy/valku pod zadek a jít dál,..valka 20/20 decoy udrží vše, takže tě nějaké imune nezajímá, ..to je můj úhel pohledu

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 13.11.2014, 17:43 hod.

Fraxinus píše:Mnohem lepší než Guided arrow je Magic arrow, který je smrtící s maxlým kritickým úderem i pírsem-navíc kombo immune to magic a immune to physical jsou extrémně vzácné.
Tak nějak jsem si to myslel, k tomu jen ten FA, ale ten je možná zbytečný, protože jak píšeš, kombinace fyzické a magické imunity je vzácná. Chtěl jsem hrát untwinked jako předchozí dva buildy, ale je to můj první build spíš na zkoušku, tak jí něco hodím z Atmy. Plán je vyzkoušet si to s amkou na hellu. Nakonec mám možnost reskillu. Tedy:
20 MA
20 CS
20 Pierce
po bodu do preskillů
zbytek do Valky a Decoy

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Abuzus » 13.11.2014, 18:44 hod.

Jak je vidět, má osobní srdeční záležitost se neujala. Skoro se mi po ní začalo stýskat. Zaskočím si k Diablovi, jestli ten WWS nehodí...

Emperor:
Jak psal Welwet - 20 CS a 20 Pierce je plýtvání body !!! Koukni se na to do tabulek. Ty nárůsty % po 10-tém lvl už nestojí za investice. Raději dej něco do úhybů a maxni tedy Valku.
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 13.11.2014, 18:56 hod.

Abuzus píše: Raději dej něco do úhybů a maxni tedy Valku.
kouknul jsem, máš pravdu :)

Díky všem za rady, už se těším, až to pořádně rozehraju (potřebuju si odpočinout od nekonečných a marných LK nájezdů za nekra :) ) ...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Fraxinus » 13.11.2014, 19:35 hod.

Abuzus: u toho kritikalu jsem ochoten připustit, že dát 20 je blbost, ale u pírsu v žádném případě!
Pírs se může uplatnit až načtyřikrát, tedy šíp může zasáhnout až 5 monster najednou.
Máš dejme tomu 95% šanci na zásah, a 85% šanci na pírs. Z toho to dělá celkově 80,75% šanci, že bude zasažena aspoň ještě jedna potvora.
Znovu 95 %, znovu 85 %, tentokrát ale z těch 80,75 %, což dá šanci 65,2 %, že budou zasaženy aspoň dvě potvory s vyhlídkou na 3. hit.
Znovu 95 %, znovu 85 %, tentokrát z 65,2 %, což dá 52,6 %, že budou zasaženy 3 potvory a šíp popluje dál.
Znovu 95 %, znovu 85 %, tentokrát z 52,6 %, což dá 42,5 %, že budou zasaženy 4 potvory a možná i pátá.
Znovu 95 %, znovu 85 %, tentokrát z 42,5 %, což už bez piercu (jenž byl ukončen 4. potvorou), dá 40% šanci, že zasáhneš 5 potvor.

A teď si představ, co se stane, když máš třeba jen 80% šanci na zásah (což se stane na hellu třeba)....k tomu level 14 pírsu s jen 79 % šancí na zásah. Najednou je šance na zásah 5. monstra nula nula nic.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Amazon

Příspěvek od Welwet » 13.11.2014, 20:07 hod.

Fraxinus: pírce má velkej vliv hlavně u cold/fire dle mého, tady to zas takovej zázrak nebude, teď jsem si zrovna zkoušel svoji bowu, vzal jsem si burizu,goldstrike..witchwild, lycana, WF, šel jsem pročistit pit...a v závěr je takovej že stejně na pl5 všechno lítatalo na pár ran aniž bych nějak pirce extra využíval :lol: ..jako ono, než se natočíš správně k tomu aby jsi prostřílel 3 potvory ..tak už mohla být situace dávno vyřešená :lol: , ale jasně v Arcane Sanctuary to má využití :lol:

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Fraxinus » 13.11.2014, 20:16 hod.

Welwet: zkus to s nějakou obyčejnou rare, nebo nějakým trochu víc low lukem...
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Amazon

Příspěvek od Welwet » 13.11.2014, 20:28 hod.

Zkoušel jsem i harmony v shadow bowu ...ale jasně, chápu kam tim míříš..., ačkoliv on myslím psal že už má nějakej equip ne? :twisted:
jinak to nic nemění na tom že 5% za 5 bodů je dle mého nesmysl :roll:

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 13.11.2014, 21:30 hod.

Welwet píše:ačkoliv on myslím psal že už má nějakej equip ne?
"on" má jen Kuko šukaku a valkýrskou helmu coby nejlepší unikáty, stále má co hledat :)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 14.11.2014, 10:32 hod.

Zdravím, mám ještě dvadotazy:
1) Když bych si chtěl vybrat jedno z elem. poškození, je lepší FA nebo IA? Resp. co preferujete vy?
2) fungují tyto elem. skilly dohromady s Pierce skillem?

vím, že obojí hodně žere manu a je potřeba sání many apod.

Díky

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Abuzus » 14.11.2014, 14:41 hod.

OK Fraxinusi, v tomto se s tebou nechci rovnat, zas takový počtář nejsem a jsem trošku namočenej to té Strafezonky, která to kropí jak Kalašnikovem a sem tam nějaký ten Pierce se hodí, ale já bych na něm prostě nestavěl. Každopádně do žádného skillu, který se na vyšších lvl zvedá po jednom procentu už neinvestuji (IMO). Vytáhnout ho alespoň na lvl 5, a potom (možná :-)) tzv. zbylé body někdy na vysokém lvl. A nebo když už, tak bych obléknul Razortail.

Emperor:
1) já dávám FA, ale třeba DamageDeath miloval IA :-))
2) ano funguje
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Amazon

Příspěvek od Fraxinus » 15.11.2014, 15:11 hod.

Abuzus:
takové soudy se bez větších znalostí a praxe s matematikou a hlavně statistikou dělají nesnadno. Nejlíp si to ale člověk může vyzkoušet třeba v modech pro Warcraft III, kde na mnoha mapách (obvykle typu arena) šíleným způsobem skilly s těmito funkcemi typu šance na spuštění při zásahu nepřítele přehnali. Díky tomu ses snadno dostával do nekonečného stun blocku a tak, a hlavní chyba byla vždycky v tom, že autor dával lineární, popř. dokonce kvadratickou úměru mezi levlem a procentní hodnotou (aby i na levlu 20 narostlo o 5 %, a ne jen o 1 %).

V Diablu je naopak správě hyperbolická nebo logaritmická závislost s jasně ohraničeným maximem, aby sklil nebyl (zejména v kombinaci s jinými) příliš silný. A ono je ve výsledku pak třeba dejme tomu s freezing arrow s 50% pírsem jinak, než s jen třeba 60%. O těch hodnotách nad 80 % nemluvě, tam i nárůst o to jedno procento je šíleně znát. Ono ten počet, co jsem ti tam nastínil, se dá dost dobře provést třeba v excelu, protože jen tam si člověk může udělat rozbor při plánování skillů, jestli je to vůbec účinný. Jenom popisy a tabulky přímo u skillů na našich stránkách na to nestačí. Ale i na takovou analýzu je potřeba něco v matice a informatice umět, ale není to zas tak těžké. Tohle mi třeba pomohlo se při jednom turnaji rozhodnout, zda jet sorcku se skilly vše do tří druhů štítů, ostatními nějak zalepit enchant.

emperor
1) Zkus obojí. :twisted: Uvidíš sám, co ti sedne lépe.
2) Ano, fungují. A jak, muhehehe :green:

A na hellu bych se sáním many moc nepočítal, lepší je mít buď insight v mercovi, nebo se naučit chlastat jak Dán.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 16.11.2014, 22:50 hod.

Zdravím a přeji hezký den (večer) všem ...

Chci se zeptat ohledně Valkýry - vyrovná se svými schopnostmi žoldákovi, ať už poškozením nebo alespoň výdrží (coby dobrý tank)? Jestli se tedy vyplatí rvát do ní a do synergií body ... jaké s ní máte zkušenosti.

Díky

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Amazon

Příspěvek od Welwet » 17.11.2014, 00:57 hod.

Emperor: čteš si vůbec někdy ty reakce co ti sem lidi dávaj? :lol: ...zapátral jsi ve složce buildů? :lol:

se všech summonů je to nejlepší tank, DMG nějaké dává, ale není to nic na čem by se stavělo..plně maxlá valka + decoy rozdejchá i bosspack jako extra strong + fana, (ale určitě ho nezabije ), tak tolik k životnosti ;)

zkušenosti mám takové že bez valky + decoy bych žádnou amou nehrál, i po jednom bodu + allskilly Valka něco udrží a Decoy je ohromná vzpruha když ji hodíš např. před bosspack archerů, k šamanovi (přestane oživovat a začne sekat do ní), zacpeš jí dveře, hodíš jí za merce u 5 ballovi vlny aby neměl pořád knockback, prostě plno taktickej možností, pokud by jsi nehrál na valku, doporučuju aspoň Decoy ;)

Uživatelský avatar
Emperor
Gorebelly
Příspěvky:208

Re: Amazon

Příspěvek od Emperor » 17.11.2014, 11:59 hod.

Díky ... do buildů jsem se díval, ale předpokládám, že se týkají ještě starších verzí, nevím, zda se s posledním patchem některé věci nezměnily. To se týká i starších příspěvků na fóru, který jsem samozřejmě pročetl. Tam to navíc nebylo úplně jednoznačné, někteří valkýru třeba nepoužívali vůbec, popř. psali, že se její role při hraní za amazonku přeceňuje. Na druhou stranu jsem viděl na YT video, jak si Valka sama poradila s Baalem na Hellu, tak mi šlo o to, udělat si jasno, co se investice do skillu týče. Pátral jsem i na cizojazyčných fórech, ale mé znalosti AJ jsou bídné. Tohle je jediné funkční české fórum o Diablu. Navíc mě opravdu zajímá váš aktuální názor na využití Války i třeba co se srovnání se žoldákem týče. Jestli třeba není lepší používat žolda z 1. aktu atp.

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“