Sorceress

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Re: Sorceress

Příspěvek od ZOMB » 12.09.2013, 15:00 hod.

...no to mám zas počtení :green: :green:

Abuzus: O Fire Wall jsem taky uvažoval, nicméně to dmg asi nebude tak velké... http://www.diablofans.cz/diablo2lod/her ... -wall.html
Frax tam píše, že zobrazované dmg je skutečným pouze v případě, že monstrum bude zraňováno třemi plameny najednou... to se státá u monster s velikostí 3, ale u menších jsou škody jen třetinové nebo dvoutřetinové (Frax to tam popsal podrobněji)...
Jak jsem se tak díval na velikosti monster, tak 3 má asi třetina monster... většina má dvojku...
Proto bych radši počítal (globálně vzato) s polovičním poškozením... tzn na slvlu 20 s poškozením cca 650 za sekundu...
Zatímco Hydra má poškození (na slvlu 20) cca 500 (doufám, že to tak je správně, pokud zobrazované dmg je poškození jednoho fireboltu a tedy vystřelí průměrně 3 firebolty za vteřinu)
Taky se sama naviguje a mohu jich mít vyvolaných více... a taky si poradí s bossy :D
Fire Wall má zase výhodu, že může poškozovat několik monster najednou...

Mě přijde teda lepší Hydra, ale jestli někdo přijde s přesvědčivým argumentem, proč ji nepoužívat, nechám si poradit ;)

Tordah: Mě jde právě o ten freeze... délka zmražení mě ani tolik netrápí, stejně to tam budu castit jak o život (protože ohnivá kouzla mají delay)
...a samozřejmě jde i o ten faktor (ne)bezpečí, kdy stojím u monster blízko...


Na switch jsem chtěl něco s TS, ale není na škodu dát tam i ES... pokud se poštěstí :D
Do dexterity ani energy investovat nechci... nepojedu na block, ani (primárně) na ES (i když pár bodů v energii potřebovat budu... mana cost je docela vysoký)
Plánuju jet str na vybavení a ostatní do vitality, aby taky něco vydržela (i když u sorceress je to dost omezené)

DD: Díky za tip, ta hůl by dost pomohla... jen kdyby se poštěstilo :D


Díky za komenty, ale ještě jsem to nerozseknul u toho fire spellu... to by chtělo ještě pořešit...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Sorceress

Příspěvek od Attia » 12.09.2013, 16:34 hod.

pokud hydru nebo FW tak bych šel asi do hydry už jen proto že ti dá čas na manévry a hlavně jak psal zomb je to perfektní průzkumník...

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: Sorceress

Příspěvek od RIP » 13.09.2013, 05:44 hod.

Rozhodne hydru, protoze ta ty nebezpecne archery (pokud nejsou fire imune) znici z dostatecne vzdalenosti a sama, ten Wall musis zamerovat, hydra se zameri sama...

Co se tyce te hole a ES - chlapi, berte v uvahu, ze tohle je untwinck a urcite nebude hledat specificky tuhle hul nejak dlouho, i kdyby mela mit min bodu v ES...Navic ES bez telekineze je naprd, a navic ze snu o tankovani a neporazitelnosti Vas rychle vyleci jakykoliv Mana burn hajzlik, a ze jich v Hell je...A aby ten ES trosku fungoval, chce to velkou zasobu many, coz pri untwinck znamena investice do Energy, at se Vam to libi nebo ne

Abych se vyjadril k debate (teoreticky :lol: ) blokovani nebo ne, jsem jednoznacne pro blokovani, a idealne jeste sehnat nejakou vybavu s primou redukci dmg...Co moje sosa vydrzela v LK za cca 3.5k runu by nevydrzela zadna vita sorcka, a to beru z vlastni zkusenosti...Sosu uz si bez bloku nedokazu predstavit, spatny neni Rhyme v nejakem dobrem base itemu, je tam i neco MF ;)

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Abuzus » 19.09.2013, 00:47 hod.

No pokud nebudes mit ES, tak proč chceš dávat do many, když máš delay skill a Glacial stejně nebudeš maxovat nebo jo? Nebo nepojedeš žoldáka Insight? To dej raději body do toho bloku, teda jestli nejedeš SC.
Greenhorn s duší Throwera

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: Sorceress

Příspěvek od ihatemylifep » 12.12.2013, 20:31 hod.

Tak s kolegom sme začali dalšie duo ,už sme na hell a ide to ,sorceress + wind druid,zaujíma ma len jedna vec,aký bonus dáva telekinesis do energy shield ? Má zmysel to maxovať alebo radšej sa sústrediť na iný skill? Hrám Fireball+Meteor ;)

Uživatelský avatar
Tordah
Adviser
Příspěvky:276
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Tordah » 12.12.2013, 23:05 hod.

znižuje manu ktorú energy shield spotrebuje pri zásahu. bez telekinesis je to 2 mana za 1 hp, level 16 tk je to 1:1

telekinesis____0____4____8____12___16__20 (level)
mana lost___200__175__150 __125__100__75 ( % )
“If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking.” -H.M.

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Sorceress

Příspěvek od Drakesis » 21.01.2014, 14:26 hod.

Do "Telekineze" se většinou dává buď 1 bod, nebo 16 bodů, nebo 20.
Ale kolik lidí, tolik chutí. Určitě bys po projíždění fóra našel jak názory na 16, tak názory na 20. :)

(Jinak zdravím po delší době všechny uživatele tohoto fóra, D2 už nehraju, momentálně zkouším Path of Exile, ale jen rekreačně)

Uživatelský avatar
Fája
Quill Rat
Příspěvky:40
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordZalgo#2641

Re: Sorceress

Příspěvek od Fája » 21.01.2014, 16:21 hod.

Můžu mít dotaz?

Používám jako hlavní útok Novu (lighting) mám ji nějak na levelu 25 a bere strašně hodně many (myslím, že 39 za jedno vykouzlení)

Pořád valím body do energy, ale nezdá se mi, že by to pomáhalo ... dalo by se to nějak pořešit? (Nemám žádný build, jen si tak 'hraju' >:D )
Profil (◡‿◡✿)

For all the happiness you wish for someone, someone else gets cursed with equal misery.

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: Sorceress

Příspěvek od ihatemylifep » 21.01.2014, 16:27 hod.

Ahoj,nikdy som nepoužíval Novu, je pravda že to žerie dosť many a ešte k tomu je to slabý skill oproti ostatným :wave: Sorceress má problémy s manou na celej obtiažnosti normal takže je jedno aký skill používaš,many nikdy nieje dosť :wave:

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 21.01.2014, 16:46 hod.

Slabý skill to není :) Doporučuji, pokud můžeš, postavit runové slovo Insight pro merce (tedy pouze v tom případě, že používáš pomocníka z 2. aktu). Neříkám, že problémy přestanou, ale trochu se zmírní :) Pak je třeba možnost investovat pár bodů do Warmth, nasadit rukavice Frostburn, boty Silkweave, prsten Stone of Jordan, charmy manu a jiné předměty, které zvyšují manu.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Dark_Deamon » 21.01.2014, 16:50 hod.

Napsat, že je Nova slabej skill může někdo, kdo za ni nehrál nebo na to nemá equip.

Nova Sosa je spolu s WC Barbem nejnáročnější build na manu. Základ je mít na mercovi (Holy Freeze) Insight lvl 17. Jakejkoliv jinej level je v tomto případě špatně. Dále bych doporučil itemy na zvednutí max. many: Frostburn, SoJ, Silkweave. Dále se můžou krásně uplatnit grand charmy na manu 50+. Finální equip je už ale opravdu pro bohatý...Infinity ve Scythe, kterou nosí Sosa, perf Griffon, perf Nova Ormus, pár perfect facetů atd. Základ je mít také FRC min. 105.

Tady je jedna na ukázku.

Edit: Vypadá to Eli, jak kdybych od tebe opisoval :D

Uživatelský avatar
Fája
Quill Rat
Příspěvky:40
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordZalgo#2641

Re: Sorceress

Příspěvek od Fája » 21.01.2014, 17:02 hod.

Ok, tak pozkouším, děkuju moc ;)
Profil (◡‿◡✿)

For all the happiness you wish for someone, someone else gets cursed with equal misery.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 21.01.2014, 19:02 hod.

Nevím, na jakým jsi levlu, ale než seženeš to, co doporučují moji předřečníci, tak lze celkem snadno sehnat magické prsteny a amulety s +100 k maně nebo k hodnotě k tomu se blížící, nebo je seženeš i ve formách rare (zde ideálně, neboť se často k +XX to mana vygeneruje i +XX to energy)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Abuzus » 02.02.2014, 15:19 hod.

Tak Insight opravdu zmírní bolesti, ale ten zbytek......, Frosburny ti padnou u Amazonky hned v druhém q na NM, SoJ u Andy. Ale jestli ti to půjde jako mně, tak se sossou ani jedno nebudeš mít dříve než na Hell :-)) Jinak Light Nova sem tam i něco zabije, když přežiješ 3akt Hell, tak z ní něco bude....
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Fája
Quill Rat
Příspěvky:40
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordZalgo#2641

Re: Sorceress

Příspěvek od Fája » 03.02.2014, 18:23 hod.

Tak nějaké charmy na manu se mi už podařilo najít, ale není to nic moc. Můj MF je velice žalostný, takže SoJ budu lovit asi hodně dlouho :D Kvůli imunitám na Hell jsem musela použít Respec (nechutné, já vím :() a investovat do Fire Ballu. Zatím jsem v prvním aktu Hell a snažím se splnit poslední quest. Mám level 73 ale velmi časté umírání je na denním pořádku 8-)
Profil (◡‿◡✿)

For all the happiness you wish for someone, someone else gets cursed with equal misery.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 03.02.2014, 18:25 hod.

Jak na denním pořádku? :D Jsi sorceress a díky teleportu a pomocníkovi by se nikdo k tobě neměl moc dostat :D

Zkus postavit ten RW Insight pro merce, dost pomůže :) A jakou máš výbavu?
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Sorceress

Příspěvek od Drakesis » 05.02.2014, 13:02 hod.

Z Blood Raven padají nějak často Frosty? To jsem asi za svou poměrně dlouho hráčskou kariéru D2 přehlídnul. :idea: Ale tak možné je vše.

Uživatelský avatar
Fája
Quill Rat
Příspěvky:40
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordZalgo#2641

Re: Sorceress

Příspěvek od Fája » 05.02.2014, 15:17 hod.

S Novou je problém ten, že já se musím dostat k nim, abych je vůbec zasáhla a co nejvíc. A asi nejsem správná Sorceress, když teleport moc nepoužívám :oops:

A hraju SP takže Insight složit nemůžu >:D Jedině, že bych si tam znovu narvala PlugY 8-)

Jinak má výbava:

Hůlka: Heart of the Oak

Brnění: Duriel's Shell

Rukavice: Magnefist

Boty: War Traveler

Opasek: Serpent's plated belt of the whale (+93 k životům a 11 k maně)

Helma: Powered Circlet 'Lum' (+ 3 k bleskovým kouzlům, 10 k energii)

Prsten 1: Ravenfrost

Prsten 2: Bahamut's ring of the tiger (+114 k maně)

Amulet: Sparkling amlulet of fortune (+1 k bleskovým kouzlům)


Merc (Cold Rogue)

Luk: Kuko Shakaku

Brnění: Hawk Mail

Helma: Howltrusk
Profil (◡‿◡✿)

For all the happiness you wish for someone, someone else gets cursed with equal misery.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 05.02.2014, 15:35 hod.

Tak s novicí ti Fájo asi nic jiného, než prostě být u monster "odvážná" nezbude.
Nicméně místo lučištnice bys asi měla zvážit merce ideálně s holy freeze a držet se u něj, minimálně ti pomůže tím, že ti monstra zdrží o 50 %, než se k tobě vůbec dostanou....
ale víš co ti s manou možná pomůže? Jestli občas dostáváš nařezáno, tak když si seženeš pár věcí, co ti dají X % Damage taken goes to mana, budou ti řezáním do tebe léčit tvou manu.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 05.02.2014, 15:36 hod.

Netřeba PlugY, stačí i tohle :) Funguje to i na 1.13.

Teleportnout se k nim, poodstoupit na takovou vzdálenost, aby Nova zasáhla a merce tam nechat samotného, ať si to s nimi vyřídí (nebo oni s ním, to už je jedno) :D

Výbava pěkná :) Jen by se místo Duriel's Shell hodilo více brnění Skin of Vipermagi, ale je mi jasné, že itemy nepadají na přání :) A štít?

Edit: Aha, Rogue pomocník :D Tak to moc ta taktika nepůjde. K Nově Sorceress by se dobře hodil Holy Freeze merc z 2. aktu.
HC grál: 537/516 (-21)

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“