Co byste chtěli od MMORPG?

Všechny ostatní hry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546
Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 23.09.2009, 14:20 hod.

Upřímně řečeno mě to nenapadlo. :lol:

Nejspíš se vybere ten, ne kterého se dívaš. Pokud stojí u sebe, tek který je blíže.

A pokud bude hra podporovat Natal, tak na něj ukážeš prstem a řekneš Vybrat.

Uživatelský avatar
milan.009
Quill Rat
Příspěvky:12

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od milan.009 » 23.09.2009, 16:30 hod.

Nevím, hlasové ovládání .. no co, jsem moc konzervativní, když mi nebude vyhovovat, nebudu ho používat :).

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 23.09.2009, 18:22 hod.

boha jeho, lidi vy jste s prominutím natvrdlí...

nastavím si kombo, port o metr do strany a cast fireballu s mana cost 250 (tu si nastavujueš sám, podle toho jak silnej skill chceš mít), přičemž na klávese F ho mám s mana cost 150, to má zmást nepřítele, skočim do ovládacího menu (velmi rozsáhlé, jde zde nastavit i co se pohne při kterém skillu a to tak, že můžu nastavit jinej pohyb pro každé nastavení skillu (i s mana cost)), dám nahrávat a řeknu "bum", nastavím k příslušnému kombu, ve hře pak myší ukážu na hráče a řeknu "bum" moje postava se portne o metr do strany a vycastí fireball s mana cost 250,... ještě něco není jasné?
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Drakesis » 23.09.2009, 19:12 hod.

No s tím "bum" je to parádní. :D

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 23.09.2009, 21:21 hod.

Gramm: Přesně tohle mám na mysli. :)

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Garn » 23.09.2009, 21:36 hod.

S tím manuálním mana costem v přímé úměře k síle spellu se mi to líbí. Sice to prakticky znemožní balancování, ale je to dobrý prvek. Tvoje vyvažování se bude muset omezit na terminaci overboostlých buildů. Jinak ještě bych do toho nějak zapojil cast time...pokud se tak už nestalo. Že by sis mohl ještě vybrat, jestli chceš stejně silný spell, ale buď dražší a instant nebo levnější ale s castem. Nebo druhý případ - se stejným manacostem, ale můžeš obětovat sílu spellu, aby jsi ho měl instant a naopak.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 23.09.2009, 23:22 hod.

nastavení skillu bude víc...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 25.09.2009, 16:35 hod.

jde se dovysvětlovat...

(atributy jsou jen na ukázku, buhví jak to ve finále bude, zatim píšu jako z dia)
mám kamaráda na lvl 950 (fighter)
hp 48500 (z 95000)
mana 11742 (z 95000)
287 skillů (z 500)
max skill level 430 (z 950)
avg. skill level 202 (z 950)
dmg (melee) 548215-582771
def 648746 (z 9500000)
att 1020486 (z 9500000)
str 2574 (z 9500)
dex 1248 (z 9500)
enr 745 (z 9500)
vit 2975 (z 9500)

já jsem na lvl 1 humanoid (bez výbavy)

hp 120 (z 1000)
mana 70 (z 1000)
0 skillů (z 3)
max skill level 0 (z 5)
avg. skill level 0 (z 5)
dmg 1-2
def 10 (z 1000)
att 10 (z 1000)
str 5 (z 10)
dex 5 (z 10)
enr 5 (z 10)
vit 5 (z 10)

kamarád mě naexpí na lvl 800... jaké budou nyní moje atributy?

hp 120 (z 80000)
mana 70 (z 80000)
0 skillů (z 275)
max skill level 0 (z 800)
avg. skill level 0 (z 800)
dmg 1-2
def 10 (z 8000000)
att 10 (z 8000000)
str 5 (z 8000)
dex 5 (z 8000)
enr 5 (z 8000)
vit 5 (z 8000)

už to chápete? :)
limity na lvl 1000:

hp žádný
mana žádný
# skillů 800
max skill level 10000
avg skill level 10000
def žádný
att žádný
str žádný
dex žádný
enr žádný
vit žádný
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 26.09.2009, 13:55 hod.

Gramme, co se týče tvého next-gen MMORPG. Začal jsem číst novou knížku, jmenuje se Gamedek: Hranice reality.
Je to otom, že se ke konci 22. století lidstvo rozdělí na dvě poloviny. Jedna žije reálný život, ta druhá přebývá ve hrách. V té době hry úplně nahrazují reálný život, similují vesmírná dobrodružství, lovecké výpravy, závody, sporty, romantiku, sex atd. Hry mají fotorealistickou grafiku, můžete cítit vítr, vůně, pocity a vůbec je to jako skutečnost. Do virtuální reality se lidé přenášejí pomoci speciální přilby. Předtím příjmou gamepill - pilulka převádějící biochemii těla na minimální produkci odpadů - až na čtyři dny nemusíte na záchod a můžete přebývat ve hře. Hlavním hrdinou knihy je gamedek - herní detektiv, který řeší záhady ve hrách - většinou to jsou fory hackerů - a hledá ztracené lidi.
Chápu, že je trochu vedle srovnávat tvojí MMO a hrami z knihy, ale dá odtamtud čerpat nějaká inspirace. :wink: Třeba možnosti hráče atd.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 26.09.2009, 18:00 hod.

ne díky, mě stačí vlastní fantasie + co vy mi tady navrhnute... podmínka pro mojí hru je především ta, aby byla moje...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 26.09.2009, 18:20 hod.

To je správný přístup. :wink: Jen najit někoho, kdo to bude chtít dělat a utratit hromadu peněz. :)

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 26.09.2009, 18:28 hod.

komentuj hru ;)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od homer_cz » 27.09.2009, 10:33 hod.

Tak já tomu expení furt nerozumím....
Grammator píše:je to kvůli tomu, aby když po roce příjdeš do hry tak abys měl šanci a nesloužil jen jako fackovací panák...
Po roce přijdu do hry,kamarád mě vyexpí na 800lvl, mně se nic nezlepší....
Tak to podle mně znamená že na tom budu hůř než bez kamaráda....na low hráče s lvl 5 by se 99% ostatních vybodlo,lvl 800 už je zajímavej cíl :wink:
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 27.09.2009, 10:59 hod.

ahh konečně to někdo chápe ;)

jde o to, že s vyšším levelem máš daleko větší možnosti, plus kamarád ti může atributy a skilly darovat, i když ne v takové míře...

takže můžeš bejt lamička na kterou se každej vykašle (jako že tě nechaj bejt) a která si běhá kolem města, nebo můžeš bejt naexpenej char s aspoň nějakejma atributama, kterej má víc možností, ale budou se po tobě vozit...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 27.09.2009, 11:13 hod.

takže bych rád nějak definoval atributy....

strength (+% damage (hlavně melee zbraně, slouží pro requierment itemů, zlepšuje možnosti těla (větší svaly), + stabilita)
agility (+% defense, +% attack rating, +% speed (útoku, obrany, chůze...)
dexterity (+% damage (hlavně missile a speciální zbraně jako bič nebo laso), +% critical strike a další speciální útoky), slouží pro requierments itemů
vitality +hp, + regenerace, + endurance (redukce damage, vyrovnávání se zraněními, odolnost proti critical strike, poison atd), + stamina (slouží i k boji, nejen k běhu)
magic +mag. energie, + regenerace, + skill damage
magic agility +cast rate, -cast delay, -mana cost, +přesnost, slouží pro requierments itemů
magic resist +resitance (za body sem dostaneš body které rozdělíš mezi příslušné resisty)
special points odemyká speciální schopnosti tvé rasy/zaměření jako imunity, +% hp/energy atd...

(edited)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 27.09.2009, 16:35 hod.

Hele Gramme, já tomu prostě vůbec nerozumím. :? :)
Když mě kámoš naexpí, tak mi zustávají stejné atributy jako na levelu, než mě začal expit. Takže char s levelem 800 a se stodvaceti HP z celkových osmdesáti tisíc je prostě blbost. S narostlým levelem se mají zvyšovat i atributy, jinak nám vzniká nevyrovnanost.
Jestli ti jde o to, aby každý expil sám, tak bych místo neudělování vyůapšení statů, udělal poloviční expy při expení s někým.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 27.09.2009, 16:44 hod.

pokud tě někdo naexpí tak máš výhodu, můžeš tam kam ostatní ne, dostaneš lepší questy, můžeš používat i lepší itemy a hlavně skilly, můžeš využívat lepší očarování, lepší specialní atributy, prostě všechno co se odemyká s levelem máš od začátku, navíc kamárád s high charem ti může dát atributy a skilly, takže nakonec taková lamička nebudeš, budeš mít třeba 5k hp, a 20 skillů na 20. levelu... stejně ale nebudeš moct vzdorovat ostatním osmistovkám....

pokud si půjdeš od začátku "poctivě" (s partou) tak uděláte hromadu questů, potkáte různý oltáře, NPCčka, speciální monstra s dropem a odměnami, knihy, lokace atd... navíc se budete vzájemně podporovat atd...

je to spíš o tom, že naexpenej char se nemusí zdržovat, může rovnou boostit, pokud snese všechny nevýhody které jeho level přináší...

nejepší řešení je asi to, že se sice necháš naexpit, ale pak se stejně připojíš k low partě, pak by i ostatním mohlo dojít že z tebe nic mít nebudou (expy za chary jsou za ubrané hp, pokud má cíl 500hp tak z něj moc exp nevytřískáš)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 27.09.2009, 17:13 hod.

takže další díl seriálu dovysvětlování:

smrt
za smrt ztratíš v lepším případě pouze level, pokud se staneš obětí zvlášť zlého hráče, můžeš přijít o atributy a dočasně i o skilly (sání života, mučení, bloky)...
ocitneš se v modu dohánění levelu, takže expy ti rostou samy, +máš bonus na expy které dostaneš, expy se ti doplňují i když seš off, ovšem 10x pomaleji...
taky máš možnost pomocí speciálních oltářů, kouzel, itemů a utilitek získat svou sílu zpět okamžitě (inspirace harry potter - viteály)...
pokud ti klesne level třeba z 500 na 450 a máš str víc než je limit, ta se nepočítá, ale zůstává ti, takže až lupneš budeš mít část nad limit zpět, nemůžeš ji ale zvyšovat dokud se nedostaneš pod limit...
req. level skillu = level skillu, pokud si měl teda skill na lvl 480, dokud se na něj opět nedostaneš, nemůžeš skill používat...

cestování
systém chůze bude kombinací několika, líbí se mi styl v mech warrior, kdy jen udáš směr a rychlost, a mech sám jde...
nejjednoduší cestování bude požádat high char aby tě někam portnul (ale pozor na vtipálky, abys neskončil na dně oceánu ^^)

itemy
systém itemů bude obdobný jako v HoMaM... tam to funguje tak, že máš hrdinu se schopnostmi a jeho hlavní sílou je armáda, artefakty potom slouží jen k doplnění schopností, zvýšení síly nebo přidání nějakého bonusu který jinak nemáš, podobný to bude i tady, kromě zbraní budou itemy hlavně na zlepšení a podpoření atributů a skillů, popř. přidají schopnost nebo skill... nebudou tvá hlavní síla (bojovat budeš moct i nahej, stačí ti zbraň na kuchání)

nastavení skillu
u skillu si nastavíš zaprvé čím ho vyvoláš, potom jak bude silný a přesný, od čehož se odvíjí rychlost castu, mana cost a casting delay, potom co všechno zasáhne (můžeš si udělat skill jen na nemrtvé atd), jeho trvání (aby se fireball po 100m letu zničil) a další speciální specifikace závislé na skillu, nakonec si můžeš upravit podobu, můžeš ho drobně obarvit, co bude dělat char při jeho castu, můžeš ho zkombinovat s jiným skillem (fireball jako boost pokud je vystřelen na kamaráda, přidat k útočnému kouzlu účinek kletby atd.), tyhle věci se odemykají u každého skillu zvlášť závisle na clvl, slvl a magic agility...

zatím vše...

edit:

skilly
skilly nebudeš muset nastavovat, bude hodně defaultních skillů, vidim to asi na 100-150 skill tabů a v každém 10-200 skillů, + budou skilly mimo, které se nepočítají do limtu, jako mastery a další passive skilly, permanentní štíty a další schopnosti za special pointy, některé skilly můžeš i smazat, pokud se bojíš limitu na skilly, v tom případě se nesmažou úplně, ale přesunou se do "koše" odkud se na lvl 1 dají znovu vyvolat.

expy
každý skill bude mít vlastní "expy", kde se mu bude používáním zvyšovat damage, účinek, duration atd (funguje to vlastně stejně jako exping charů, zvyšuje se akorát limit, a rovnou se naplňuje)
expy pro chary budou za ubrané hp (pokud si na lvl 900 a zabijíš 880, dostaneš třeba 750 exp za ubraný hp, pokud drtíš někoho na lvl 100 dostaneš 1 exp za ubraný hp, stejně jako u monster, i když u hráčů to bude ovlivněno ratingem hráče (podle toho hra pozná že někdo na lvl o 50 níž než ty je 6x silnější a podle toho ti taky počítá expy za jeho zraňování), expy dostáváš i za celkem obyčené věci, za provedená obtížná kouzla (portál), za questy, za tvorbu (itemů, staveb, kouzel), boostění atributů, prakticky za všechno...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Garn » 27.09.2009, 17:47 hod.

chm, chm, chm, zatím to vypadá na slušnou přepatlaninu asi desítky již existujících her...
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 27.09.2009, 18:42 hod.

tak to si nemyslim, je fakt že sem zmínil několik dobrejch nápadů z jinejch her, ale to se týká jen interface... a přepatlanina??

no vypadá to tak, ale musíš pochopit že to je jen pro představu (itemy jako v homam)...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Odpovědět

Zpět na „Další hry“