MF turnaj vol.7

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
RIP
Warlord
Příspěvky:2860
Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od RIP » 15.01.2017, 20:09 hod.

Tu jsem jeste videl, tady uvidim prd :D

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Dragonius » 15.01.2017, 20:31 hod.

Ahoj, rychlá rada :)

jak přidám obrázek přímo do příspěvku? Děkuji
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Dark_Deamon » 15.01.2017, 20:49 hod.

Asi nějaké kouzelné místo, protože když se mrknu na ty fotky, tak to vypadá, že ty dropy jsou na stejným fleku :) Jináč teda velká gratulace. Už jen chybí, aby někdo dropl Tyrael's :)

Dragonius: Musíš fotku krapet oříznout. Hlavně teda šířku. Pak to někam uploadnout, pak na fotku kliknout pravým a dát "kopírovat adresu obrázku" a nakonec to tady vložit mezi img.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Javurek » 15.01.2017, 20:51 hod.

Jo taky jsem se nad tím podivil naprosto stejné místo, teď dělám to že když tam vidím poblíž boss pack, vodím ho do toho kouzelného místa :D:D

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Dark_Deamon » 15.01.2017, 20:57 hod.

A máme tu novej Diablo hoax :green:

EDIT: Javore, na kolik players ty Tunely drtíš?

Uživatelský avatar
Maarshjaz
Gorebelly
Příspěvky:316

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Maarshjaz » 15.01.2017, 21:27 hod.

Mě spíš zajímá vaše MF. já mám 128mf a jednou za den vidím jeden set a jeden unikát ..
Zato runy padají docela kvalitně :) vex 2x dnes

Uživatelský avatar
Kisuvka
Burning Soul
Příspěvky:644
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Kisuvka » 15.01.2017, 21:59 hod.

Javurek: Hustěěěě! :shock: Gratuluju

Koukám, že teda o runy neni nouze :) btw: já měl dřív 2x Jah než Zod
Lvl 99 challenge No vitality melee challenge
Diablo II od 30.11.2003 8:55, 7500+ h
Unikáty: 100% 8-)
Setovky: 100% 8-)
Runy: 100% 8-)
Slova: 95,2% (-4) 1x Sur, 6x Jah
Celkem: 99,4% (-4)

GFFT
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:GFFT

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od GFFT » 15.01.2017, 22:13 hod.

Maarshjaz píše:Mě spíš zajímá vaše MF. já mám 128mf a jednou za den vidím jeden set a jeden unikát ..
Zato runy padají docela kvalitně :) vex 2x dnes
Runy nejsou ovlivněný mf ani players. Jde jen o lvl a typ moba anebo truhly (kromě vyjimek jako hraběnka).

Nicméně já asi něco dělám blbě. 460 mf na Mefa, o 96 míň na Pindla a to merc má ještě Tomb Reaver a Stealskull takže dalších 120 na Mefa a pokud je Pind LI tak i na něj a leze to z nich jako kdyby to museli sami vyrábět. Runy jdou nějak tak akorát už mám 4x GUL takže jima asi budu dláždit.
Trochu zkouším lovit klíče a už mi chybí jen ty od Nihlataka. Aspoň, že tam má ty pěkný stojany tak už mám 3s eth great poleaxe. Už čekám jen na nějaké eth brnko na bug a vyměním TR za Crescent Moon. Drop je z něj sice skoro nic, ale mám to na 4 porty od Pindla :D

Kdyby jste někdo věděl co hodit do toho TR tak beru rady. Teď tam mám 3x AMN, ale nejsem si jistej zda je to dobrý. Střední runy by byly, jewely nic moc.

CG: k TC87 a ZOD

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Antabus » 15.01.2017, 22:30 hod.

Ač tu crec přidal neskutečně krásnej drop DW, tak javůrek to tou ZODkou totalně zabil, to je drop jako sviň, ohromná gratulka. Po dni,dvou? v AT mít ZOD, hmmmm 8-) jackpot.

Ve světle těchto nálezů mi přijde trošku nepřístojný se chlubit, že mi konečně v turnaji padl skulder nebo že mi dropla vex a vymlatil jsem annihilus 19/18/9, jaksi nepatřičný a obyčejný :D :D runy na HOTO mám, ale díky tomu plugy WIPE nemam flail :), takže zatím jsem stale na dvou spiritech :)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Dark_Deamon » 15.01.2017, 22:43 hod.

GFFT píše:Runy nejsou ovlivněný mf ani players. Jde jen o lvl a typ moba anebo truhly (kromě vyjimek jako hraběnka).
První část věty je správně, ta druhá je kravina.

To jediný, co právě ovlivňuje drop run je hodnota players. Schválně mrkni do drop calculatoru. Rozdíl mezi p1 a p8 je u těch nejlepších run v řádu statisíců. U Zod to jde až do milónů.

Jen pro zajímavost:

Kód: Vybrat vše

players 1 - Hell Bowine

Lem Rune	The Secret Cow Level	1:359 636
Pul Rune	The Secret Cow Level	1:477 855
Mal Rune	The Secret Cow Level	1:706 596
Um Rune	 The Secret Cow Level	1:716 783
Gul Rune	The Secret Cow Level	1:1 005 217
Ist Rune	The Secret Cow Level	1:1 059 895
Ohm Rune	The Secret Cow Level	1:1 435 174
Vex Rune	The Secret Cow Level	1:1 507 825
Sur Rune	The Secret Cow Level	1:1 943 854
Lo Rune	 The Secret Cow Level	1:2 152 761
Jah Rune	The Secret Cow Level	1:2 625 879
Ber Rune	The Secret Cow Level	1:2 915 781
Cham Rune  The Secret Cow Level	1:3 938 819
Zod Rune	The Secret Cow Level	1:10 242 514

Kód: Vybrat vše

players 8 - Hell Bowine

Lem Rune	The Secret Cow Level	1:157 340
Pul Rune	The Secret Cow Level	1:209 061
Mal Rune	The Secret Cow Level	1:309 136
Um Rune	 The Secret Cow Level	1:313 592
Gul Rune	The Secret Cow Level	1:439 782
Ist Rune	The Secret Cow Level	1:463 704
Ohm Rune	The Secret Cow Level	1:627 888
Vex Rune	The Secret Cow Level	1:659 673
Sur Rune	The Secret Cow Level	1:850 436
Lo Rune	 The Secret Cow Level	1:941 833
Jah Rune	The Secret Cow Level	1:1 148 822
Ber Rune	The Secret Cow Level	1:1 275 654
Cham Rune  The Secret Cow Level	1:1 723 233
Zod Rune	The Secret Cow Level	1:4 481 100

Uživatelský avatar
Dayo
Quill Rat
Příspěvky:32
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Dayo#2465

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Dayo » 15.01.2017, 23:21 hod.

Dneska se Pindl zase vyznamenal: dal Shael a Ort a když hodil zlato tak to byl Bonesnap a zelenka Kite shield. Ach joo :{ kde je moje Shako a Oculus :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Javurek » 15.01.2017, 23:26 hod.

Ta Zod padla na players 1 a myslím že to ani nebylo ze speciála, z nějaké random kostry :D

Nemá pro mě smysl chodit tunnely na víc players, trvá to pak zbytečně dlouho. Btw dneska srandovní okamžik, dal jsem sice escape s full HP ale ten obrázek stál za to, kolem sorcky asi 50 zombies se 2 speciálama a might aurou.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od dawemorraless » 16.01.2017, 00:19 hod.

Tak já rozjel pacman párty v LK a i s cestou tam sem vyrubal C T A a jako bonus 25% z infinity
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

GFFT
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:GFFT

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od GFFT » 16.01.2017, 01:20 hod.

@DD: díky za opravení. To má jeden z toho když jede chary co nepotřebujou RW a pak když je potřebuje tak se diví :lol: No tak teď to snad půjde líp.

GFFT
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:GFFT

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od GFFT » 16.01.2017, 02:40 hod.

Vida po dlouhé době zas něco užitečného co můžu využít i pro sebe.

Stormshield při dalším běhu mi padl Widowmaker tož když už z Nihlataka skoro nic aspoň cestou se něco najde

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Antabus » 16.01.2017, 07:18 hod.

dawemorraless píše:Tak já rozjel pacman párty v LK a i s cestou tam sem vyrubal C T A a jako bonus 25% z infinity
hmmmm, tak dawe koukam soutěž o nějvětšího luckera dne udělal zajimavější a fakt nevím, kdo je větší haluzář, to jsou neskutečné dropy. Gratulace :!:

Uživatelský avatar
Maarshjaz
Gorebelly
Příspěvky:316

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Maarshjaz » 16.01.2017, 08:52 hod.

GFFT Ano, to já vím že Mf nemá žádnou spojitost s dropem run, ale já se na runy neptal, ptal jsem se kolik máte MF, že vám všem padají unikáty které mě nikdy nepadly- a nevím jestli při mé hodnotě MF může vůbec něco takového padnout, protože jsem na MF nikdy nehrál, spíš jsem jel DMG.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Javurek » 16.01.2017, 09:22 hod.

MF ti zvyšuje šanci na Uniq, Set, Rare a Magic věci. Je to trochu složitější protože neplatí že když máš 1000% MF tak je šance na nález 10x větší. Čím víc máš tím méně je efektivní hodnota by se dalo říct. Počet players zvyšuje šance že monstra nebudou mít nodrop ale skutečně nějaký item vypadne. Kvalitu věci určuje MF, ale až po té co ta věc jakoby dropne.

Drop z nepřátel se určuje nejdříve podle players. Dejme tomu, že budeš chtít najít Tyraels Might.

To padá na zrovna ne hodně místech. Když nepočítám Nihlataka a Baala tak budeš chodit třeba Ancient Tunnels jako já. Dejme tomu že máš MF 0% a já 400%.

Tvůj run s MF 0%, zabiješ speciální Zombie(může to vypadnout i z minionu ale šance oproti speciálovy je mizivá) a hra si řekne že vypadne Sacred Armor a začínají se počítat šance na kvalitu věci. Uplně nejdřív hra zjišťuje zda vůbec může vypadnout unikátní nebo setová verze toho předmětu. Sacred Armor má set i unikát, takže jako první se rolluje šance na unikát. Pokud se roll nepovede, dále se rolluje šance na Set, pokud ani to tak na Rare. Pokud ani Rare nedopadne tak bude věc Magic protože speciálové nikdy nedávají méně než Magic.

Můj run s MF 400%, zabiju speciální zombie a díky tomu že mám o dost více MF než ty, mám i o dost větší šanci na to že bude věc mít lepší kvalitu. Takže se rolluje šance na Unikát a uspěji a hra si řekne že padne Unikátní Sacred armor. U Sacred Armor, Legendary Mallet, Thunder Maul, prstenů, amuletů a jewelu je u tohoto typu věcí více druhů unikátů a jejich šance na drop se určuje poměrem.Nevím ty poměry z hlavy, ale myslím že Tyrels might vs Templars Might je 1:8. Takže mám 1:8 šanci že to unikátní brnko bude Tyraels Might a ne Templars might.

Co se týče run tak se postupuje podobně, jsou tam poměry na drop, dejme tomu např 1:1000 že padne Zod( tuhle šanci jsem si vymyslel) když nepadne Zod, dále se počítá šance na Cham třeba 1:800. Postupne níže a níže pokud nemáš štěstí a nespadne El :D Samozřejmě jsou pak ještě limity jaká runa kde může padnout stejně tak unikátní a setové předměty padají podle lokací.

Já mám momentálně MF 333%, ale čekám na IST a Tal rasha armor, s tím bych se měl dostat přes 400%. Optimální je chodit s čím nejvíc MF ale aby jsi zabíjel rychle. Pokud hraješ na SC a bezpečnost postavy není tak důležitá dá se to chodit s MF cca 580 s fireball celkem rychle.

EDIT: Lokace kde padá vše se většinou chodí: Mausoleum (I Crypta je dobrá ale tam nepadá myslím Tyraels a pár věcí), The Pit, Ancient tunnels,Maggot Lair. Je jich víc ale nechce se mi to teď vypisovat :). Taková jedna zajímavost je, že ti vampířá co střílí firebally v patře u Mephista mají lepší drop než Mephisto sám :) On sice může dát i Arachnid Mesh ale to je jediny top item co dává. Vampíři ti klidně mohou dropnout Templars Might. Takže pokud se s Fire sorckou chodí Mephisto byl by zločin je nepokosit :)

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Abuzus » 16.01.2017, 10:03 hod.

Sice je to hroznej vopruz, ale nemůžu se vzdát jako největší lama na světě. Zkusím to potřetí. Třeba se do té holky nakonec zamiluji.
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj vol.7

Příspěvek od Antabus » 16.01.2017, 10:07 hod.

Maarshjaz píše: ....a nevím jestli při mé hodnotě MF může vůbec něco takového padnout, protože jsem na MF nikdy nehrál, spíš jsem jel DMG.
Javůrek ti fungování MF vysvětlil myslím pěkně, ale měl sem dojem že se ptáš, zda je možné bez MF dropnout všechny itemy ve hře, ANO je. Ale šance na drop pro ty nejvzácnější itemy je hrozně malý číslo, pomocí MF výrazně zvyšuješ šance, že ti něco popadá, na druhou stranu já patřím k těm, co MF tak strašně nemilují, protože se řídím heslem, nic se nesmí přehánět :) Hlavní je efektivita zabíjení a z pohledu HC hráče samozřejmě hlavně schopnost přežít.

Javurek to zmínil hned zezačátku, čím více MF na postavě strádaš, tím méně je to efektivní = když máš 400mf% a nasadíš si shako s 50mf, ten rozdíl mezi 400 a 450 s shakem je ve výsledku strašně malé navýšení šancí... Jistě, čistě statisticky, v dlouhodobém horizontu, by se to mělo projevit, jenže statistika je pěkná k***...kudrlinka a ty šance jsou v podstatě tak malý, že když si vezmeš že včerejší drop Crece, DW, i s MF 530% by statisticky znamenal např, že musí zabít pindla 57 780 krát, aby mu to padlo. Mu na to stačilo pár tisíc runu, nepoměrně méně = velké štěstí, protože se klidně muže stát, že ho zabiješ 57 780 krát a nepadne, zabiješ ho 80 000 a ono to nepadne :) a není to nic divného, velká část dropů je prostě štastná náhoda, kterým sice můžeš jít naproti, je to rozhodně dobře se snažit, ale i tak je to stále otázka štěstí :lol: Příklady o štěstí vidíš denně při hraní v komunitě, chudák RIP lítal po LK jako blázen, a padla mu za šílený množství runů jediná HR(co navíc nechtěl), dawe nadroploval runy na CTA + BERku na přilepšenou za jedno odpoledne ;) Je to výsledek náhody. (runy ovšem nejsou ovlivěny MF, ale to není pro tento přímer podstatné, jen to uvádím jako ilustraci, jak vrtkavá milenka ona statistika je, ikdyž zvýšíš to číslo "strašně malá šance" na "2krát, 3krát větší šance než strašně malá šance" pohybuješ se v desetinách, setinách i tisícinách promilí = nic ti nezajistí

Ovšem na počátku bez mf výbavy (0% MF) když nasadíš to shako a máš z 0%MF rázem 50% MF, je rozdíl velmi významný, v mých očích je taková hranice to 100% MF, co je dobré mít co nejrychleji, pak už navyšovat MF s ohledem na efektivitu, samozřejmě, pokud neutrpí tvoje schopnost efektivně zabíjet, vyplatí se maxovat MF co nejvíce, je to to nejlepší co můžeš pro nález itemů na své výbavě dělat.

EDIT:

pro názornost ještě možná tohle. Kdybych zabitím 1000 000 monster získal 100 SOJů s 0% MF (tohle číslo sem si vymyslel), tak při:

50% MF dropneš.....129,1 SOJů
100%MF dropneš ...141,5 SOJů
200%MF dropneš.... 152,6 SOJů
400%MF dropneš.... 160,5 SOJů
450%MF dropneš.... 161,5 SOJů


A tyhle poměry už jsou přímo z hry, to už není vymyšlené. Tady vidíš co jsem psal předtím, že navýšit mf ze 400 na 450 ti ve výsledku přinese hrozně malé množství unikátů navrch, v tomhle přikladu 1, zatímco těch prvních 50% hned 29,1 unikátu navíc= navýšení ze 400 na 450 je 29,1 krát méně efektivní, než navýšit z 0% na 50%.

Odpovědět

Zpět na „Turnaje“