craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Vše o předmětech a craftování
Odpovědět
viperius
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:viperius#2356
craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Příspěvek od viperius » 09.10.2012, 09:40 hod.

Zdravím,

uvažuji, zda se vyplatí craftit věci - 6 properties (jako třeba legy) nebo ne, hlavně tedy z hlediska ekonomického, kdy jeden craft vyjde na pár set k G a roll záleží na náhodě. Jelikož nestreamuju, tak ani neberu v potaz, že bych craftil za poplatky. Tudíž mi jde jen o craft pro sebe a případný AH.

Máte s tím někdo zkušenosti? Vyplatí se craftění nebo je lepší plány prodat a počkat na drop?
viperius#2356

Když jsem se naposledy rozhodoval co dál dělat, barbařina pro mě byla jasná volba!

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Příspěvek od Peckoslav » 09.10.2012, 10:04 hod.

asi hodně záleží na tom, co chceš craftit. Dneska už šly ceny plánků výrazně níž (kupoval jsem plánek na 6statové rukavice za 25m). Spíš si myslím, že u dražších plánků je lepší si najít někoho, kdo Ti to vyrobí. U levnějších plánků pak si ho klidně kup. Spoléhat na drop se asi nevyplatí je to random, takže můžeš klidně hrát několik měsíců aniž Ti dropne to co chceš ...

Pokud si vybereš v mé nabídce, tak ten poplatek není extra vysoký (je spíše symbolický) a při větším množství je i nižší cena.
Odkaz do mého vlákna s craftem je v mém podpisu, pokud bys to hledal :wave:
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Příspěvek od Nekronaut » 09.10.2012, 11:10 hod.

Peckoslav píše:Spoléhat na drop se asi nevyplatí je to random, takže můžeš klidně hrát několik měsíců aniž Ti dropne to co chceš ...
A není náhodou crafting taky random? Pokud si odmyslím malou výhodu jistých 6 statů, tak je to stejně na pendrek, jako doufat že něco dropne. A jsme u toho, že nejlepší je si něco koupit na AH :(

viperius
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:viperius#2356

Re: craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Příspěvek od viperius » 09.10.2012, 11:34 hod.

Ano - craft je taky random a o to mi právě jde ...

Jelikož jsem dříve necraftil, tak nevím, zda se vyplatí craftit (příklad - vycraftím 10 rukavic se 6 prop, z toho 9 je absolutně crap a 1 je prodejné - dejme tomu v aukci za 1,5m ... bohužel jsem ale spotřeboval na craft více jak 2m, takže by se mi to absolutně nevyplatilo a prodělával bych na tom).

Vedete si někdo nějaké statistiky, kde vidíte, že se vám to craftění vyplatí?
viperius#2356

Když jsem se naposledy rozhodoval co dál dělat, barbařina pro mě byla jasná volba!

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Příspěvek od Peckoslav » 09.10.2012, 13:01 hod.

já si vedu poměrně přesnou statistiku a plánek za 25m se mi stále nezaplatil, a to včetně výroby jiným lidem
Takže jak psal Necronaut, sice je hezké, že věc může mít 6 statů, ale v dnešní době se kvalitní věci z kraftu dají koupit velmi levně, tak je lepší si to koupit přímo.

Očekávám, že v patchi 1.06 posílej crafty, protože už budou moc slabé...

Je to taková spirála, kdy se postupně zlepšují vlastnosti věcí, aby byla pro hráče motivace hrát dál a ještě se snažit. Ještě k tomu chybí zvýšení obtížnosti, ale to teď bude díky Monster Levelu, zkrátka jde jen o gear. Zlepšíme jednu věc, ostatní zůstanou a hráči je přestanou vyhledávat/kupovat, tak je v dalším patchi posílíme. Moje představa spirály vypadá takhle:
do 1.04: rare > craft > legendary
→ 1.04: legendary > rare > craft
→ 1.05: rare > legendary > craft
→ 1.06: craft > rare > legendary
Neberte to dogmaticky, jsou vyjímky, ale takhle to vnímám já.
Ale pokud to půjde tímto tempem, tak za rok si budeme všichni dávat ML10 s gearem, o kterém se nám nyní ani nesní...

Kdyby mi někdo řekl 15.5.2012, že budu mít dps přes 100k tak se mu vysměju, teď mám přes 200k a nepřipadám si nijak vyjímečný :D
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Příspěvek od tomisco » 09.10.2012, 21:19 hod.

Presnou statistiku jsem si nevedl, ale craftovaci manie, kdy jsem si vycraftoval nekolik desitek 6 statovych seker a mecu, pro me dopadla solidni ztratou. Prodal jsem jen par kousku dohromady cca. za 1,5 milionu, dve sekery jsem jeden cas nosil. Par zbrani melo pres 900 dps, vetsina pres 600. Jsem presvedcen, ze v dnesni dobe se crafteni 6 statovych rare zbrani nevyplati, ledaze by mel hrac hned zkraje stesti na vysoke dps a pekne staty s dirou. Ale ta pravdepodobnost moc vysoka neni.

Lamowar
Quill Rat
Příspěvky:20
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lamowar#2924

Re: craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Příspěvek od Lamowar » 09.10.2012, 21:44 hod.

Dnes som sa rozhodol pre craft 6 properties Sovereign Vambraces (gloves), pretoze normalny drop je momentalne k nicomu rsp. nepada to...

plan som kupil za cca 500k a vycraftil 200 kusov, stalo ma to 24M .. podarilo sa dost peknych kuskov a myslim, ze 2 celkom nadpriemerne..posudte sami

dex 157
atk. speed 8
crit. dmg 33
crit. chance 5

dex 154
vit 86
atk. speed 6
crit. dmg 34
crit. chance 6

Myslim, ze tieto dva kusy mi to v pohode preplatia + su tam dalsie dokopy v hodnote asi za cca 10-15M , takze z mojej strany pohoda. Zatial mam s craftom dobre skusenosti, skusal som aj 6 properties Pants a tam sa podarili pekne nohavice za 40M (spotreboval som asi 15M na craft).
Myslim, ze momentalne je najvyhodnejsie craftit rukavice, pretoze na tom slote nie je ziadna vyrazne dobra legendary/set a vacsina hracov hra s rare glovesami.

walosek
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Příspěvek od walosek » 10.10.2012, 22:01 hod.

presne tak, vetsina hraje s rare, hodne lidi si to uvedomuje a proto je crafti a proto taky jsou rukavice prakticky nejlevnejsi itemy, pac tech nacraftenejch je na AH mraky... takze bez zapnuti hry bych tipnul, ze tyhle dva kousky ti ani omylem 24M nevydelaji, ale uprimne ti preju opak...

Jorren
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: craftění nebo prodej plánků a spoléhání na drop?

Příspěvek od Jorren » 11.10.2012, 10:14 hod.

Dovolim si ti oponovat... Myslim, ze tie rukavice mu tych 24 mega zarobia. Kombinacia slusnej DEX a kombo attack speed+crit dmg+crit chance je dost vysoko cenena. Crit chance sice nie je uplne najvyssia ale aj tak su dost dobre.

Odpovědět

Zpět na „Předměty“