Nováček na HC

Diskuze týkající se Hardcore způsobu hry.
Qwerus
Quill Rat
Příspěvky:13
Re: Nováček na HC

Příspěvek od Qwerus » 12.04.2013, 19:38 hod.

Ahoj - budu trochu drzý a zneužiju tohohle již vytvořeného článku o nováčkovi v HC, taky jsem nováček, HC jsem začal před asi dvěma hodinama a kdyby si mě někdo chtěl přidat do přátel tak jsem: leontodon#2269

Mějte se, rád si s váma zahraju! :wave:

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Barbar 60lvl

Příspěvek od Tyckin » 15.07.2013, 16:22 hod.

Zdar, na HC jsem nový a mám pár dotazů co s mým barbarem až udělám 60lvl. Jedu barba a víceméně se mi líbí to co mám na něm na SC, ovšem netuším jestli se to dá hrát i tady, takže uvítám rady co a jak tady dělat jinak - jaké skilly, pasivky, gear... Rend každopádně budu používat :D
Ohledně lifesteal - koupím si IK pásek a IK rukavice (bonus za set), pak LS mám v pasivce, mám si life steal pořídit i na zbrani a nebo už ne? A nebo zbraň ano a pasivku jinou? Co tak postačí aby to vyšlo efektivně na poměr dmg/přežití.
Dík za rady, rád bych byl dlouho živ :D

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Nováček na HC

Příspěvek od spiderer » 15.07.2013, 19:43 hod.

Tyckin - ono zalezi jak se ti podari poskladat gear na ty sedesatce, podle toho se da potom nejak radit. Osobne bych to s tim LS nejak zvlast nehrotil - myslim, ze 3% LS + Rend ti budou bohate stacit ;) Oproti SC bych se vic zameroval na defenzivu - vysoky arnor, resisty a block pokud pojedes se stitem coz na zacatek doporucuji a k tomu dostatek HP. Pasivky jsou u barba celkem dobre volitelny, jako zaklad bych dal Inspiring presence na zvyseni life regenu a potom dle gearu a toho co ti bude chybet volil bud pasivky na armor nebo na dmg (weapons master, ruthless) a nebo jejich kombinaci. Klidne si me pridej, muzem to probrat ve hre, pripadne spolu neco zajdem vykostit :) za barba jsem na HC uz neco nahral, takze nejake zkusenosti tam jsou :)

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Nováček na HC

Příspěvek od WulFgaR77 » 16.07.2013, 10:07 hod.

Obrovská výhoda barbara na HC je, že za nula-nula-nic peněz z něj postavíš "nesmrtelnýho" tankistu. Má prostě "neskutečný" možnosti do obrany. Jo jasný, nemáš žádnou dps, ale pokud jsi v partě, tak aspoň můžeš dělat kašpárka na skilly do party a návnadu na moby :)

Vem si:

- velmi rychle pomocí pasivek (Nerver of steel + Tough of Nails) a vrozený ability se dostaneš na 10k armoru... to je cca 77pct. redukce. (nad 10k už to skoro stejně nemá smysl)
- War cry a nějaký resisty - rychle jsi na 700 AR - 70pct. redukce (pomůže do party)
- Leap - uskočíš z jailu, z wallu a z mobů
- Berserker - nejmocnější obraný skill 4ever - jail,frozen neexistuje + dává ti dodge atd.
- Inspiring + hodně VIT + war cry (battle rage) - obrovský life regen (navíc zase do party)
- Ignore pain - další redukce do damage na spoustu vteřin, když už jde opravdu do tuhýho (můžeš do party a zachránit kámoše)
- Rend - bloodlust - udrží při životě a regenuje kontinuelně (pokud máš dps máš navýběr z dalších dvou run)
- Revenge - pokud stojíš v bordelu, tak je to téměř instantní heal (runa provocation 30pct. šance že se aktivuje)

Samozřejmě jakmile tě obrana přestane pálit, tak můžeš začít přehazovat skilly do útoku, jak píše spiderer. Vše je daný gearem. No a když už ti naroste na gearu dostatečně CC, tak si klidně zařadíš combo Into the fray + co chceš.

Ale vybírat je rozhodně z čeho.

BTW: Nemáš dps ? Hledej LoH ... to dá rozum ;)

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Tyckin » 16.07.2013, 18:49 hod.

Dík za rady, nějaké sociální věci jsem nakoupil a neprodejný "odpad" mi dal jeden kámoš, takže už ten barbar vypadá jakž takž, MP0 akt 1 zatím pohoda :D Ovšem MP1 zatím nee :twisted:
Sranda je, že na hellu jsem našel legu Goldskin a nějak se jí nezabýval (taková blbost jsem si řek když to droplo), no a po 3 dnech jsem se na ni mrknul a zjistil, že stojí 20M :lol: Takže celkem příjemnej bonus na začátek inferna - až budu u kompu doma, trošku toho barba poladím :P A zkusím hned neripnout ;)

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Monk rezisty?

Příspěvek od Tyckin » 25.08.2013, 11:03 hod.

Když dám monkovi pasivku One with everything, jaký sekundární rezist je nejlepší shánět? A nebo je to jedno jestli arcane, poison apod.? Dík ;)

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Gladiator91 » 25.08.2013, 11:17 hod.

No je dobrý si říct, co je pro tebe nejdostupnější :-) já prvního monka jel na fire a teď nový jede na poison a na to se zaměřit :-)
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Morgoth
Quill Rat
Příspěvky:36

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Morgoth » 27.08.2013, 19:12 hod.

Jen taková věcná otázka, pokud mi během hry vypadne net, umře mi postava, či nikoliv? Děkuji za odpověď.

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Nováček na HC

Příspěvek od spiderer » 27.08.2013, 20:10 hod.

To zalezi kolik kolem tebe bude mobu ;) cas na disconnect ma byt 10s = po vypojeni netu jeste 10s zustavas na miste. Bud muzes mit vysoke EHP ktere tvoje sance zvysi, nebo hrat v dobre parte kde te muzou ochranit spoluhraci.

Uživatelský avatar
Morgoth
Quill Rat
Příspěvky:36

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Morgoth » 27.08.2013, 22:20 hod.

Díky za odpověď. Tím se to vysvětluje. Stalo se mi párkrát, že se mi objevila hláška o přerušení kontaktu se serverem, ale hodilo mě to vždy do menu, teď mi má postava umřela. Teď byla v boji, takže proto se výsledek lišil. Ono je těžké sehnat partu. :( Teď tedy scháním někoho, kdo by mě nalevlil, aspoň na lvl 20. :D

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Nováček na HC

Příspěvek od spiderer » 27.08.2013, 22:29 hod.

Do lvlu 20 nema smysl chodit s nekym, ty expy ti pujdou stejne rychle solo, od lvlu cca 25 uz to pak vyznam ma, ze to leti rychleji..

Uživatelský avatar
Kalis
Wraith
Příspěvky:197
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:kalisovanoha#2618

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Kalis » 28.08.2013, 04:10 hod.

presne od 23. :D

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Tyckin » 28.08.2013, 06:08 hod.

Hele já měl disconnect poslední týden asi 3x a vždycky takovej, že mne to vyhodilo hodně bleskově do menu hry, řek bych do pár vteřin od "zatuhnutí" hry - mobové se hýbali, pak najednou ne a max. do 5s hláška, tzn. vždy jsem to přežil (při levelování postavy i na MP8 nightmare). Ovšem může být i situace kdy to trvá zatraceně dlouho, to pak když je člověk na blbým místě (u elity apod.) fakt už zavání úmrtím :{ V takovým případě je výhodou parta která to tam pobije, sbírá globíky, dává podporu (např. regen), to pak zvýší šanci na přežití ;)

Uživatelský avatar
Morgoth
Quill Rat
Příspěvky:36

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Morgoth » 28.08.2013, 12:52 hod.

Právě, ono záleží na tom, v jaké situaci tě to chytne a jak je to rychlé. Parta to zachrání hlavně proto, že se monstra nesousředí jen na tebe. Mě to chytlo samotného a zrovna v lítém boji. Tohle by si měl Blizz nějak ošetřit. Ale asi by se toho zase zneužívalo.

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Tyckin » 28.08.2013, 13:55 hod.

Bohužel tohle je neřešitelné - 2 ze 3 lidí na HC umřou na lag či disconnect, jeden na vlastní blbost :D Tohle k tomu bohužel patří no :evil: Můj barbar na MP co hraju prakticky nemůže umřít na herní neschopnost, takže jediné čeho se bojím, je potíž s netem/serverem v nepravou dobu :{ Hotl se s tím musíme smířit.

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Nováček na HC

Příspěvek od spiderer » 28.08.2013, 14:55 hod.

Ono ta nejistota z toho kdy uvidis napis ze tvuj klient byl odpojen z toho dela poradny HC. Ono je to celkem skoda, protoze ja po 2 DC ktery me staly zivor a 2 DC, ktery jsem prezil na HC nechodim solo, ale pouze v parte coz kdyz je dobra parta je nejlepsi pojistka proti DC. Naposledy pred par dny jsme sli rychloexpit MP5 a v jeskyni ve fields jsem nabehnul k elitkam (waller,frozen a arcane + neco) a pak mi hned diablo spadlo do systemu. Cca 5 min se neslo nalogovat a uz mi bylo jasny ze je to v haji, nicmene po nalogovani jsem byl nazivu a kluci me poctivym sberem goldu a pohotovou likvidaci packu zachranili - bylo to z velke casti dano vybornou partou - solo by to bylo predem prohrany. Public nechodim, protoze nemam zapotrebi nekde narazit na nejaky pako, ktery dotahne milion monster a nez se objevim na portu, tak budu tuhej :) Pak seda hrat jeste MP na kterem je postava vicemene nesrtelna diky masivnimu EHP a regenu, ale to uz s HC nema nic spolecnyho a nedokazu si predstavit behat na expeni MP1 do zblbnuti :)

Bohuzel s temi DC se clovek musi na HC vnitrne smirit, protoze tam proste jsou a asi i budou nadale.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Kuki10 » 28.08.2013, 15:01 hod.

A jsou lidi, co nikdy neripli na DC, ale jen na svou debilitu.:-D
Ano, jsem to ja.:-D

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: Nováček na HC

Příspěvek od mdmT » 28.08.2013, 15:56 hod.

... tak já se klidně přiznám, že poměr mých úmrtí DC:vlastní blbost je 1:3 :-) ...

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Nováček na HC

Příspěvek od spiderer » 28.08.2013, 17:13 hod.

Ja ripnul na svoji blbost taky kdyz jsem se nechal od Kukiho tahat na druhym levlu pres A3 - to bylo tak 6 smrti v rade a pak jsem si radsi tech 20lvlu naexpil normalne :) cili to bylo myslim 6 smrti 3-10 lvl a pak jednou pri expeni jsem zarval na cca lvlu 40 kdyz jsem neresil vybuch moltenu a bylo to hned hotovy - to me tenkrat mrzelo - dobrej hellfire, leoric 28% a nejaky gemy ;) Na infernu jsem zatim mel jen parkrat namale, ale zatim jsem to nedotahnul a vzdycky se z toho nejak vymotal :)

Kolmen1
Doom Knight
Příspěvky:459
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Nováček na HC

Příspěvek od Kolmen1 » 28.08.2013, 17:45 hod.

Není DC jako DC...někomu spadne net a automaticky ho vykopne ze hry (já to třeba vyřešil jiným poslytovatelem a jsem v klidu...třeba na wifi bych na HC nikdy nevlez)...to je podle mě jeho blbost (za to Blizz nemůže). Spadně proud - taky jeho blbost pomůže UPC...ale když spadne hra to je jiný kafe, ale musim říct, že se mi to za mou kariéru na HC stalo asi jen jednou max 2x a naštěstí vždy v dobu kdy nic nehrozilo.
Takže moje bilance je 5x RIP na mojí neskrotnou ko*ot (přecenění sil, božský komplex a podobně :-D ) Jinak z 90% pomůže nechodit solo. Pokaždé hraji v partě a většinou na TS, mumblu či Skype (tam poznáte zda vám spadl net - dotyčný se náhle odpojí a když dostane DC od Blizzu, tak vám prostě řekne lag) a věřim, že až zase DC přijde, tak mě parta ochrání....je dost malá šance, že to přijde zrovna při nějakým tuhým boji...obzvlášť když chodim obtíznost kde elity jsou většinou do 5-10s dole...

Odpovědět

Zpět na „Hardcore“