Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Diskuze týkající se Hardcore způsobu hry.
Uživatelský avatar
KryOn
Burning Soul
Příspěvky:646
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KryOn#2377
Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od KryOn » 05.08.2013, 12:27 hod.

Můžu dotaz? Právě nad tím palmem sem přemýšlel, když to kolem mě kolegové monkové párkrát sázeli, jestli to procne jen do toho, co jí vykouzlil, nebo i lidem v okolí... Tipuju že v tomhle případě ne (reflekt), ale s větším počtem točících se potvor na vyšší mp v AII by to problém být mohl i pro další? (dneska je popisoval na HC foru s hellfire ringem Frozen). http://www.diablofans.cz/forum/viewtopi ... 118&t=9363
Obrázek
Battlenet: PROFIL________________________________________________________Zprávy na poetu

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od spiderer » 05.08.2013, 12:36 hod.

boo píše:
tomisco píše:Vypomůžu mantrou a spamováním Exploding Palmu


S tím Expoding palmem pozor u Kulla, protože posledně si takhle kamarád vymazal monka... Kůll se 180 miliony životů bouchl hned vedle Sídže, který má reflect. Byla to rána za 90 mega :) takže zpětně jsme to tak odhadem spočítali, že chudák monk dostal po čumáku asi za 2 miliony :)
Bude to chtit prvniho zabit Siege, potom Kulle padne jak nic kdyz dostane takovou slehu :) Proste presne naopak nez obvykle - jeden vezme kulika stranou a az bude Siege kousek pred smrti tak se nazenou na spolecnou hromadku a tam koupi Kullik tu milionovou pecku a nikomu se nic nestane :)

boo
Fallen Shaman
Příspěvky:69
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:boo#2247

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od boo » 05.08.2013, 12:50 hod.

jestli dostane za pár mega, tak to za tu snahu fakt nestojí :)

edit: tak ne, tak jsem se mýlil. Není tam žádná redukce, jak jsem se domníval, takže by měl dostat plných 50% :)

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od tomisco » 05.08.2013, 13:07 hod.

S reflectem u Siega me to vubec nenapadlo. Dobre vedet. U normalnich reflect elit je Exploding Palm (Flesh) i na vyssi MP v pohode? Na MP4 jsem si niceho nevsiml (a to pocitam i ty Megawraith a Dervish potvory ve Vaultu, vcetne klicnika v Oaze). Jinak pred hodkou mi padlo z modreho bejka me prvni Echo s dirou ve hre, tak to je dobre znameni. :o) Sice jen 1004 dps a bez LS, ale aspon s dexteritou a vitalitou, takze moje moncice mela radost z nove hracky.

A misto Sweeping Windu tam muzu mrsknout druhou mantru, vsiml jsem si.

boo
Fallen Shaman
Příspěvky:69
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:boo#2247

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od boo » 05.08.2013, 13:12 hod.

záleží kolik je jich kolem se zapnutým reflectem. Když se to blbě sejde, tak to nemusí dopadnout dobře. Ze zkušenosti to může být bebí i v desítkách tisíc. Zvlášť nebezpečné jsou samozřejmě hordy... celkově je to dost riskantní skill. Stačí chvilka nepozornosti, nebo blbá náhoda, a je po srandě :)

Edit: nikoliv miliónů, ale tisíc :D desítek tisíc čistého poškození, které jde do HPček :-) někdy je to víc než dost :)

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od tomisco » 05.08.2013, 13:45 hod.

A jak se uz ptal KryOn, ohrozit peckou od reflectu muzu jen sebe, nebo i ostatni v parte?

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od Kuki10 » 05.08.2013, 14:10 hod.

Ale s pasivkou by to.monka nemelo zabit ne?

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Asocial
Wraith
Příspěvky:170

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od Asocial » 05.08.2013, 14:26 hod.

tomisco píše:A jak se uz ptal KryOn, ohrozit peckou od reflectu muzu jen sebe, nebo i ostatni v parte?
otestoval bych to az primo ve hre, kdyztak z toho apson bude zajimavej vecer :)
Kdo jsi bez miny, hoď kamenem
D3 Armory - WoW Armory

boo
Fallen Shaman
Příspěvky:69
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:boo#2247

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od boo » 05.08.2013, 14:56 hod.

tomisco píše:A jak se uz ptal KryOn, ohrozit peckou od reflectu muzu jen sebe, nebo i ostatni v parte?

vezmu to ze široka a přidám trochu teorie, protože něčím si nejsem úplně tak jistý. Například nevím kolik dává reflect v procentech. Ale budu pracovat s tím, že je to podobné, jako v případě lifestealu. Řekněme tedy, že 2-6% nerfutých o 80%. V tomhle případě budu počítat 3% nerfnuté o 80%.

Vezmeme si situaci, kdy se setkáme s elitkou, která se skládá z hlavního žluťáka (60m HP) a čtyř minionů (každý po 30m HP). Všichni mají reflect damage. Vybereme si jednoho z minionů, kterého označíme exploding palmem, a ničíme jej- dokud jej nezničíme. V jeho případě nás vůbec nezajímá jestli má reflect a nebo ne, ale zajímá nás jeho okolí. V momentě úmrtí totiž exploduje s poškozením 50% svých maximálních HP (tedy 15 milionů) které zasáhne všechny cíle v jeho nejbližším okolí (nevím v yardech- nikde se neuvádí) Pokud mají cíle reflect damage, což v našem případě ano, a řekněme, že v daný okamžik jej má jeden minion a žluťák, tak se nám z každého z nich vrátí 3% z 15 milionů nerfnuto o 80%. Na kalkulačce naťukám: 15 000 000 / 100 * 3 / 5 = 90 000 které jdou ještě přes armor a ressisty... to nevím jak se přesně počítá.. třeba víte a doplníte. Každopádně tohle poškození obdrží pouze monk.

Jsem to možná trochu zamotal, ale každopádně záleží jen na HPčkách cíle označeného Exploding palmem, a počtu oběktů s abilitou Reflect Damage v jeho okolí v okamžiku jeho smrti.

Poškození obdrží pouze monk, který použil právě Exploding palm.

A pasivka Near Death Experience jej zachrání v každé situaci. Doslova se to v ní píše, že pokud monk obdrží kritické poškození... a dál nemusím pokračovat, protože když dostanete za šlupku za pár milionů, tak to je kritické poškození :D

Jediné čím si nejsem jist je to... do jaké míry v téhle situaci sehraje svou roli lifesteal.
Naposledy upravil(a) boo dne 05.08.2013, 15:08 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od Lemurman » 05.08.2013, 15:03 hod.

těch 90 tisíc se zmenší o redukci která je napsaná u armoru/resistů
takže v tomhle případě pokud bude mít monk 70% redukci z armoru a resistů tak to dopadne takhle: 90 000-70%-70%-30%=27 000-70%-30%=8 100-30%=5 670

EDIT: opraveny jednotky
Naposledy upravil(a) Lemurman dne 05.08.2013, 15:14 hod., celkem upraveno 1 x.
Obrázek

boo
Fallen Shaman
Příspěvky:69
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:boo#2247

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od boo » 05.08.2013, 15:06 hod.

sorry... jsem tam napsal 90 mega, ale chtěl jsem napsat 90 tisíc :D Píšu v mezičase a ve spěchu a takhle to dopadá- Pletu si jednotky :D

Editováno

Takže to podle Lemurmanova výpočtu to vychází na 5 670 z každého objektu s vlastností Reflect Damage v jeho okolí.

Poznámka: v případě hordy jich tam může být třeba šest a náš cíl může mít klidně kolem 60 milionů. Takže to už by bylo 6x 10 000 a to už zabolí :)
Naposledy upravil(a) boo dne 05.08.2013, 15:12 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od Lemurman » 05.08.2013, 15:12 hod.

tak to je jenom za 5 670, to by neměl být problém
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od Kuki10 » 05.08.2013, 15:12 hod.

S nde by to ik bejt nemelo!

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

boo
Fallen Shaman
Příspěvky:69
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:boo#2247

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od boo » 05.08.2013, 15:13 hod.

udělám chybu, kterou opravím, a v opravě udělám zase tu stejnou chybu :D :D :D všem se hluboce omlouvám :)

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od Lemurman » 05.08.2013, 15:17 hod.

Kuki: já počítal s chybou (viz boo), takhle to IK asi nebude
čistě teoreticky by to ale IK moh bejt, protože máš 4 útoky a NDE tě zachrání třeba před tím 2. reflectem
Obrázek

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od tomisco » 05.08.2013, 15:30 hod.

Tak jsem při sólo testování Exploding Palmu na MP5 přecenil síly v Oáze u klíčníka a dvou elit a bídně zhynul. A je po uberbossích a zajímavém večeru. :( Jsem to ale pako. Tak až vyexpím další mončici (zase bez hellfire ringu, bude to trvat), tak se zase ozvu s žádostí o pomoc s bossáky.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od Kuki10 » 05.08.2013, 15:30 hod.

Ajo takhle....
Tvle to bych zkusil na sc, na hc ani omylem.

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Kolmen1
Doom Knight
Příspěvky:459
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od Kolmen1 » 05.08.2013, 15:37 hod.

RIP....zrovna tady sesmoluju příspěvěk ktrej se uz nestihl ani odelat...zrovna jsem ti chtěl spíse doporučit seven stricke...nu což, ale jako testovat na HC je trochu nepromyšlený....obzvlášť při solo hře...To zase vyexpíme...pár hodin a bude hotovo....už jsem protahoval monka na čerstvý 60tce na ubery na mp6 aby měl ring a taky to slo i se základním gearem...

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od Kuki10 » 05.08.2013, 15:44 hod.

RIP kamo...

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Potřebujete pomoc při Uberech? Eskortní služby...

Příspěvek od tomisco » 05.08.2013, 15:52 hod.

Exploding Palm za to nemohl, jen jsem se pitomě vracel do míst, kde jsem dostal pěkně na zadek a s procnutou pasivkou jen tak tak utekl pryč. Violator se chtěl připojit, tak jsem mu napsal, že akorát sejmu klíčníka a půjdeme farmit. A takhle to dopadlo. Pro takové případy jsem chtěl HF ring, abych pak rychle vyexpil. Teď to zase potrvá.

Odpovědět

Zpět na „Hardcore“