Magic Find...

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Odpovědět
Killerianus
Fallen Shaman
Příspěvky:57
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Re: Magic Find...

Příspěvek od Killerianus » 21.12.2012, 15:52 hod.

Tak ja se moc nenacekam v prumeru 6 legend za den to ujde...klepi klep...abych to nezakriknul...:-))

Halen
Gorebelly
Příspěvky:229
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Halen#1852

Re: Magic Find...

Příspěvek od Halen » 22.12.2012, 00:12 hod.

Měli byste vidět výraz Moldrana, který jednou v pátek jel asi osmihodinový maraton na legendárky, chodil pořád stejnou trasu a dropl jich celkem 26. Druhý den, v sobotu, dělal uplně to samé, stejná trasa, stejná doba, stejné množství zabitých mobů a za 7 hodin jen 2 legendárky. To už se vymyká z nějaké náhodnosti.
-
Já mám teď období "bez legend". Dropl jsem včera za 85 milionů expů 1x legendárku, naprosto otřesně rolnutou crystal fist. Co mě ale točí naprosto nejvíc, je drop a roll rare. Zatímco na normál mají dropnuté zbraně zcela pravidelně na sobě socket a dost často v kombinaci s CD, zrovna tak helmy či armory a kalhoty jsou skoro vždy děravé, tak na INFERNo padá tak neskutečný CRAP, že je to až k pláči. Pokud Blizzard urychleně něco s hrou neudělá, nebudu mít už vůbec motivaci ji hrát. Je to zoufalá beznaděj, probírat se horami odpadu, kdy z 50 dropnutých zbraní jich má 40 DPS pod 350 a když už náhodou je DPS slušnější, jsou na nich narolovány naprosto nesmyslné kombinace affixů. Za jeden run na MP7 jdu do města 5x s plným inventory rare věcí a od merchanta jdu k bedně vždy jen s gemy a tome of secret. Zoufalé, fakt nechápu, komu dropují ty věci s těmi úžasnými rolly.
Obrázek

Tyraenel
Quill Rat
Příspěvky:25
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tyraenel #2828

Re: Magic Find...

Příspěvek od Tyraenel » 22.12.2012, 16:39 hod.

njn podla mna je cely item drop chybne spraveny ... prestava ma to takto bavit ked mi padaju tony Crapu a idem padne konecnce legendarka tak je castokrat slabsia ako ten zlty crap co pada... to je napalicu

Mindorlin
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mindorlin#2640

Re: Magic Find...

Příspěvek od Mindorlin » 23.12.2012, 23:36 hod.

Ahoj, já MF nenosím, může to být na itemu, který kupuju na AH, nebo který nosím, ale rozhodně to nevyhledávám, je to ten poslední affix, který bych na itemu hledal a tak jediný item co mám na svém Wizovi je depth diggers. S PL 38 můžu počítat MF tak na cca 175% max (i s 5NV) a je to tak, že poslední den, když jem hrál, spadlo mi asi 5(!) legendárek během třeba 5 - 6 hodin hraní (z toho 3 během jedné hodiny). Jiné dny třeba nepadá nic, ale všiml jsem si jedné věci. Chodí to ve vlnách. Např padají relativně slušné rare item, s cca dvěma dobrými affixy z 6-ti, případně i takové, co se dají prodat, do toho padají opravdu zřídka crap legendárky jako třeba wizards hut. Pak přijde období, kdy padá strašně moc crap rare itemů, kdy jen občas se objeví max. 1-2 použitelné affixy s vyšší hodnotou. A většinou, když tohle období, kdy nepadá opravdu nic trvá delší dobu, spadne z ničeho nic setovka, nebo nějaká kvalitnější legendárka, pak chvíli zase padá běžný sh*t a pak se to celé zopakuje. Všiml jsem si podobných tendencí, když mi někdo na publicu ukazoval, co našel za legendárky a opravdu mu spadly třeba 4 během hodiny. Pak se ho někdo zeptal, jaký má MF a on napsal 220 (včetně 5NV). Takže nevím jaký je skutečný systém na MF, aleisté je, že čím vyšší PL, tím se to opravdu zlepšuje, druhá věc, že MF na itemech se nezdá radikálně ovlivňovat skutečný MF, resp. LF. Podle mě se teda MF na itemech ROZHODNĚ nevyplatí. Je možné, že má někdo jinou zkušenost, ale nevšiml jsem si žádného hráče, který by mluvil o tom, jak mu to s MF 400 krásně padá. (A propos, myslel jsem že MF strop i s NV je 375% :wave: )
Mindorlin#2640

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Magic Find...

Příspěvek od Tyckin » 24.12.2012, 12:26 hod.

NV 375% cap platil před příchodem monster power systému, tam se za každou úroveň přidává bonus 25% k MF i GF ;)
Mimochodem já jsem typ co bez MF prakticky legendárku nenašel, po jeho zvyšování (ještě na 1.0.3 patchi) mi najednou začaly na A1 padat i z chodících stromů :D V současné době je to za hodinku (prakticky celej akt3) v průměru jedna - někdy 3 kusy za 20min., pak zase 3 hodinky nic, ale průměr je asi takovej, MF s followerem v maxu, což při paragonu 77 už není takovej problém :green:

Mindorlin
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mindorlin#2640

Re: Magic Find...

Příspěvek od Mindorlin » 24.12.2012, 17:01 hod.

to Tyckin: Hmm, to je zajímavé. Když farmím klíče, tak to obvykle jedu na MP 6-7, to je pro mě ještě tak únosné, co do rychlosti. Jinak farmím PL na publicu, nebo na MP 1-3, kde je to podle mě nejeefektivnější a mám dojem, že na MP6 mi toho spadlo daleko nejméně ze všech ostatních případů, když si vezmu, že na MP 7 bych měl mít MF + 175%, tak to bych fakt nechápal. Jinak taky jedu sólo MP 10, ale to trvá hrozně dlouho a celkem často umírám, ale beru to jako challenge a nemám pocit, že by toho padalo nějak podstatně víc a hlavně nepadají itemy se směrodatně lepšími (ani více) affixy, než kolik by měl udělat +250% MF. Takže za sebe fakt nemůžu říct, že by MF fungoval, tak jak Blizz píše, což mi ale naštěstí až tak moc nevadí, protože mě D3 prostě bavíííí. :-D

Jinak všem pěkné svátky!!!
Mindorlin#2640

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Magic Find...

Příspěvek od Alfajk » 24.12.2012, 17:05 hod.

me taky pripada,ze to zdaleka nejvic ovlivnuje paragon lvl, a ne mfind...buh vi,jak je celej system dropu delanej,protoze kdyz je me schopna 4x po sobe spadnout uplne stejne ho*no legendarka(takovy legendarni mighty kladivo pro barbara),tak to nemuze bejt nahoda,kdyz je tolik druhu legendek...

Tyraenel
Quill Rat
Příspěvky:25
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tyraenel #2828

Re: Magic Find...

Příspěvek od Tyraenel » 24.12.2012, 19:31 hod.

ked vas tak citam tak tym dalej mam fakt pocit ze kazdemu to funguje inak ...

Uživatelský avatar
Zmener
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McZmener#2115
Bydliště:Praha

Re: Magic Find...

Příspěvek od Zmener » 24.12.2012, 23:57 hod.

Už mi to nedalo a musím taky přispět do mlýna. Pokud je tu ještě někdo, kdo si opravdu myslí, že MF má nějaký vliv na drop legendárek a setovek, tak je na velkém omylu. Já sám expim resp farmim akt 3 na mp1. V posledni době mi to začalo padat, že to až nechápu. Dnes jsem dosáhl paragonu 59 a několik předchozích levelů mi padla 2x ik chest, 2x ik belt s velmI slušným dropem. To ostatní bylo celkem bezvýznamné. Ovšem pozoruju to také, jak tu někdo psal, že to padá ve vlnách a to tím způsobem, že 3lvl skoro nic a 3 lvl uz neco padne. Obrazně řečeno. Taky jsem se tomu bránil a moc tomu nevěřim, ale v podstatě v současné době je MF téměř k ničemu. Já osobně rare itemy neřešim, sbírám je to ano, ale určitě pro mě nejsou důležité, stejně jako MAGIC FIND.
Obrázek

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Magic Find...

Příspěvek od Reve » 25.12.2012, 07:23 hod.

Jeto nejaky divny...ja to mam vzdycky tak ze me treba dlouho nepadne a pak padnou dve v minute..nebo dokonce z jednoho moba...to uz se me taky stalo...

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Magic Find...

Příspěvek od tomisco » 25.12.2012, 09:01 hod.

Mne to s MF pada stejne jako bez MF, takze jsem na to davno prestal brat ohled a MF mam predevsim z paragonu. Jinak ty vlny dropu legendarek potvrzuji. Treba vetsinu minuleho tydne padaly jeden az dva lege skvary na run (cca. 40 minut). A v sobotu mi najednou behem nekolika runu napadalo na MP3 skoro 15 legendarek vcetne 2 IK helm, Ice Climbers, Stone of Jordan ad. A takhle se to vicemene tyden co tyden opakuje: vetsinou pada standard a pak znicehonic 'zaprsi'. Co se tyce rare, tak si nestezuji. Sbiram uz jen veci, ktere maji potencial nebo s nimi mam dobrou zkusenost. Vyjde to pokazde maximalne na jeden plny inventar na run, tudiz me to nezdrzuje. A temer pokazde si jednu rare vec dam do truhly a vetsinou ji pak i prodam, treba jen za par stovek tisic. Jinak mam pocit, ze poslednich 20-30 paragon levelu mi to pada tak nejak stejne a rozhodne to nestoupa.

Odesláno z mého ST25i pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Magic Find...

Příspěvek od Tyckin » 25.12.2012, 12:40 hod.

Na vysoké MP toho padne za stejný čas logicky méně, než na MP1 - potvory maj neskutenčně moc HP a než někdo na MP6 proběhne ak3 jednou, já ho proběhnu na MP1 třebas 3-4x, a to pak ten vyšší MF na MP6 rozhodně nevyváží.

Mindorlin
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mindorlin#2640

Re: Magic Find...

Příspěvek od Mindorlin » 25.12.2012, 14:11 hod.

Jasně. Fór je v tom, že kdyby bylo jisté, nebo alespoň viditelně pravděpodobnější, že když už ti na vyšší MP padne legendárka, tak stojí za to, pak by to mělo smysl. Takhle je to ale šumák, protože - jak říkáš - uspořený čas na nižších MP, nebo na publicu ti vynahradí zvýšenou pravděpodobnost dropu na vyšších MP. Navíc, vyšší Mp, pokud má někdo dostatečně efektivní build, pouze trvají déle, ale reálná náročnost na skill, nebo taktiku se příliš nezvyšuje, takže je logické, že vlastně není třeba farmit vysoké MP, kdyč poměr čas/drop je často lepší právě na nižších MP. A to je kámen úrazu, kdybych věděl, že budu muset farmi MP 6 hodně dlouho, ale když už spadně legendárka, bude stát za to, farmil bych to daleko víc než public, kde mi skoro každý run padne něco, co se dá prodat alespoň za pár desítek tisíc, když už nic. Jediná setovka, kterou jsem prodal cv řádu desítek milionů mi spadla právě na publicu. Takže rezultát je pořád stejný MF na itemech se nevyplatí (efektivně) a farmit vysoké MP kvůli MF vlastně taky ne! Kde udělali soudruzi z Blizzardu chybu?
Kdyby se dalo alespoň hrát na vyšších MP public. Protože pro mě, když hraju převážně v noci je těžké najít někoho do party, a nerad hraju sólo.
Mindorlin#2640

Duri
Gorebelly
Příspěvky:292

Re: Magic Find...

Příspěvek od Duri » 31.12.2012, 22:27 hod.

mf nema prakticky ziadny vplyv na padanie legendarok...kedze len zvysuje tu moznost o ....ak mate 300% tak 3krat...co je ...cca 0,0004 z moba x 3 = ...spocitajte si sami...skoro ako nula k nule :D jedine co pomoze k legendarkam je pocet zabitych mobov...cim viac tym viac legendarok...

Uživatelský avatar
Foebane
Wraith
Příspěvky:125
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foebane#2662

Re: Magic Find...

Příspěvek od Foebane » 31.12.2012, 23:33 hod.

to si vycucal z prstu, nebo si zabil 100 mobu a nic ti nepadlo, tak si z toho odvodil tohle?

Duri
Gorebelly
Příspěvky:292

Re: Magic Find...

Příspěvek od Duri » 31.12.2012, 23:42 hod.

foabane /boze preco si normalny clovek nevie dat normalny nick/ skus nabuduce napisat konkretne na koho si to myslel lebo takto nikto nevie koho ma tvoj prispevok urazit...a urcite to ani nikoho nezaujima :D

Uživatelský avatar
Foebane
Wraith
Příspěvky:125
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foebane#2662

Re: Magic Find...

Příspěvek od Foebane » 01.01.2013, 00:12 hod.

Kdyby si tu nepsal nesmysly, tak bych nemusel takhle reagovat.
Kdyz o MF nic nevis, tak sem nic nepis.
A nebo dokaz, ze ten drop je tak malej jak rikas a ze MF nema vliv na drop legendarek.

Duri
Gorebelly
Příspěvky:292

Re: Magic Find...

Příspěvek od Duri » 01.01.2013, 00:25 hod.

si robis pr*el ? :D...okej nic neviem o mf podla teba :D ...tak mi teda vysvetli ty naco mf je a aky ma vplyv na padanie legendarok...pisali to vsade...mf ovplyvnuje padanie zltych predmetov...cize ked mas 0 mf padne ti menej zltych predmetov ako ked mas 300...dalej mf ovplyvnuje kolko budes mat afixov..teda ked mas mf 300 je vacsia sanca ze na ilv 63 budes mat 6 afixov ako ked mas mf0....a mf taktiez zvacsuje sancu ze ti padne legendarka....ale zvacsi ti to len o to percento co mas...a teda...ako som uz pisal...ak je percento z ti padne legendarka z moba 1 tak ked mas 300 mf je sanca ze ti padne 3 nasobok..a teda 3 percenta...lenze to percento ze ti padne legenda je asi ako som pisal0,0004....cize to 300 mf ti moc nezdvihne nic :D a teraz sa tesim na tvoj postreh ....a nie len kktiny ale realne fakty ako to ty vidis....lebo to co japisem je normalny fakt od blizu ;) ...a ked ani tomu neveris napisem ti to do spravy presne ako blue post alebo co to je ked budem mat menej promule ako ti iq ;)

Uživatelský avatar
Foebane
Wraith
Příspěvky:125
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foebane#2662

Re: Magic Find...

Příspěvek od Foebane » 01.01.2013, 00:55 hod.

graf http://dl.dropbox.com/u/23390546/D3/MF% ... endary.jpg
z http://www.diablofans.com/topic/57939-m ... l-insight/

mf 0, mas nakych 40% ze ti padne legendarka z 500ti itemu
mf 300 takovych 85%

a kdyby to bylo podle tvych %, tak mi za celou hru padne 8 legendarek, z 2 milonu mobu co jsem zabil, pritom uz jich mam pres 600 :)

takze vic takovych faktu od blizzu,snad s nema nebude nikdo ridit...
Naposledy upravil(a) Foebane dne 01.01.2013, 08:15 hod., celkem upraveno 1 x.

Duri
Gorebelly
Příspěvky:292

Re: Magic Find...

Příspěvek od Duri » 01.01.2013, 01:04 hod.

fesacik...za prve tie kktiny co si tu dal nie su od blizzu ;) alebo ak ano kde to mas napisane ? ...za druhe ja nepisem ze viem kolko je presne cislo aby ti padla legenda....ale pisem ze mf ti to cislo zdvihne asi tak ako mne mojho ftaka tvoja fotka...cize ziadna sanca....mf 0, mas nakych 40% ze ti padne legendarka z 500ti mobu??????????????????????????????????? to si odkial zobral ???? ...fetujes ???

a teraz vazne....ja sa rad necham poucit...rad sa mylim...kludne si priznam chybu...ale vazne...pokial nefetujes mal by si zacat lebo nic co si napisal nedava zmysel....ako chapem ze je novy rok ale stale :D jebe ti ? :D

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“