Crit dmg, crit chance, AS

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Odpovědět
Feanor
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Feanor » 28.08.2012, 09:57 hod.

Zdar,
chtel jsem se zeptat jestli se da nejak jednoduse zjisti pomer mezi CD, CC, AS a jejich vliv na vyslednou dmg. Porovnavat veci z aukce s vlastnim EQ nejde a nemam vubec sajnu jestli treba AS 9% CD 25% je lepsi na veci nez AS 8% CC 3,5% a tak dale tech kombinaci je samo vic. Neni na to njaky programek nebo nevi nekdo jak to jednoduse spocitat? Dik

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Kuki10 » 28.08.2012, 10:10 hod.

Feanor píše:Zdar,
chtel jsem se zeptat jestli se da nejak jednoduse zjisti pomer mezi CD, CC, AS a jejich vliv na vyslednou dmg. Porovnavat veci z aukce s vlastnim EQ nejde a nemam vubec sajnu jestli treba AS 9% CD 25% je lepsi na veci nez AS 8% CC 3,5% a tak dale tech kombinaci je samo vic. Neni na to njaky programek nebo nevi nekdo jak to jednoduse spocitat? Dik
Jsou nato kalkulatory.
mrkni na hlavni stranku archiv novinek,ted jsem vbpraci,tak ti to presne neposlu.

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Punky » 28.08.2012, 10:13 hod.

njn, tak ako pise Kuki, su na to imo neprakticke kalkulatory... ale tiez zalezi na builde co mas/chces mat... to ze ti napr ukaze ze s jednym itemom budes mat vyslednu dmg vyssiu, neznamena ze je pre tvoj build lepsi

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od coyd » 14.09.2012, 02:52 hod.

Caues na co programek staci selsky rozum :-) zkusim to nejak popsat z vlastni hlavy tak snad nebudu uplne mimo misu kdyztak mne opravte.. Uvedu zjednoduseny priklad teoreticky dejme tomu ze mas basedmg 1000dps pri 0% critchance a 0% critdmg a udelas 1 utok za sec = za 10sec 10,000dmg.Pak poladis veci a budes mit 50% critchance a 200% crit dmg. Pri stejne rychlosti tak za 10 sec udelas 20,000dmg podle poctu 1000(basedmg) + (0,5x2(critchance x critdmg v %))x1000 x10(sec) = 20,000

Z toho vyplyva ze vychazi na stejno jesi mas treba 20% critchanci s 200% critdmg nebo 10% critchanci s 400% critdmg.. mno a podle toho je treba uvazovat co se ti vice vyplati protoze hodne buildu ve skilech profituje z critu.. pak uz je to ale o necem jinem. No a s attack speedem si uz poradis tak ze jeste konecny vysledek vynasobis tim att speedem. Pocitali jsme celou dobu s 1at/s takze dejme tomu ze budes mit ring s 7% takze vysledek jeste krat 1,07. Ale nevim jaka rychlost se pocita v mechanice hry ale zrejme jde o zakladni rychlost zbrane/zbrani takze v pripade ze uz mas jine veci s att speed tak je treba bonus vyvodit ze zakladni att speed. Ja osobne se snazim dostat na 30%critchance a critdmg co to pujde.. Dmg ale neni vse a je dulezite aby byla postava vybalancovana, teda pokud nejedes ciste glasscanon
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od spiderer » 14.09.2012, 03:32 hod.

coyd - takhle jednoduche to bohuzel neni, jelikoz bonusy z crit chance, crit dmg a AS jsou jiz castecne zapocteny prave v base DPS. Navic kazda postava ma automaticky 5% CC a 50% CD v zakladu. Nejvyhodnejsi bude vzdy mit celou postavu v rovnovaze, idealne vsechno co nejvyssi, ale pak uz je to jen prima umera mezi goldy na uctu a vyslednou vybavou.. Asi s tim zkusim behem vikendu trosku zaexperimentovat, aktualne mam 51% CC, 430% CD a nejakych 1,21 attack per second s 1h Skornem a uvidim, jestli se vyplati nechat +/- podobne crity a navysit AS a nebo obracene. Uz ted s base 100k+ DPS bez buffu jsou crity v rozmezi 250-350k..

Pokud nekdo pouzivate iPhone, muezete si stahnout aplikaci DPS (http://itunes.apple.com/us/app/dps-mana ... 54649?mt=8), do ktere si muzete ulozit profil vcetne equipu a jednoduchou zmenou po zadani parametru zjistite jestli se to vyplati nebo ne. Aplikace stoji 0,79 EUR a muzu doporucit, pocita velmi presne, ma velmi dobre ovladani, jednoduche duplikovani profilu kdy je mozne je potom porovnavat, umoznuje kalkulovat s bonusy ze skillu.. Zatim asi nejjednodussi mobilni kalkulovani co jsem nasel..

Zirunka
Wraith
Příspěvky:108
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Zirunka#2764
Bydliště:Inferno, jsem zalezlej v kobkách :-)

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Zirunka » 14.09.2012, 14:31 hod.

Pro nás, co máme Android existuje také jeden užitečný:
https://play.google.com/store/apps/deta ... lt#?t=W10.

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Rakiii » 14.09.2012, 17:12 hod.

Na výpočet dmg je spousta kalkulátorů stačí. Pak již jen stačí zjistit aktuální poměr a pro rychlé porovnání stačí hlava (kalkulačka) . Nicméně je třeba počítat s tím, že po výměně itemů se to zase změní, ale pro rychlou orientaci to stačí.

Halen
Gorebelly
Příspěvky:229
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Halen#1852

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Halen » 04.10.2012, 14:16 hod.

Tohle je výborný. http://theasiangamer.com/d3-damage-calculator/. Postneš si tam link na profil charakteru na b-netu a vpravo dole máš spočteno, kolik přidá main stat, crit. dmg, crit. chance a %AS. Fakt výbornej kalkulátor.
Obrázek

Uživatelský avatar
Osiris
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Osiris#2647

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Osiris » 04.10.2012, 18:00 hod.

Podle mě je nejlepší tenhle http://www.d3rawr.com/ používám ho už pár měsíců.

OkM
Quill Rat
Příspěvky:8
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od OkM » 09.10.2012, 11:48 hod.

Dobry kalkurator je take treba zde. Velice jednoduchy na ovladani a profil si natahne z Armory. http://www.bios-gaming.de/d3dps/?

Halen
Gorebelly
Příspěvky:229
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Halen#1852

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Halen » 13.10.2012, 10:51 hod.

Tak to je opravdu skvělý kalkulátor. Škoda že ještě nejde +/- karma, už bys tam měl jedno plusko. :wave:
Obrázek

Uživatelský avatar
blystar
Fallen Shaman
Příspěvky:63
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:blystaar#2638
Kontaktovat uživatele:

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od blystar » 16.10.2012, 08:26 hod.

Halen píše:Tohle je výborný. http://theasiangamer.com/d3-damage-calculator/. Postneš si tam link na profil charakteru na b-netu a vpravo dole máš spočteno, kolik přidá main stat, crit. dmg, crit. chance a %AS. Fakt výbornej kalkulátor.
WoW .. bomba super pecka nejvíc dík za typ :)

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Fru-fru » 16.10.2012, 10:16 hod.

Zirunka píše:Pro nás, co máme Android existuje také jeden užitečný:
https://play.google.com/store/apps/deta ... lt#?t=W10.
Tento calc pro mého Barbara zcela nefungoval. Ukazoval nesmyslné hodnoty Dps o několik tisíc vyšší...a to do statistiky nepromítnul 5% cc a 50 cd....

Odesláno z mého HTC Desire HD A9191 pomocí Tapatalk 2
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Hrk
Quill Rat
Příspěvky:15
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hrk#2232

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od Hrk » 19.10.2012, 14:40 hod.

OkM píše:Dobry kalkurator je take treba zde. Velice jednoduchy na ovladani a profil si natahne z Armory. http://www.bios-gaming.de/d3dps/?
Díky za typ vypada to super. Hned se do na nej vrhnu :)
Obrázek

prosspank
Quill Rat
Příspěvky:6

Re: Crit dmg, crit chance, AS

Příspěvek od prosspank » 19.10.2012, 19:34 hod.

By som trocha vyjardil svoj kriticky nazor na porovnavanie statov medzi vecami. Je to kompletne neobjektivne, napr. sa to da porovnavat s passive skills. U barbara som si menil v pravej ruke sword a axe (sword dava 15% dmg a axe 10% crit chance), dps meter mi ukazoval narast dps, pricom to moze byt uplna somarina, kedze ak mam vecsi base dmg a crit ho*no, ta axe sa mi az tak neoplati. To iste ked kupujes veci so statmi, bud si ultra bohaty alebo sa rozhodnes tahat len niektore staty. Tiez zalezi na tom co hras a co je pre teba vyhodne.

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“