Magic Find

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Odpovědět
DURiN
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Re: Magic Find

Příspěvek od DURiN » 20.07.2012, 13:01 hod.

Aha tak to ja jsem chudej :D jsem rozfofroval prachy pac jsem chtěl zkusit další postavy co mam na 60lvl barabra a 58lvl DH jinak hraju 60lvl wizarda a tam se mi opět podarilo jednou kolem 250k koupit horsi zbran a ted kolem 300k horší zbran :lol:

takže planuji s valorem nafarmit 200K a za to si koupim MF vybavu :) mě ta hra jinak moc nebaví když už při farmení prolízám první akt po 1000x.
Ja s kamaradem co hraje barbara farmime 1. Akt tím že.

hodím ukol The Imprisoned angel -> jak sem ve hře jdu na cementery to projdu -> festoring wood (nebo jak se to piše) potom northern highlands a potom zabiju batchera a znovu.

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Magic Find

Příspěvek od Quetak » 20.07.2012, 13:11 hod.

Mam DH s goldfindem 296 a mf 255 bez valor stacků s templářem, těch 400k za hodinu se dá s přehledem nasbírat ze země když se člověk trochu snaží a nefláká se. Jeden run do defiler crypt kterej mam hotovej za 10-12min hodí 60-70k + pár itemů + esence. Za komplet A1 mám 800k-1M. Za ten cca týden co equipuju DH právě na gf+mf sem nasbíral podle profilu cca 8M goldů (s wizem bez gf equipu za měsíc a půl 15M). Super itemy se dají najít i v A1, zatím nejlepší helionka 1150 s dírou za 8M. Do pár týdnů se mi investice do toho equipu určitě vrátí, stál tak odhadem 40m. Resisty mam ale skoro 0 takže je to equip tak akorát na pohodlný farmení komplet A1 nebo na A2 goblina. Nejlepší je mít na farmícím equipu oboje, jak magic tak gold find, aspoň člověk ví, že nikde netratí, ale je to jen o ceně.

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Magic Find

Příspěvek od Nekronaut » 20.07.2012, 13:30 hod.

No a tam narážíš na to, že item farming je nejlepší v 3.a 4. aktu, kde si s tímhle MF equipem neškrtneš. Takže akorát díky tomuhle nahrabat na ten do 3. aktu. Prostě stovky hodin farmení a nákupů...

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Magic Find

Příspěvek od v0kurka » 20.07.2012, 13:40 hod.

tak mě napadá, oblékáte do mf i followera? nemůžu teď do hry, ale platí pořád, že získám jako bonus 20% z celkového mf followera? přece jen nějakejch 30 za amulet, 30 za oba prsteny, 15 zbraň (jestli mu ta jediná jde použít?), 18 štít (nebo kolik v něm bývá) a na tom speciálním itemu může být taky nějaký mf? celkově mi to vychází na cca 25% což není zanedbatelný.

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Magic Find

Příspěvek od Nekronaut » 20.07.2012, 13:41 hod.

Jo, to funguje. Jen si nejsem jistý zda je v tom special itemu...

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Magic Find

Příspěvek od Quetak » 20.07.2012, 14:12 hod.

Itemy s mf+gf+hodne dex, nejakou vita a all resisit skoro neexistujou aby měli mnou požadovanejch 21+gf a aspoň 17mf a když takovej najdeš tak jeho cena bude taková, že na to nenafarmíš ani za dva měsíce. GF+MF equip je použitelnej na A1 výborně, na A2 už hůř-záleží na resistech a na A3 skoro vůbec pokud to nejsou opravdu top rollnutý itemy.

Jinak follower, nejlepší je templář protože může nosit štít. Jde z něj vytáhnout:
gf: 40 amulet, 20+20 ringy, 25 štít -> 21 GF max (s wirts leg 23)
mf: 40 amulet, 20+20 ringy, 20 štít, 25 zbraň (three hundred spear) -> 25MF max
ještě myslím existuje zbraň s GF - wirt's leg nebo tak nějak, ale má tuším jen 10gf takže mnohem lepší volba je ta speara s 25MF. Ringy 20gf+20mf sem na ah snad ještě neviděl takže ve výsledku to bude o něco míň, amulet 40+40 je taky investice v řádu desítek M.

Na vlastním equipu je to:
GF: amulet 40, helm+shoulders+chest+wrist+legs+boots+belt+hands 25, ringy 2x20, offhand 20 (štít 25), gem v headce 25 (normální gem :) ) -> 325 (330 se štítem)
MF: amulet 40, helm+shoulders+chest+wrist+legs+boots+belt+hands 20, ringy 2x20, offhand 20, head gem 25 -> 285 (s three hundred spear 310)

snad sem nic nesplet :)

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Magic Find

Příspěvek od kojot » 20.07.2012, 15:48 hod.

v0kurka píše:
kojot píše::D Tak hlavně MF vůbec nemá vliv na vlastnosti itemu. Jenom jestli ti padne (magic, rare, legendary, set), nebo ne.
stručně řečeno - ne. právěže mf má klíčový význam pro vlastnosti itemů. to že se lidem zdá, že s vyšším mf padá více rare je dáno tím, že padá méně bílých (díky magickým vlastnostem se z nich stanou modré) a z modrých se stanou žluté (taktéž díky vícero lastnostem).

Magic find affects the quality of items you acquire from killing enemies (but not treasure chests, vases, weapon racks, or other environmental objects). It doesn’t give you a chance to get more items on a given kill – instead, it increases the chance that an item you find will be magical, and more potent than it would be otherwise.

zdroj: http://eu.battle.net/d3/en/game/guide/i ... magic-find
Ano, tak jsem to myslel. Na počet itemů to nemá vliv. Má to vliv na jejich kvalitu a tou je myšleno jestli budou normální, magic, rare, set, nebo legendary. To je myšleno tou kvalitou itemů, ne to jaký má vlastnosti...
Obrázek

casperdeluxe
Gorebelly
Příspěvky:377
BattleTag:casperdeluxe#2494

Re: Magic Find

Příspěvek od casperdeluxe » 23.07.2012, 08:44 hod.

Příjde mi, že v A1 se nedá dropnout solidní zbraň. Nebo aspoň já jsem ještě žádnou nedropl. Vždycky, když mě padne ilvl 63 1H weapon, tak má ve finále dps třeba 700. Ale nenarazil jsem ještě na zbraň třeba s 1100. Nepadají tyto itemy až v a3? nebo mám jen smůlu?

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Magic Find

Příspěvek od v0kurka » 23.07.2012, 09:27 hod.

padnout určitě může. ale i 700dps zbraň nemusí bejt špatná, když bude mít 250 síly, 90 crit dmg a 900 loh :D jednoručky lvl63 mi nepadaj skoro vůbec, věčně jen dvouruční melee i range zbraně. je fakt, že to dps stojí často za prd.

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Magic Find

Příspěvek od Reve » 23.07.2012, 10:43 hod.

co myslite, ze je lepsi ? farmit prvni act v MF equipu ? a nebo farmit 2/3 akt v normal equipu a pred killem ho prehodit ?

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Magic Find

Příspěvek od TrackThor » 23.07.2012, 12:36 hod.

tam jde spíš o to, jak si to dáváš ten druhej třetí akt, pokud skupiny dáváš rychle, tak spíš farmit větší akty
Obrázek

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Magic Find

Příspěvek od Reve » 23.07.2012, 13:25 hod.

jo ja uz to mam dohraty cely aji diabla zabityho, ale jde me o to, ze kdyz sem ve vyssim aktu tak trash davam bez MF equipu..a i z trashe toho pada hodne a aji treba legendarky...a prehazuju to jen na dorazeni elitaku a bossu...kdyz bych farmil prvni akt tak bych vse mohl davat v MF equipu..tak o to me jde..co myslite, ze se vyplati vic...nemam paru jak moc toho z trashe pada s MF eq.

Uživatelský avatar
peter10
Wraith
Příspěvky:126
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:PetKiller10 #2658

Re: Magic Find

Příspěvek od peter10 » 31.07.2012, 14:48 hod.

casperdeluxe píše:Příjde mi, že v A1 se nedá dropnout solidní zbraň. Nebo aspoň já jsem ještě žádnou nedropl. Vždycky, když mě padne ilvl 63 1H weapon, tak má ve finále dps třeba 700. Ale nenarazil jsem ještě na zbraň třeba s 1100. Nepadají tyto itemy až v a3? nebo mám jen smůlu?

je na to tabulka, ale ak sa dobre pamatam na zbran s 1100 dps(1hand) je sanca niekde pri 1:5000, a teraz otazka uz si dropol 5000 ks zbrani itmlevel 63?

takze som ta urcite potesil :-) je to len o velmi velkom najvatsom stasti........
Obrázek

citizen
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Magic Find

Příspěvek od citizen » 31.07.2012, 21:27 hod.

Chci se zeptat, jestli se i vam neukazuje MF bonus z druheho ringu

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Magic Find

Příspěvek od v0kurka » 31.07.2012, 21:53 hod.

citizen píše:Chci se zeptat, jestli se i vam neukazuje MF bonus z druheho ringu
ukazuje

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Magic Find

Příspěvek od fuxicek » 01.08.2012, 09:27 hod.

ja farmim runy na butchera a ve dvojce oasis a padaji mi i dobre veci, zbrane se blizi k tisicovce a v oasis padaji i pres tisicovku, mam jich nekolik v truhle, na runu na butchera bezne padaji 800 dps, coz je naprosto dostacujici na dohrani cele hry, jinak pouzivam jen gold find a vzdy pet staku na valoru, vzdy kdyz si myslim, ze prodavam crap, tak se cena vysplha do milionu, musim rict, ze ve trojce a ctverce mi nic poradneho nepadlo(co bych mohl pouzit, nebo dobre prodat), prodavam nejvic prave z toho butchera.

Ride
Minion of Destruction
Příspěvky:993
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Moxmar#2814

Re: Magic Find

Příspěvek od Ride » 09.08.2012, 12:45 hod.

Chtel bych se zeptat - kdyz dam popmocnikovi vec s + MF/GF, tak mi to napise, ze dava jen 1%. U 2 veci 2%atd. neni to chyba. Pekne me stve, kdyz mu strcim vec s +20 a mam houbec.

Vim ze se o tom pise vyse, ale ja jsem zacatecnik a trochu mi to hlava nebere. Za rady predem diky

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Magic Find

Příspěvek od Quetak » 09.08.2012, 12:52 hod.

když dáš followerovi věc s 20mf tak ty z toho budeš mít pětinu...tzn. 4mf.

Uživatelský avatar
smurfiik
Fallen Shaman
Příspěvky:68
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Magic Find

Příspěvek od smurfiik » 09.08.2012, 12:56 hod.

Od pomocníka se ti připíše max jen 20% z MF/GF. Například máš followera s celkovým MF 125%, ale tobě se z toho připíše jen 25% (což je těch 20% z 125%).

Ride
Minion of Destruction
Příspěvky:993
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Moxmar#2814

Re: Magic Find

Příspěvek od Ride » 09.08.2012, 16:26 hod.

tak takhle to funguje. Diky za info. Ja se snazim specializovat na MF a prave ty body od helfra se mi nezdaly, takhle ho muzu zacit postupne vybavovat

Kdyby se nekdo chtel mrknout, tak tohle je muj MF sušák. Nevim jak se vkladaj odkazy, ale treba to pojede.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Moxm ... o/15942759

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“