Dotazy na mechanismy

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Odpovědět
Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436
Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Alfajk » 31.05.2012, 17:34 hod.

nechape to nikdo,a je to proste pokus-omyl,equipnu a kdzy ubere,tak ho nenosim...s aukci je to horsi,protoze ta neukazuje stat summary a je to nakup na blind...

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Quetak » 31.05.2012, 17:59 hod.

3-6dmg ring je 4,5dps(s attack speed 1)....když máš dejme tomu 1500dexterity tak ti to přidá 67,5dps.
Když máš základní dps třeba 70 (bez započítání čehokoli jen zbraň a attack speed) tak ti 90 dexterity přidá 63dps.
Jinak staty na itemech jako crit chance nebo crit dmg hodně zkreslujou výsledný dps co je napsaný v inventáři.

Freezac
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Freezac

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Freezac » 31.05.2012, 18:42 hod.

Jaktože jednou 1500dex přídá 67,5dps a 90dex 63dps? A když mám zbraň s rychlostí 0,5 tak ten prsten přídá 6-12dps?

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Quetak » 31.05.2012, 18:57 hod.

1 bod dexterity = 1% navýšení tvého základního dmge - dmge tvojí zbraně. K základnímu dmgy zbraně se připočítává i ten tvůj ring 3-6dmg. Pak se tehle tvůj základní dmg násobí tvojí dexteritou/100. Je to jen jednoduchá matematika. Když máš malej základní dmg a hodně dexterity tak tě víc boostne zvýšit základní dmg, kterej je pak zvýšen tvojí hromadou dexterity. Naopak kdyz máš velkej základní dmg zbraně a málo dexterity, tak tě víc boostne přidat dexteritu než přidat malinko základního dmge kterej nemáš násobenej dostatkem dexterity. Vždycky se to přelévá, máš málo základní dmg tak ho boostuješ, ale za čas dojdeš do fáze kdy už máš tak velkej základní dmg, že tě zase boostne víc dexterita tak začneš boostovat dexteritu a za čas zase dojdeš do fáze že máš hromadu dexterity a malej základní dmg a tak pořád dokola.

Freezac
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Freezac

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Freezac » 31.05.2012, 19:02 hod.

Už to chápu diky.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od kojot » 31.05.2012, 19:07 hod.

Freezac píše:A když mám zbraň s rychlostí 0,5 tak ten prsten přídá 6-12dps?
Tady jsi to asi taky úplně nepochopil. To číslo u rychlosti útocku (Attack speed) znamená počet útoků za vteřinu. Tzn. čím je to číslo větší, tím útočíš rychleji.
Obrázek

Freezac
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Freezac

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Freezac » 31.05.2012, 19:11 hod.

No právě takže seknu jen jednou za 2sec tudíš by ta dmg z prstenu měla bejt dvakrát větší.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od kojot » 31.05.2012, 19:17 hod.

Damage zůstává furt stejná. Číslo v kolonce Damage vyjadřuje to, kolik uděláš za jeden hit. Nezáleží na rychlosti.
Obrázek

Freezac
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Freezac

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Freezac » 31.05.2012, 19:25 hod.

aha takže se to vyplatí hlavně na rychlejších zbraních.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Alfajk » 01.06.2012, 00:25 hod.

a od kdy se pozna ze mam dost velkej zakladni dmg,a zacnu vic tezit z inteligence/dex/str/etc ? a naopak ? to zase blizzard jednou vubec nedomyslel...

zejtra,az pujdou servery dodam screen s ringama a statama ktery mam,jeden me ukazuje ze ubere 1500 dps,ale zda se me ze snim davam vetsi dmg(coz bude zpusobeny tim ze ten druhej ring pridava bonus k aspd)...tak zejtra

marian_r
Doom Knight
Příspěvky:416
BattleTag:iAmTehLaw#2891

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od marian_r » 01.06.2012, 08:37 hod.

Osemnásty raz:

http://www.youtube.com/watch?v=AEyiezB8Mpw

Nájdite si na nete ten kalkulátor a skúšajte. (Hehe majú spadnutú db, nič nevyskúšate.)

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Quetak » 01.06.2012, 11:17 hod.

Alfajk píše: /edit - toto jsou ty ringy http://img850.imageshack.us/img850/9738/kterej.jpg
Rád bych se podíval, ale máme přísnej firewall v práci. Nechceš opsat staty? Doma už se na to nepoďvám to budu pařit :)

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Alfajk » 01.06.2012, 11:39 hod.

jeden ma 35 int/ 20vit/ 9% aspd a +34 int socket

druhej ma +15-28dmg/73 int/ critical hit damage bonus +33%

ten s aspd me ukazuje +1000dps,to se me nezda,nosim ten druhej

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Quetak » 01.06.2012, 13:15 hod.

vyřadíme int, kterej maj oba cca stejnej. 15-28dmg je 21,5dps, máš tak 1500intelu tak ti to dá základní 322,5dps. S tim critem to je asi trochu složitější to nevim jak přesně započítávaj, ale jeslti máš malou crit chance tak ti to asi moc nepřidá, málokdy critneš tak ti to málokdy zvýší ten crit dmg. Attack speed ti boostne dps o 9% takže jestli máš 20k dps tak to máš +1800dps navíc. Je to možná trochu zjednodušeně, ale pro představu to stačí. Teď jde o to jak moc je směrodatný to dps uvedený v inventáři.

výsledek: s tim +dmg a crit ringem budeš dávat větší rány a větší crity. S attack speed ringem budeš dávat menší ale častějc. Vyber si co ti vyhovuje

Uživatelský avatar
vyrostek
Wraith
Příspěvky:147
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:vyrostek#2592

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od vyrostek » 01.06.2012, 14:20 hod.

chtel jsem si u wizarda posilit dmg, tak jsem si poridil dva prsteny s zhruba 60% int a 15% aspd, coz mi krasne navysilo udaj u damage, byl jsem happy do doby nez jsem si uvedomil, ze kdyz ted jako hlavni skill pouzivam arcane orb, tak mi aspd asi moc do dmg orbu nepomuze. budu vlastne moct jen ted rychleji orby palit. je tohle moje uvazovani spravne? cim teda nejvic posilit moji dmg? hodnotou dmg u zbrane a u dalsich itemu a navysenim int? nebo ji jeste necim muzu nejak efektivne posilit?

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Alfajk » 01.06.2012, 14:27 hod.

o 2 posty vejs se resi tvoje otazka,chce to cist vic nez 1 pos nad sebou...

aspd ti nijak arcane orb neposili,driv nez rychlost sesilani te bude limitovat pocet AP

nejvic se podle me vyplati cistej damage,na ringach,necku offhandu i weaponce,potom je int

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Quetak » 01.06.2012, 14:30 hod.

vyrostek: tak jak píšeš, dmg zbraně, +dmg na itemech a kupa intelu to jsou jediný staty který maj vliv na to jak velký budeš dávat rány jedním spellem. Pak ještě crit chance/damage ale to už je nadstavba. Attack speed je taková pofiderní, ale je to o stylu hraní - třeba na pasivku arcane dynamo se zase attack speed hodně hodí bych řekl.

Uživatelský avatar
vyrostek
Wraith
Příspěvky:147
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:vyrostek#2592

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od vyrostek » 01.06.2012, 14:44 hod.

dik za reakce, ja jsme prave zkusil prvni hledani, procital asi 15 minut posty navic zdejsi forum mam celkem prolezle a pak jsem napsal. samozrejme hned po odeslani jsem tady nasel vlakno, kde se to resi, ale i tak moc dik, mam v tom ted jasneji. ringy dam treba kamosovi co jede barbara nebo prodam a poridim nove ;-)

ondrous555
Fallen Shaman
Příspěvky:68
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od ondrous555 » 04.06.2012, 10:01 hod.

Zdravim vsechny.

ja nechci zakladat nejake dalsi tema proto to pisi sem.

je na chatu nejaka ceska mistnost jako u D2?

ja sem se trochu koukal a videl sem jen nejake velke mistnosti kde se mluvi pouze anglicky:D

A docela mne prekvapuje jak vsichni rikaji jak je to lechke:D ja ten sem v NM a mam pocit ,ze to bude mnohem narocnejsi nez D2.
muj dojem je takovy ,ze pozdeji nepujde hrat jinak nez ve skupine. ja mam carodejku a kdyz hraji sam a nikdo netankuje obcas to byva dost narocne.

Firkraag
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Firkraag#2656

Re: Dotazy na mechanismy

Příspěvek od Firkraag » 08.06.2012, 14:47 hod.

Malý dotaz ohledně damage:

Když mám zbraň přidávající fire damage např.

a pouzivam skill, ktery dela x% dmg as poison např. - tak se veskery dmg je konvertovan na poison damage, nebo se konvertuje jen physical dmg a castecne zustava i fire damage, co je na zbrani ?

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“