DH sentry build

Odpovědět
ReptileSVK
Zhar the Mad
Příspěvky:1569
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Reptile#2445
Re: DH sentry build

Příspěvek od ReptileSVK » 29.10.2014, 13:29 hod.

a to je problem si zadovazit royal grandeur s critical chance? otazka pol hodiny. No ved ano, calamity, witching, oculus, amulet. Rucksack mam lepsi. Ja mat toto tak davam 40+. Moj rekord je rift 32 a to som neskusal po novom amulete. Je mozne ze teraz dam aj 34-35 a to solo!

Uživatelský avatar
maja
Doom Knight
Příspěvky:582
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maja#2296

Re: DH sentry build

Příspěvek od maja » 29.10.2014, 13:37 hod.

[quote="ReptileSVK"]maja: takych som mal

však píšu, hraju 2 týdny, mraky v nedohlednu :wave:

ReptileSVK
Zhar the Mad
Příspěvky:1569
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Reptile#2445

Re: DH sentry build

Příspěvek od ReptileSVK » 29.10.2014, 13:41 hod.

maja: nojo damage mas o nieco vyssi ale tvoje sentry stielaju zakladnym speedom :D Hodne zdaru s BP 1.00

Uživatelský avatar
Gepi
Fallen Shaman
Příspěvky:98
BattleTag:Gepi#1756
Bydliště:Kladno

Re: DH sentry build

Příspěvek od Gepi » 29.10.2014, 13:51 hod.

Jojo není nad reptile ultra low dmg impale Build 4.15!!!! :-D
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH sentry build

Příspěvek od Mlok » 29.10.2014, 13:59 hod.

Seton:
Trochu více jsem si tu hrál v kalkulátoru s tvojím buildem. A ani u tebe to není jasné s tím breakpointem.

Obecně platí dvě pravidla, kdy už je to pak vždy lepší na 4,15 breakpointu
- hlavně nesmí být potřeba ATS na amuletu, to je největší průšvih
- druhým pravidlem je nepoužít Oculus ring, až bez něj když je na to gear (což je pak právě už problém perfektních rollů) to začne vycházet jasně lépe než 2,84 breakpoint

Tak jak to máš to hází v kalkulátoru až nečekaně malou dmg, tak hrozné jsem to nečekal. Ale tam je to daní především tím, že nemáš trapped gem. Bez něj strašně ztrácíš. S ním by samozřejmě byla podmínka, že cc v partě dělá někdo jiný (což je u fire varianty vždy podmínkou). I kdyby ale nikdo v partě cc nedělal, tak ti vyjde lépe přehodit ChD na socket na ringu, nahodit Trapped gem a přeházet skilly na cold/fire rocket, dmg půjde znatelně nahoru. Navíc můžeš používat pak Cull the Weak místo Ambush, další dmg navíc.

Pak jsem si ale hrál s kalkulátorem dále a podrobněji, navýšil jsem u tvojeho buildu všechny staty na úroveň mojeho gearu a paragonu (tedy dodrovnal chybějící ChC, ChD, sentry a skill dmg všude kde to můžeš mít pro 4,15 breakpoint, zvýšil lvl gemů a body z paragonu jak mám já + dorovnal dex).
Pak jsem přidal obě dvě další pasivky co používám, aby byly stejné pro srovnání.
U sebe jsem pak také přehodil na stejné fire skilly + přehodil na 20% fire dmg na bracerech. U tebe zase zkusil naopak přehodit i na cold/fire rocket variantu.

A potvrdilo mi to druhé pravidlo ohledně Oculsu ringu. Nevyšlo to s tou Calamitou na 4,15 lépe. Pro frost/fire rocket (tzn. pro sólo) vyšla dmg +- nastejno, jenže to bylo pro 4,15 bez unity, což je problém. Ve fire variantě to vyšlo na 4,15 s Calamity mírně hůře, ale ne o moc. Tam jsem ale už nesimuloval, že bych místo unity nahodil SoJ a ještě trochu dmg získal. Tady to ale částečně kompenzuje MfD bonus pro partu, který bude ve variantě s Calamitou. To ale stačit nebude, DH je v partě dmg dealer, tedy ten má vždy maximalizovat dmg.

Až když je gear ke splnění podmínky nepoužít Oculus ring (a tedy mohl by přijít fire SoJ do party), tak až v tu chvíli vyjde 4,15 jednoznačně lépe. Ovšem mít na to perfekt rolly na gearu, aby breakpoint vyšel...
Naposledy upravil(a) Mlok dne 29.10.2014, 14:06 hod., celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: DH sentry build

Příspěvek od Seton » 29.10.2014, 14:03 hod.

ReptileSVK píše:a to je problem si zadovazit royal grandeur s critical chance? otazka pol hodiny. No ved ano, calamity, witching, oculus, amulet. Rucksack mam lepsi. Ja mat toto tak davam 40+. Moj rekord je rift 32 a to som neskusal po novom amulete. Je mozne ze teraz dam aj 34-35 a to solo!
píšu GR 32 bez Unity ringu a bez zpomalovacího buildu! On je dost rozdíl, když se k tobě mobové plazí jak já po 12 pivech z knajpy, nebo jestli se pohybují normální rychlostí.... Je to build do party, nebudu se zdržovat tlacháním o solo GR, natož s někým, kdo je naprosto elitní DH a nesahám mu ani po marauder boty ;). Asi jako by ses ptal PermaFearWD kolik dává solo GR :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: DH sentry build

Příspěvek od Seton » 29.10.2014, 14:18 hod.

Mlok: Mám pocit, že ten okulus už ani nepotřebuju, stačil by AS 7% jinej ring, nebo možná bude chybět jedno jediný zasra*ý procento-rukavice. Nevím to teď jistě. Jinak když koukám na svůj gear, vůbec to není špatný, nevím co myslíš tím "nečekaně malou dmg" v kalkulátoru. Bez hate, jen se ptám normálně :). Jasně že je tam prostor k vylepšování,dlouho bude, ale považuju to za pěknější nadprůměr! Jinak custom ing. passivka zůstala nahozená z Trialu,normálně moc nepoužívám. Jak sem psal, jedu s tím partu, takže Unity nebudeme brát v potaz ;-). Kvalitní SoJ bohužel nemám. ATS na amu nemám, takže první pravidlo v pohodě. Druhý pravidlo ohledně oculus...no nevím zda je to přímo pravidlo ale budiž...
respektive tvůj příspěvěk zkrátím a napíšu, že mě na gearu chybí Fire SoJ aby byl znatelně lepší než BP 2,84. Může být?
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: DH sentry build

Příspěvek od Seton » 29.10.2014, 14:27 hod.

Mlok:
Podle kalkulátoru mám: Total Single Sentry Damage over 30 seconds: 4,260,847,844. To je opravdu tak žalostně málo?? A to tam není započítanej momentálně používanej Toxin gem, kterej to zvedá o 10% !
Nezapoměl jsi u mě třeba nastavit paragon body? to na mých 537 PL udělá dost :)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH sentry build

Příspěvek od Mlok » 29.10.2014, 14:34 hod.

Když vezmu jak to máš bez zásahu do gearu. Akorát dávám Powerfull gem, protože kalkulátor zatím Toxin neumí. Powerfull ale do elitek přidá dmg více, takže tím ti ještě lehce dmg přidám.
V paragonu (ten to neumí načíst automaticky) jsem ti dal 40 bodů do IAS, abys měl breakpoint. A pak jsem dal 44 bodů do ChD (to mi zbylo po odečtení 50 bodů do CDR, které mají vždy prioritu).

Na single target ti to do elitky dává 57mil. dmg, což mi přišlo děsně málo. Já mám single target elitku 115mil. I když máš rezervy v gearu, tak jsem čekal vyšší číslo.
Ještě jsem tedy přehodil z CE na Steady aim a to jsi na 65mil.
Ambush není započtený vůbec (nezatrhávám, že mosntra mají nad 75% life), to ale není ani u mě.

Bez fire SoJe bude záležet co by bylo jiného za ring. I jiný by byl lepší než Oculus, pokud bys to dal i jen se 7% ATS. Máš 48% TaT, takže je možné, že i se 6% na TaT by to s ostatními perfect rolly vyšlo (nepočítal jsem, ale někde kolem téhle hranice to je).

Edit: Přednstaveno je myslím 5 dodatečných cílů? Já jen abych věděl, co jsi tam naklikal ty.

Edit: Tak je představeno 5 dodatečných cílů. Pro tuhle konfiguraci + primary target je elitka + vypnutý Ambush (tak to i vždy používá, je to tak i představené, že není zatrženo "Enemies are above 75% health") + 50 bodů v CDR (jak jsem psal mají prioritu před ChC a ChD) mám single setnry dmg za 30s: 10,783,178,109

Edit3: Bez toho Toxinu jsi ale musel zapntou "Enemies are above 75% health?". Pak mi souhlasí s tím číslem co píšeš taky. To bych ale nezapínal, Ambush se srovnává blbě. Když se to zapne, tak přidá 40%, což je reálně hovadina. To je lepší srovnávat bez Ambush.
V reálu Ambush přidá 10% vždy, na nižších obtížnostech pak o něco více (tím jak hit nad 75% life může ubrat hodně pod 75%). V každém případě je lepší srovnávat bez něj.
Naposledy upravil(a) Mlok dne 29.10.2014, 14:47 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: DH sentry build

Příspěvek od Seton » 29.10.2014, 14:47 hod.

Kalkulátor mě ukazuje Extra AS 2.05%, z toho chápu, že i když 2% AS na ringu ztratím 9-->7 tak bych měl zůstat na BP 4,15.
Nu dobrá, PL body by seděly zhruba. Kdyžkoukám na svůj gear a na tvůj gear, zdá se mi, že nejsi tak strašně odemne skrz staty...
Když to vezmu tak: (neber to prosím jako porovnávání ****, jen se snažím teda přijít na ten šílenej propad DMG v Calc)
-- helmu máš o 0,5% lepší na CCh
-- Amulet máme nastejno, je to 96%/9% můj a 99%/8% tvůj s tím že díra a dex jsou stejný
-- TaT mám lepší ve všem o 1,5% CCh a o 5% lege vlastnost
-- Brancery mám skrz dmg o fousek lepší
-- Jak moc zálezí na 8% CRD na ramenech pro ten kalkulátor??
-- Na WH ztrácím 8% CritDmg
-- Nejvíc ztrácím naprstenech a tedy i na 3 gemu. Je tohle ten main trouble?
Na druhou stranu, ztrátu Trapped gemu trochu kompenzuju MfD (27% vs. 20%)

EDIT: Ano, 5 dodatečných cílu, ale Ambush jsem zaplej neměl. Nezapoměl jsi zapnout Steady aim místo CI?
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH sentry build

Příspěvek od Mlok » 29.10.2014, 15:06 hod.

BP dáš i s jiným ringem, to je vlastně jasné z toho, že jsem ti musel dát jen 8% ATS z paragonu, takže můžeš 2% přidat.

Na CDR nezáleží vůbec pokud se srovnává 1 sentry, což děláme. Zatím to tam má je pro ukázání doby čekání na sentry. A ovlivní to jen situaci pro více sentry, kdy to ovilvní jak rychle je naházíš.

Zkusím vypsat co všude ztrácíš. Nakonec malinko ztrácíš i právě za 4,15 breakpoint, který ti vyjde nepatrně hůře bez fire SoJe, na gearu pak:
- MfD nedožene už nic, protože to už je započítané, to Kalkulátor aplikuje automaticky jakmile detekuje Calamitu (nemusí zafungovat asi vždy v každém prohlížeči, já mám u tebe v každém případě zatrženo, že je aktivní MfD)
- Pokud někdo v partě zajistí cc mobů, tak jen výměna 50% ChD na socket pro Trapped gem (na lvl 35) je + 17% dmg
- celkově mám já 58,1% ChC a 459% ChC
- ty máš 44,5% ChC a 412% ChD, to je dost velký rozdíl (nejvíce získám na ringách, něco za paragon, ostatní je skoro vyrovnané, někde ztrácím, někde mírně více třeba na Rucksacku)
- Na TaT máš lepší lege vlastnost, já ale potřebuju mnohem méně ATS na nižší breakpoint (z paragonu mi stačí 4% ATS i přes horší TaT, o to více ještě získám ChC a ChD za paragon), lepší TaT by mi ale samozřejmě trochu dmg přidaly (to ale bude u mě za chvíli omezené, protože se blížím do stavu, že ATS z paragonu dávám tak jako tak a na gearu nebudu už mít možnost vyhodit ATS, abych za to získal více dmg, zatím chvilku ještě ano, ještě mi chybí pár bodů do maximalizace ChC v paragonu)
- mám vyšší lvl gemů (u trapped a Enforceru to něco nažene) + Powerfull dá o chlup více než Toxin (nepotřebuju na MfD)
- ztrácíš opravdu hodně dmg na % sentry dmg, máš pouze 25% sentry dmg, já mám 44% (na Rucksacku máš místo sentry dmg Cluster arrow, to je velká ztráta, na zbytku gearu nižší hodnoty sentry dmg)

Edit:
Steady aim jsem ti zapnul místo CE. Lišit se můžeme body z paragonu. Já ti dávám 40 do IAS na breakpoint, 50 do CDR (to jsou vždy prioritní body, tak to také mám) a pak zbyde už jen 44 do ChD.
Bez aktivního Ambush mi to bez simulace druhého gemu (tedy s chybějícím Toxinem) u tebe dává jen 3,048,270,483 za 30s (a to je už s MfD).

Edit2:
A to ještě na 4,15 breakpointu ti vyjde o dost nižší tougness.

Makinaky
Quill Rat
Příspěvky:43
BattleTag:Makinaky#2141

Re: DH sentry build

Příspěvek od Makinaky » 29.10.2014, 15:21 hod.

Když už se tu oháníte 4,15 buildama.
Zkouším teď nový build, narozdíl od Reptila nemám ambice vytvořit build co bude dávat gr 50. Ale jakousi alternativu, pro ty co mají "smůlu" na psychical gear.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Maki ... o/16222117

Na T6 je to uspokojivé. Podle čísel je to o malinko horší než fire na single target, ale pokud jsem do kalkulátoru zadal 3 targety, je to cca o 50% lepší než fire.
Zatím jsem s tim šel solo jedno GR 37 bez unity. Celkem v pohodě jsem to prošel s pár úmrtími ;)
Na gear je to náročné, asi jako každý 4,15 co má fungovat. A ani "asi" nevychází lépe, než slušný 2,84 etrayu. Jsem vlastníkem dvou psychical SoJ, které můžu používat do 4,15 buildu. Ale jiný element, který by vyšel určitě lépe nevlastním.
Bohužel lightining build je tak moc silný, že ostatní se na něho v end game nečapou.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH sentry build

Příspěvek od Mlok » 29.10.2014, 15:32 hod.

Tady je to už velmi zajímavé na srovnání:

Single elite target máš 127,752,760
Mně vychází na 2,84: 114,889,516
Pro více cílů se rozdíl ještě mírně zvětší ve tvůj prospěch.

Mám ještě mírné rezervy v gearu, ale už dost malé (Etrayu to nezlepší v podstatě vůbec, vychází +- nastejno s Unboult) a mám to s unity. SoJ by mi trochu dmg zvednul. A pak máš vyšší gemy. Pak máš ještě navíc jednu pasivku za HF amulet, ale teď máš zvolenou Awareness, kterou já aktuálně nemám, takže to se neprojeví v těch číslech.
Viděl bych to ve výsledku +- nastejno s perfekt gearem pro 2,84 frost/rocket build.

Jseš tu ale zatím první, kde to máš na 4,15 opravdu funkční s pořádnou dmg.

Jak ti to vychází v triaulu tahle varianta. Tam by to mohlo být velmi dobré, GR43 klíče bys mohl dávat určitě, dáváš i GR44 klíče?

A ještě jedna otázka. Jak moc vychází procování Trapped gemu za polar station? Kalkulátor počítá, že procuje 100%, což by ale vždy nemusel.

Lightning build je o třídu jinde, když ho někdo umí dobře zahrát. Ale jednak je dost těžký a ne každému se líbí ho hrát. Navíc není vhodný na nízké obtížnosti typu T6.

Uživatelský avatar
maja
Doom Knight
Příspěvky:582
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maja#2296

Re: DH sentry build

Příspěvek od maja » 29.10.2014, 15:42 hod.

ReptileSVK píše:maja: nojo damage mas o nieco vyssi ale tvoje sentry stielaju zakladnym speedom :D Hodne zdaru s BP 1.00

díky kámo ;) , ale to je opravdu to poslední, co mě zajímá, stejně více jak t6 neustojím :wave:

Makinaky
Quill Rat
Příspěvky:43
BattleTag:Makinaky#2141

Re: DH sentry build

Příspěvek od Makinaky » 29.10.2014, 15:55 hod.

Ten slow efekt je ošemetný, některá monstra v něm udržíš po celou dobu, některý méně (winged assasin atd..). Na t6 to nemá cenu ani řešit tam to prostě umře hned.
Ten trial vyzkouším, na solo jsem ho nebyl ani nepamatuju.

edit: vyzkoušel jsem cca 15 trialů, vždy to skončilo stejným výsledkem, mojí smrtí. Nejčastěji winged assasin, poté lacuni stalker a do třetice všeho dobrého i ručka šmátralka od heralda. Ani jednou se nestalo, že bych neměl dmg na tu vlnu. Většinou klíče 40-43. Podle toho kolik jsem naposled přeskočil vln než jsem umřel :) Bohužel 44 se nepoštěstilo dát, při správné konstalaci hvězd 44 udělat půjde.

edit 2: Taky jsem si trochu pohrál s kalkulátorem a se svým 2,84 etrayu mám 135,6M dps single elite traget. Který je znatelně lepší než mnou prezentovaný 4,15 psych, protože nemá problémy se slow efektem. Když jsem předělal 4,15 psych do coldu s tím, s tám že jsem si přičaroval cold SoJ s AS 7%. Vyšlo mi tam 141M DPS, smysl by to mělo hrát pouze s opravdu dobrou calamity.

Valihrach
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Valihrach#2575

Re: DH sentry build

Příspěvek od Valihrach » 29.10.2014, 18:04 hod.

Teď taky akorát hraji 4,15BP, v kalkulátoru mi vychází
Total Single Sentry Damage over 30 seconds: 4,776,445,657
Single Sentry DPS: 159,214,855

Kolik už je slušná hodnota? Všechny ostatní buildy co jsem zkoušel (Buriza, Etrayu oboje slušný, ale zdaleka ne perfektní v kombinaci se SOJkou) mi vyšlo vždy nižší. Zkoušel jsem i craftit Unbound ale nejlepší co mi po cca 50 pokusech vyšel nosí Scoundrel. Když vám všem vychází vždy lepší nižší BP s lukem, tak dělám asi něco špatně, ale co? Teď farmim lepší TaT, Kadala dala už třikrát, ale dost bídné rolly, a lepší RoRG s CHD.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Vali ... o/42675921

Makinaky
Quill Rat
Příspěvky:43
BattleTag:Makinaky#2141

Re: DH sentry build

Příspěvek od Makinaky » 29.10.2014, 18:37 hod.

Docela jsem se lekl toho čísla co jsi napsal, podle toho by jsi musel mít naprosto perfect dream gear :).
Hodil jsem si tě do kalkulátoru a takovou dps nemáš. Něco si tam měl špatně zadané. Tvůj single elite dps je 78,5M.
Teď je otázka zda ten kalkulátor bere v potaz bonus z natalya setu. V tom případě by jsi měl o něco více.
Se slušným etrayu, cold bracerama, cold SoJ by jsi si určitě hodně polepšil. Protože zbytek gearu máš velmi slušný, dokonce by jsi mohl vyměnit amulet. Pokud nějaký máš dex, chd,chc a díru.

Valihrach
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Valihrach#2575

Re: DH sentry build

Příspěvek od Valihrach » 29.10.2014, 18:54 hod.

A který kalkulátor používáte? Já tenhle http://sentrycalc.dawg6.com/sentry-web/
Tady je screen z něj http://www.imghosting.cz/images/66calc.png
Nevím, nic jsem manuálně nenastavoval, pouze jsem přidal 7% ChC z Nataly setu.
Jeden slušnej amulet s dírou mám ( http://www.imghosting.cz/images/39amu.png ), ale přišel bych o ATS na BP7 a imunita vůči jailu je příjemná :)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH sentry build

Příspěvek od Mlok » 29.10.2014, 21:46 hod.

Valihrach: Kalkulátor je ok. Problém je, že si každý nastaví v tom kalkulátoru jiný počet cílů, to se pak těžko srovnává. Máš tam nastavený 1 dodatečný cíl, tzn. to máš pro dva cíle. Vyhoď ten dodatečný cíl ať to je single target a zkus to znovu.

Makinaky: 159mil už by byla fakt mazec, kdyby to měl správně pro single target.

Valihrach
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Valihrach#2575

Re: DH sentry build

Příspěvek od Valihrach » 29.10.2014, 22:06 hod.

Dík za odpověď, zpřeházel jsem tedy gear na luk s BP6, a vyšlo mi 127,849,599. Teď mám ale 22% ATS navíc, co by šla nahradit něčím jiným, nejspíš by to chtělo Unbound s % dmg než ATS, ale lepší roll mi nepadl a došel mi materiál :) No nic jdu farmit :)

Odpovědět

Zpět na „Demon Hunter“