Poraďte s vylepšením Monka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Microsheep
Quill Rat
Příspěvky:8
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Poraďte s vylepšením Monka

Příspěvek od Microsheep » 21.06.2012, 22:08 hod.

Zde je výbava + základní staty, hp -> http://i.imgur.com/9B1mK.jpg
Build mam tento - > http://us.battle.net/d3/en/calculator/m ... ZXd!aYZZca

- snažim se jet na vysoký evasion (Mantra of Evasion, vysoky dex, Guardian Paths, Runu lighting flash na Fists of thunder teda nemam vyhovuje mi jiná), teďka mam s mantrou cca 51% dodge chance
-vysoky atk. speed, abych si rychleji regeneroval spirit, proto dvě zbraně
-Life steal na obou zbraní mam dohromady to dá 5,80% z dmg do hp, ale je to celkem zanedbytelny, protože mám hodně hp (+ a slabej armor, takže ten regen tolik není znát

Potřeboval bych poradit, jak dál jet v tom svym a jakej koupit eq, rozhodně bych chtěl zvednout armor, protože podle mě padám jak župan, i když mam 63k hp cca (i s earth ally) a každá druhá rána jde vedle, chci se zeptat, jestli nějak změnit build a jestli podle vas ma cenu jet tenhle styl. Jestli bude lepší eq, tak bych chtěl zvýšit crit. chance a pak změnit passivku na Sixth Sence.
    Monk(60lv) build, WD(18lv)

    HippO
    Quill Rat
    Příspěvky:5
    Currenly, I'm playing:Diablo 2

    Re: Poraďte s vylepšením Monka

    Příspěvek od HippO » 21.06.2012, 22:32 hod.

    Tak 1) Jestli dobre vidim tak mas na itemech jen +18FR a z intu budes mit cca 30AR takze bych bejt tebou trochu prekopal gear(Aby ses vysplhal aspon na 350+
    AR abys daval inferno A1), a ptm bych se bejt tebou nebal ze nebudes mit tolik hp ty resy jsou fakt dulezitejsi...
    2) Zmen pasivku The Guardins Path na One with Everything a vyber si jeden res ktery budes maxovat z itemu
    3) Kup si nejakou 1handu se stitem
    4) Life steal je zatim spatne vyreseny ze strany vyvojaru takze ho nahrad radeji Life on Hit nebo dmgem
    5) Doporucil bych ti dat si skill Serenity
    6) RESY!

    To je z me strany pro tebe asi vse...

    A jeste jedna otazecka za me je tu nejaky CZ/SK monk co by dobre tankoval 3/4A inf?

    PS: GL a doufam ze ti to pomuze ;-)

    Uživatelský avatar
    Microsheep
    Quill Rat
    Příspěvky:8
    Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

    Re: Poraďte s vylepšením Monka

    Příspěvek od Microsheep » 21.06.2012, 22:58 hod.

    Co se týče resistů, máš pravdu, je to dost bídné, myslim ze cca mam kolem 40-50. Passivku The Guardins Path bych si rád ponechal a raději bych to hodil místo Resolve. Co se týče té 1-hand se štítem, sice bych pak mohl vymenit ten Guardins Path, ale nevim raději bych si ponechal takto ty dvě a jel na ten evasion. Life steal neni nic moc no, pak se zkusim kouknout po lepsich zbranich. Serenity sem jeste nezkousel, urcite vyzkousim, zatim sem pouzival heal, prijde mi to uzitecnejsi pro partu. Díky za vyjádření a rady, určitě se nějak podle toho zařídím. :) Vim, že jsem si nevybral zrovna nejlepší eq a build, ale takhle mě to baví a takhle si monka prostě představuju :D
      Monk(60lv) build, WD(18lv)

      Faith
      Fallen Shaman
      Příspěvky:76
      Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
      BattleTag:Faith#1710

      Re: Poraďte s vylepšením Monka

      Příspěvek od Faith » 22.06.2012, 07:26 hod.

      Nezapomen, že Life Steel se snižuje s obtížností, na Infernu je to o 80% nižší. Life Steel má význam jen tehdy, kdy se tvůj dmg blíží alespon 100k, do té doby je vždycky výhodnější Life on Hit.

      Když pořídíš nějaký slušný LoH equip, můžeš u Breath of Heaven změnit runu na Blazing Wrath, je to značný boost.

      Jináč ti taky doporučím Serenity- Viděl jsem spostu různých buildů a Serenity prostě používá každý. Zachrání ti to život víckrát, než heal. Až potkáš v 2. aktu ty vrtuláky s jailer/vortex/archane enchanted, dáš mi zapravdu.

      Uživatelský avatar
      Microsheep
      Quill Rat
      Příspěvky:8
      Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

      Re: Poraďte s vylepšením Monka

      Příspěvek od Microsheep » 22.06.2012, 07:44 hod.

      Aha, to sem nevěděl, že je LS takhle nízké na infernu. Blazing Wrath runu jsem používal, určitě se k ní vrátim. Serenity vyzkoušim. :)
        Monk(60lv) build, WD(18lv)

        Widder
        Quill Rat
        Příspěvky:13
        Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
        BattleTag:Widder#2342

        Re: Poraďte s vylepšením Monka

        Příspěvek od Widder » 22.06.2012, 08:18 hod.

        Na jednu stranu ti ty hpčka závidím,ale na druhou když vydím jak jedeš bez resistů je mi jasné,že dmg dostáváš tak o 50-60% vyšší než já a v tu chvíly by jsi musel mít aspoň 100k hp a to ještě nepočítám armor pokud tě nesepne dodge. Zkoušej co ti bude sedět,ale výměně gearu se stejně nevyhneš,stále u mne platí (a myslím že u většiny),že zdehnu na oheň,poison nebo lesery a ne na dmg od mobek.

        AlterEgo
        Burning Soul
        Příspěvky:670

        Re: Poraďte s vylepšením Monka

        Příspěvek od AlterEgo » 22.06.2012, 08:27 hod.

        Nejlepsi zpusob jak prezivat za monka je velky armor + deadly reach s runou keen eye, ktera ten armor jeste vic buffne. Ono to je poznat jestli mas armor 5k, nebo 17k s buffama.
        Rezisty uz tu nekdo zminil, ze skrz pasivku one with everything. Vyber si nejaky jeden primarni rezist, ktery budes maxovat a pak koukej na AH po predmetech, ktere maji ten tebou zvoleny rezist + idelane jako bonus jeste rezist all. Ono totiz kdyz mas nejaky predmet, ktery dava treba 70 res all a k tomu napriklad 50 rezist cold, tak uz se dvema takovyma predmetama ses s tou pasivkou na 240 res all a to jsou jen 2 itemy.
        Co se tyce life, tak pokud jedes na ten vysoky armor, tak kdyz si poridis jeste trosku life on hit, tak v pohode vystacis treba s 30k life.

        Uživatelský avatar
        Microsheep
        Quill Rat
        Příspěvky:8
        Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

        Re: Poraďte s vylepšením Monka

        Příspěvek od Microsheep » 22.06.2012, 08:50 hod.

        Widder: Equip asi nějak pozměnit trošku budu muset, zatim sem ho vybíral tak, že jsem hledal podobný jen s lepšími staty. Dmg dostávám hrozně velký vzhledem k hp, možná i o 70% víc :D a pak se ty hpčka těžko doplňují, proto ten heal. Dodge není zas tak špatný ani u bossů, který útočí jednou za čas a zrovna missnou. Rare skupinky jsou dost kruté no :) Tam většinou nevydržím ani stát na ohni. :D

        AlterEgo: velky armor + deadly reach s runou keen eye - j tenhle styl vidím často u monků i se štíty, když hraju v partě, sice to nejsou žádní DD, ale jsou dost tuhý. Pasivku na resisty teda zaměnim za Resolve. Po itemech s rezisty pokoukám na AH. A přeorganizuji na life on hit.

        Díky za rady :)
          Monk(60lv) build, WD(18lv)

          Uživatelský avatar
          evilmind
          Fallen Shaman
          Příspěvky:76
          Bydliště:Praha

          Re: Poraďte s vylepšením Monka

          Příspěvek od evilmind » 22.06.2012, 11:50 hod.

          IMHO ty HP jsou uplne nesmyslny, potrebujes efektivni HP, a nikoliv co nejvyssi vitalitu. Ja farmim A3 s 550 vit, a to ani nehraju na LoH, s nim bych mohl mit jeste min - tj. plati co ti radi AlterEgo, plus bych se zamyslel nad celym tim konceptem zavislosti na dodge - jednou te proste trefej :-). Protoze i kdyz na nej nebudes vyslovene hrat, tak stejne budes mit klidne 50 procent, coz uplne staci kdyz k tomu mas prislusne resist/armor/block.

          Lurk
          Quill Rat
          Příspěvky:2
          Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

          Re: Poraďte s vylepšením Monka

          Příspěvek od Lurk » 22.06.2012, 12:00 hod.

          Ahoj, mám taky dotaz, snad nebude vadit, že se přidám sem... :)

          Zatím mám Monka na 58lvl a pomalu se blížím k infernu. Zajímalo by mě, jak je na tom potom monk se zabíjením elitek/farmením v infernu v porovnání s barbarem. Barbara mám už v infernu na lvl 60 a většinou když nahodím WotB, tak elitky jsou dole.
          Má monk taky nějaký podobný skill anebo s čím lovíte elitky vy? Jde mi o to, že equip na obouch postavách nemám nic moc a peněz taky není zrovna nejvíc...takže se budu muset rozhodnout, koho udělám jako hlavní charakter a komu do začátku nakoupím itemy z AH.

          Dále bych měl otázku ke skillům, které snižují dmg monster...stackuje se to nebo se započte vždy jen hodnota z jednoho skillu?

          AlterEgo
          Burning Soul
          Příspěvky:670

          Re: Poraďte s vylepšením Monka

          Příspěvek od AlterEgo » 22.06.2012, 12:47 hod.

          V porovnani s barbarem je monk socka co se tyce rychlosti zabijeni mobu.

          Odpovědět

          Zpět na „Monk“