2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

simpi
Quill Rat
Příspěvky:20
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:
2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od simpi » 16.05.2012, 10:49 hod.

Co myslite, ktera varianta je lepsi pro wizarda? Me osobne prijde lepsi 2H staff, pac ma vetsi zakladni dmg, ze ktereho se pocita dmg spellu ... na druhou stranu ale pri 1H wandce a offhandu mam daleko vetsi INT ... a tezko posoudit, cim davam vetsi rany =/

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od kojot » 16.05.2012, 12:06 hod.

Tak si to spočítej :roll: . A nebo si můžeš zapnout v options, aby se ti zobrazovala Damage dealt.
Obrázek

SkalLDa
Fallen Shaman
Příspěvky:56
BattleTag:SkalLDa#2864

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od SkalLDa » 16.05.2012, 13:42 hod.

kdyz se to snad rovnou zobrazuje v dps ? Ja jediny co tak si hlidam rozptyl dmg

simpi
Quill Rat
Příspěvky:20
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od simpi » 16.05.2012, 13:46 hod.

to sice jo, ale kolik mi budou davat dmg konkretni spelly nevim ... zvlast kdyz ani primo ve hre nejsou napsany procenta u spellu, kolik % z dmg zbrane to zpusobi

a zavisi to taky na INT, takze mi prijde, ze jediny co muzes delat, je to zkouset ... ale vzhledem k tomu, ze je tam rozptyl, tak to neni moc presny =(

rad bych videl, kolik dmg (napr: 25-53) mi budou davat konkretni spelly ...


... btw: ja dokonce prvnich 6 levelu chodil s 2H AXE =)))

Reitak
Gorebelly
Příspěvky:254
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Reitak#2702
Kontaktovat uživatele:

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Reitak » 16.05.2012, 14:28 hod.

Simpi, v menu si zaskrtni v gameplay to rozsirene info, neviem ako sa to presne vola, potom ti u spellu a runach bude zobrazovat % dmg. Ale samotny vysledok nie, ten si zistis, ked si povolis zobrazovanie HP a dmg deal v menu u monster, budes pekne vidiet kolko si komu co dal.

simpi
Quill Rat
Příspěvky:20
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od simpi » 16.05.2012, 14:31 hod.

Reitak píše:Simpi, v menu si zaskrtni v gameplay to rozsirene info, neviem ako sa to presne vola, potom ti u spellu a runach bude zobrazovat % dmg. Ale samotny vysledok nie, ten si zistis, ked si povolis zobrazovanie HP a dmg deal v menu u monster, budes pekne vidiet kolko si komu co dal.
diky za info =) aspon neco

... ale stejne mnohem radsi bych videl primo prepocitanej damage =)

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Madus » 16.05.2012, 14:33 hod.

Zapni si advanced tooltips v options a budes vidiet percenta, ostatne je len matematika zo zakladnej skoly ... :roll:

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Grammator » 19.05.2012, 23:16 hod.

Osobně sem se zařekl, že nechci na zbrani vitalitu, pak to člověka omezuje ve výběru, prostě zbraň = damage, tím pádem běham s obouručním kladivem :D
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
mafian89
Gorebelly
Příspěvky:337
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mafian89#2328

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od mafian89 » 21.05.2012, 09:39 hod.

Grammator: Hehe, to jsme na tom uplně stejně. Obouruční kladivo a v něm (zatím) Radiant Ruby :D
Obrázek

kutik
Quill Rat
Příspěvky:15

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od kutik » 31.05.2012, 11:51 hod.

Ahoja

Toto je úplně jednoduché:

1) jednoručka s off handou je tychlejší - za arcane power udělíte menší dmg, ale zase máte více prostoru pro pohyb. Tato verze je také výrazně dražší.

2) Obouručku se slušným DMG seženete oproti jednoručce za hubičku ale na vyšší obtížnost (inferno) - pokud nemáte hodně vysoký attakspeed z ostatních věcí, budete nepříjemně často chcípat. Zase je to ale možnost dávat šlupky a nepotřebovat na to penízky.

Maniac
Quill Rat
Příspěvky:32
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Maniac » 31.05.2012, 18:50 hod.

Za wizarda nikdy 2H weapon nepoužívejte, jedině jestli máte rádi chary co nemaj dmg a hoděj spell v úterý a druhej až ve středu. Takže 1H + off je jediná správná cesta na kterou se můžete dát.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od kojot » 31.05.2012, 18:56 hod.

To není tak úplně pravda. Dost jsme to tady řešili a nakonec jsem dospěl k závěru, že jediný spelly, kde se vyplatí mít velkou rychlost jsou Signature. U Disintegrate, Hydry, Blizzardu apod. se to vůbec nevyplatí. U spellů typu Arcane orb je to diskutabilní, protože musíš taky brát ohled na to, že s menší rychlostí budeš spotřebovávat míň AP a když kituješ, tak je ti rychlost prakticky ukradená.
Obrázek

Maniac
Quill Rat
Příspěvky:32
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Maniac » 31.05.2012, 19:06 hod.

kojot píše:To není tak úplně pravda. Dost jsme to tady řešili a nakonec jsem dospěl k závěru, že jediný spelly, kde se vyplatí mít velkou rychlost jsou Signature. U Disintegrate, Hydry, Blizzardu apod. se to vůbec nevyplatí. U spellů typu Arcane orb je to diskutabilní, protože musíš taky brát ohled na to, že s menší rychlostí budeš spotřebovávat míň AP a když kituješ, tak je ti rychlost prakticky ukradená.
Disintegrate nepoužitelný, jedině když se rád válíš
Blizz je jen na zpomalení nic víc
Main dmg shock pulse
AP je od hydry a teleportu + sem tam nějakej ten blizzard

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od kojot » 31.05.2012, 19:15 hod.

Jako já mám taky radši větší Attack speed, ale není zas tak důležitá a často se vyplatí mít míň AS a víc Damage. Jinak o nepoužitelným Disintegrate bych se tady moc nezmiňoval. Nedávno tady někdo prezentoval build, se kterým úspěšně prochází Infernem a má tam Disintegrate viz viewtopic.php?f=107&t=5040&hilit=disintegrate&start=20

Jinak vím, že blizz je hlavně na zpomalování, ale když má pár k Damage nvíc, tak to taky nezaškodí. U Piercing orbu, když kituješ tak je jedno jestli máš AS 1,5 nebo 2,5. Když si člověk může dovolit stát na místě, tak je to o něčem jiným, ale to si moc Wizardu dovolit nemůže...
Obrázek

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Tyckin » 04.07.2012, 13:46 hod.

Osobně jsem až do konce 2. aktu na inferno běhal s obouruční sekyrou či kladivem (zvláštní i wizzarda :D ), ale teď jsem přešel na 1hand + offhand z prostého důvodu - získáte tím na postavu navíc jeden další předmět, kde mít nějaké pěkné vlastnosti, a to se fakt hodí :wave: Tzn. další inteligence, život, all rezist, critical... Jo, asi to vyjde dráž, ale tohle za to stojí a navíc 1hand má vyšší rychlost, např. 1,40 meč vůči 0,9 palici už je znát a nečekám na opakování spelu do druhého dne :lol:

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Madus » 04.07.2012, 14:34 hod.

Neviem no vzdy ked som skusal twohander tak som vzdy nadaval na oneskoreny teleport.
Ja mam build postaveny na APonCrit takze premna 2hand nepripada do uvahy vzhladom nato ze okrem legendary APoncrit nemoze byt na inom ako wand.
Zatial mi pride ze neexistuje build v ktorom sa oplati mat 2hander viac ako 1hand+shield/offhand (samozrejme pri rovnakej kvalite veci), co je dost skoda podla mna.

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Quetak » 04.07.2012, 15:03 hod.

2H se podle mě hodí u takovýho buildu kde se jako AP žrout používá něco co je drahý na AP a můžeš to vycastit s full AP třeba jen 2x-3x. Když už tu AP "obětuješ" na ten drahej spell tak potřebuješ aby to dalo pořádnou dmg a to právě díky vysoký xxx-xxxx dmg na 2H zbraních dáš. 2H zbraně maj mnohem menší rozpětí dmge než maj jednoručky tak je tam ten velkej dmg zaručenej. U jednoručky když je 400-1100 a procne 400 tak to stojí za prd. 2H maj třeba 1000-1200.

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Madus » 04.07.2012, 15:15 hod.

to je sice pekna ta matematika ale ukaz build ktory je efektivnejsi s 2 handerom ako s 1hand+offhand vitalny aspon v 2 akte inf :).
Jako je jasne ze sa stym da hrat ale proste ked das do porovnania 2hand vs 1handoff tak kazdy build mi pride ze sa lepsie hra s 1handoff.

melee wiz (tanci) potrebuju aponcrit a speed kvoli ds refreshu,
Blizz/orber kituju a ked uz sa otocia na 2s tak 1handoff hodi 3 spelly zatial co 2hander 2.

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od lulinak » 09.07.2012, 07:30 hod.

projizdel jsem I ACT Inferno nejdriv s legendary jednoruckou (DPS 500, AS celkem 1,7) a knizkou ci co to bylo a damage 15k celkem, po patchi 1.0.3. mi kleslo damage na 10k, cili jsem na aukci zakoupil obourucku s (DPS1100, AS 1,1) a jedu prevazne na Orby s runou na 20 yardu a je to vyrazne lepsi, osobne se k jednorucce nebudu vracet, jedine tak k rychel legendary s DPS kolem 700, to se pak da knizkou s vysokou hodnotou inteligence skoro vyrovnat, ale na to nemam prachy do aukce....
odehrano za kouzelnici asi 110 hodin, ted farmim Act I porad dokola a za poslednich 20 hodin mi nevypadl jediny lepsi predmet nez mam obleceny z aukci, coz je alespon pro me dukaz ze na farmeni se vyprdnout a soustredit se na aukci (za herni prachy), jestli tohle byl zamer autoru, asi jo... Na Actu II se od poloviny moc nechytam, nektery kombinace bosu jsou nehratelny, a obecne si myslim, ze do par mesicu po Diablo 3 nestekne ani pes, rozumny predmety proste nepadaj (legendary mi padl za celou dobu JEDEN) a neni moc duvod tu hru hrat porad dokola, jako byl u dvojky...

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: 2H Staff vs. 1H Wand + off-hand

Příspěvek od Madus » 09.07.2012, 10:05 hod.

Sa ani necudujem ved navliect 500 dps weapon s 1,7 IAS na orbera je cista kravina xD.

Odpovědět

Zpět na „Wizard“