Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Uživatelský avatar
hanacius
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:hanacius#1110
Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od hanacius » 26.05.2014, 09:12 hod.

Hmm... to upřímně nevím. Chodím od začátku s Templářem, kvůli jeho healu. Navíc včera mi padla relic k odemčení všech jeho skillů. Jiného followera jsem nikdy ani nezkusil takže ti s tímto poradí asi někdo jinej.
Jinak co se týče výbavy templáře, tak já mu dal Azurewrath - ten mi procuje cold meteor a má 22% cance to freeze on hit. To často hodně pomůže.
Obecně platí, že pomocníka je fajn vybavit itemy, které mají affixy chance to block, freeze, fear apod. Dobré je mu cpát pokud možno co nejvíc strenght a vitality - ideální je relic s bonusem Follower cannot die.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od HELLERcz » 26.05.2014, 09:44 hod.

No právě přemýšlím i nad ringem .. jestli když budu hrát sám, tak si nechat Unity a vybavit Unity i (Templáře ?) s itemem že nemůže umřít ? A když budu hrát s partě lidí, tak dát SoJ ?
Obrázek

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Frozen » 26.05.2014, 09:50 hod.

Mno a co když budeš hrát v partě, mít Ashera's set a 4 unity?

Ashera's set mám ,unity 3x, nesmrtelné followery všechny a tak přemýšlím o té kombinaci docela dost. Zřejmě by unity dostali ale jen lučišník a wizzardka.
Obrázek

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Guru » 26.05.2014, 11:49 hod.

Dobre to promyslete :D
Na Wiznu mi z Vyr setu chybi jen boty, abych mel kombinaci Tal-Vyr set, ale asi i kdyz je najdu zustanu u Illusionistek, Magefistek a snad casem prijdou hybaci kalhoty a pojedu ciste MM Conflagrante+Meteor ...
Problem je, ze je tolik krasnych prstenu a clovek musi vybrat jen dva, ted mi padl ten set Focus+Restraint ring o kterych by se dalo take uvazovat protoze AP je s MM stale plna a pokud by bonus 50% do spendru platil i na Meteory z Talky,coz asi nebude ale mohlo by to byt zajimave, samozrejme i jine spendery prichazeji do uvahy ;) ... Unity na solo hru je jasna volba, ale pokud by ho melo v parte jen nejake meelecko (tedy v parte pouze 2xUnity) pecky bych za nej dostavat rozhodne nechtel :!:

Prosil bych o komentar, nejlepe kriticky, chlacholeni mne nikam neposune :D
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Guru ... o/42904633
Ramena a zbran pouzivam z Born setu a misto Disintegrate pak Archona s redukci na 100 sec, ale porat prehazuju a zkousim jiene veci proto je to ted tak jak to je, T3 je muj domov a Bosse upaluju primarem ...
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Uživatelský avatar
hanacius
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:hanacius#1110

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od hanacius » 26.05.2014, 11:53 hod.

Tak rozhodně bych začal výměnou šutrů :D

Uživatelský avatar
Michal86
Quill Rat
Příspěvky:30
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Michal86#2598

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Michal86 » 26.05.2014, 15:54 hod.

Podarilo se mi docela slusne poskladat Tal + Vyr + Born, jedu cold archona. Postuju profil pro inspiraci http://eu.battle.net/d3/en/profile/Mich ... ro/7732322
Par lidi se me ptalo jestli ty meteory maji cenu, me prijde ze davaji slusny pecky.
Jo a pocita se bonus do elementu(pripadne do meteoru) do meteoru ze setu?

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Alfajk » 26.05.2014, 19:46 hod.

bonus do elementu urcite,bonus do skillu meteory ozkousenej nemam,ale rekl bych,ze nejspis ano

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od manusky11 » 27.05.2014, 07:01 hod.

Michal86 píše:....
Máš to slušne poskladané,ale ešte by som skusil pocraftiť zbraň do Borns Setu s CDR 9-10%+socket ofc,mne sa podarila cca na 10-ty pokus.DPS síce trošku kleslo,ale nie je to moc poznať.
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od HELLERcz » 27.05.2014, 09:21 hod.

Momentálně dávám s tím gearem co mám T4 dobře. Ale do T5 a T6 se nehrnu ... tam bílé mobky jakože jooo dám, ale elitky si mě dávají ke svačině :D hrát solo je tedy celkem o ústa zatím. A pomocníka nemám vyzbrojeného, nic na něj nepadá zatím.

Jinak snažím se to mixovat a využívám všech elementů a elementární bonus se snažím taky dávat vyrovnaně abych měl vše vyvážené.

Edit: padl pasek BT tak jsem to dal na wiznu a mam komplet set a je to fajn :-) klesla mi o fous dmg ale vic vydrzim a uplne si hovim ve vybuchu moltenu :-D
Obrázek

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od manusky11 » 28.05.2014, 07:25 hod.

Presne ako píšeš na T4 dostačujúce,ale dalej nie.Stále si stojím za svojím že na vyššie T je maxovanie elementu+DMG do elit priorita.Pokial sa dostaneš s +% do ELE na cca 100%+30-40% do Elít malo by to ísť aj solo.Mám 81% do ele+28% do elít a T5 je v pohode na farmenie.(ale musím popracovať na Toughness).

Pokial padne pekný SoJ+Tal amulet zase to poženiem vyššie.

Ale možno sa mýlim,je to moja skusenosť z hrania :)
Naposledy upravil(a) manusky11 dne 28.05.2014, 09:06 hod., celkem upraveno 1 x.
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Uživatelský avatar
hanacius
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:hanacius#1110

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od hanacius » 28.05.2014, 08:51 hod.

Souhlasím. Se současným buildem jsem schopen dávat solo T4. T5 pouze v partě. T6 pouze v dobré partě ale ten DMG už je hodně slabej :D
Jinak bych měl taky zapracovat na element/spell DMG.
Momentálně mám +25% Arcane DMG, +43% Disintegrate DMG, +25% DMG do elit
A to je hodně málo, na solo hru jedině T4. Výš ani náhodou :D

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od HELLERcz » 28.05.2014, 09:20 hod.

No a jak tedy dal? Co mam u kadaly farmit? Hromadi se mi shardy. :-(

@tabletofon
Obrázek

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od manusky11 » 28.05.2014, 10:41 hod.

V prvom rade si zjednoť Elementy(na braceroch máš Arcane a na necku Fire),zmeň si helmu na andarielku s Elementom(tam kludne zmen AS za socket,neviem teraz z hlavy či AS ide zmeniť :roll: ),SoJ s Elementom.
Dalej zbraň: TF je na oko výhodnejšia koli leg.affixu,ale Wanda v tvojom, prípade wandy sú určite lepšie:

http://us.battle.net/d3/en/item/gesture-of-orpheus

Nie koli Slow Time,ale koli +% do Arcane(za predpokladu,že si vyberieš Arcane ele,ale asi hej kedže ideš Disintegrate)

http://us.battle.net/d3/en/item/sloraks-madness

+% do Disintegrate

Osobne preferujem Orpheusa,kedže používam aj iné skilly s Arcane DMG.

Andarielka,neck,bracery so zjednoteným Ele je hned 50-60% a je to poznať+dobra wanda(nehovoriac o tom že pridáva AP) a štastie na SoJ a hned si na 100% + zo SoJ+Aughilds set máš aj 40% do elít. :wave:

P.S. - NA T6 som ešte skúšal:

http://us.battle.net/d3/en/item/serpents-sparker

S dvoma arcane Hydrami,je to super nárast DPS,ale je to skor na dlhšie fighty(Ubers,Guardians a pod.)
Naposledy upravil(a) manusky11 dne 28.05.2014, 10:49 hod., celkem upraveno 1 x.
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 28.05.2014, 10:48 hod.

Při hlavním skillu disintagrate je určitě lepší Slorak's a to ze dvou důvodů:
- možné % bonusu je větší než u Orpheusu (ale to se nemusí podařit, já mám třeba jen s 16% ale zase perfektní vše ostatní); navýšení dmg familiaru a black hole to může trochu dohnat; kdyby to byl jediný rozdíl, tak klidn2 Orpheus, ale je tu druhý zásadní rozdíl
- Slorak's má % bonusu disintagrate jako pátý primární stat, což je obrovská výhoda

Uživatelský avatar
hanacius
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:hanacius#1110

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od hanacius » 28.05.2014, 10:53 hod.

Je to hodně o tom to vyzkoušet. Ja mám třeba v truhle wandku Sloraks madness která má +30% disintegrate, slušný dmg a socket ale rozhodně není lepší než TF. Je to o tom to vyzkoušet...
Ale s těma elementama má manusky11 pravdu. Tak to budu muset poladit. Jen jsem zatím neměl štěstí na solidní Andarielku...

Odesláno z mého GT-I8160P pomocí Tapatalk

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 28.05.2014, 10:54 hod.

Andarielka je také možnost, ale tím přijde o Tal set 4 kusů.

Já bych tam klidně tu Tal helmu nechal, ať mu zůstanou mateory. Toughness má v základu vysokou dost, takže bych u Tal helmy obětoval vit a udělal reroll na +15% disintagrate. Tím nebude tolik ztrácet na Andarielku a současně zůstanou meteory.

Akorát tedy na zbrani potřebuje jinou dmg než Arcane, aby dal více druhů meteorů a to může být u Slorak's problém v případě, že bude rerollovat něco jiného než dmg (což je pravděpodobné).

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 28.05.2014, 10:58 hod.

hanacius píše:Je to hodně o tom to vyzkoušet. Ja mám třeba v truhle wandku Sloraks madness která má +30% disintegrate, slušný dmg a socket ale rozhodně není lepší než TF. Je to o tom to vyzkoušet...
Oproti TF to není tak jasné na první pohled a je lepší opravdu vyzkoušet. 30% Slorak's ale bude v každém případě o dost lepší než Orpheus.

TF nevedu (a se slušným rollem s 10% CDR už vůbec ne), takže jsem zatím nesrovnával. Plánuju ale hrát stejně maximální CDR build, takže nakonec stejně bude Borns zbraň, kterou už mám slušnou připravenou.

Sloučení % el. dmg na arcane je jasné, to by měl udělat jako první.

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od manusky11 » 28.05.2014, 11:01 hod.

O set nemusí prísť,ide o to si to vyskladať,vid moj profil(a to nemám neck).Ked bude Tal neck s elementom,pridám triumvirate.

Čo sa týka Wand je to individuálne.Osobne preferujem celkový boost svojho Arcane Elementu a chcem ho dostať na maximum.

"30% Slorak's ale bude v každém případě o dost lepší než Orpheus"

Toto tiež nie je jednoznačné,ked používam BlacK Hole,kde boostujem element,DPS môžem dávať porovnatelné a na vyše je velký rozdiel +60% Arcane a 100%(do všetkých tvojich Arcane skilou) kde sa bez Orpheusa nedostaneš.Jedine ak by si DPS-koval len cez Disintegrate potom by bol Slorak lepší(respektíve výsledky budu porovnatelné),nehovoriac o tom že 30% je skor výnimka :)
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 28.05.2014, 11:31 hod.

Rozdíl do Arcane je maximálně 20% co může mít Orpheus navíc (tedy nemůžeš srovnávat 100% x 60%).

Black hole díky cool downu (a nejedeš max. CDR build, takže budeš mít CD na Black hole hodně vysoký) je z celkové dmg téměř zanedbatelná, takže tady + % do Arcane nepřinese téměř nic.
Ani v mojem buildu s daleko větším CDR, kdy mám Black hole daleko častěji nedělá žádnou velkou část celkové dmg. Od toho tam také není.

Familiar taky moc dmg z celku nepřinese (tím myslím přímou dmg jako další arcane skill, neřeším teď +10% bonus za sparkflinta).

A ten rozdíl za Slorak opravdu dost naroste tím 5. primárním statem. Ten může být třeba +10% dmg a to slušně zvedne base dmg.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Tal Rasha set - 4 set bonus meteory

Příspěvek od Mlok » 28.05.2014, 11:38 hod.

A jen krátké srovnání čísel:
80% to arcane x 60% to arcane je 12,5% do dmg navíc. A to už z velké části nahradí ten stat navíc u Slorak's. 10% dmg na zbrani dá něco přes 8% navýšení celkové dmg (v závislosti na konkrétní rollu zbraně a offhandu).

Takže to je pak ve výsledku cca 4,5% dmg navíc za Orpheus x 15-30% do disintagrate. Tady není co řešit. To bude výhodnější i s nejhorším 15% rollem Slorak.

Odpovědět

Zpět na „Wizard“