Xatrova počítačová poradna pro všechny

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 05.05.2010, 21:40 hod.

BSOD je ano, Blue Screen Of Death->prostě modrá obrazovka, bílej text....s chybama. A teplota je v pohodě->teplota čeho?Procáku, grafiky? A co se táče pasty na CPU tak ti napíšu opatrně jak to rozdělat:
1) Na procesoru je chladič. Pokus se ho opatrně oddělat(nekteré chladiče jsou přišroubované, nebo jen zacvaknuté->to zjistíš)
2) potom VELMI opatrně odlepíš chladič od procesoru(drží tam pastou) :!: ŽÁDNEJ ŠROUBOVÁK :!:
3) když chceš vytáhnout procesor tak je tam taková "capka", na kterou se buď zmáčkne, nebo se zvedne asi do pravýho ůhlu. Procík pak vyskočí.
Na test grafiky bych šáhl po Diablu nepo po tomhle Video card stability testu. Nikdy jsem s tímto benchmarkem nedělal, ale je to jedinej benchmark na tvou grafickou kartu.
A zdroj-neměj strach, prostě se podíváš, jak jsi to měl zapojené a napícháš tam novej zdroj podle toho. Jinak ti pomoct nemůžu, jinak to zapojit snad ani nejde, protože koncovky zdroje jsou tvarovány tak, že to tam jinak nevrazíš. Taky bych si zjistil, kolikaWATTový zdroj máš v PC, a sehnal bych si podobný. Jestli máš hodně starej pc, tak do toho zdroj neseženeš(nebo bys musel ten PC předělat do ATX(čti:té moderní) pc skříňky.Grafiku akorát vytáhneš se slotu, jinam vrazit ani nepůjde. Musíš si ale sehnat grafiku v provedení do AGP slotu. HLAVNĚ, NEŽ VŮBEC SÁHNEŠ DO POČÍTAČE, TAK HO VYPNI A VYTÁHNI ZE ZÁSUVKY. VĚTŠINOU SE NIC NESTANE, ALE NÁHODA JE BL*EC. A NECH PC CHVÍLI VYPNUTÝ(ASI TAK 10 MINUT) NEŽ DO NĚJ BUDEŠ SAHAT. STARÉ ZDROJE BYLY TOTIŽ PLNÝ KONDENZÁTORŮ, TAKŽE JSI TO VYPL, A JAK JSI DO TOHO ZAČAL HNED SAHAT, DOSTAL JSI RANU (NIC SMRTELNÝHO :dead: ) ALE HODNĚ NEPŘÍJEMNOU. NĚCO MI ŘÍKÁ, ŽE MÁŠ HAFO STAREJ ZDROJ, KDE TO NEJSPÍŠ BUDE :D A jinak než budeš hrabat do compu, tak se musíš uzemnit. Statická elektřina je prevít,i když ze zkušenosti vím, že se věšinou nic nestane, ale přesto je dobré se odizolovat. Proveď to následovně:Vezmi si obyčejný drát, z části ho odizoluj, a tu odizolovanou část omotáš kolem tvé ruky(nohy,hlavy, nebo jiné končetiny :D ) a druhý konec odizoluješ taky. Odizolování znamená, že z toho drátu stáhneš"obal", neboli tu gumovou sra*ku, kterou je to potažený. Druhý konec drátu přiděláš odizolovanou částí ke skříni PC. No a pak se do toho pustíš. A zkoušel jsi instalaci systému na čistě naormátovaný disk? a MB je MOTHERBOARD, neboli základová deska. Jo a na grafice je taky větráček, musí se točit, a grafika nesmí moc topit (přehřívat se). V IT se postupuje obvyhle vylučovací metodou, a techniku si zásadně půjčujeme, ovšem pochybuju, že někdo má doma grafiku do AGP slotu. Kdyby byla ale grafika v pr*eli, tak sice můžeš koupit novou, ale to bys musel vyměnit i zdroj. Ale před koupí se vždy poraď ještě v obchodu, kde budeš ty díly kupovat, jestli ti to v PC pojede. Jestli se necítíš na instalaci komponent sám, nech si to udělat odborně. Dáš za to zhruba o 400 víc, ale budeš mít jistotu, že ti to povalí.
A jen tak pro úplnost, vypiš prosím celou sestavu(procesor, RAMky, disk, zdroj)...
A jinak, na youtube je spousta videjí, jak se rozdělává počítač :D

A sorry za mírnou chaotičnost, ale já tak prostě píšu, protže mě během psaní napadají nové věci.
A klidně se ptej na COKOLI čemu nerozumíš. Můžu ti napsat step-by-step návod jak pro retar*y, ale myslím, že to zvládneš i bez něj.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Marast » 06.05.2010, 19:11 hod.

Trošku jsem pátral po tom termínu Blue Screen of Death a pokud jsem našel aspoň trochu správnou informaci, měl by se zobrazovat jen při nějakých závažných chybách. (Problém s ovladači, či nedostatečná paměť na disku, apod.) Je to tak :?: Pokud ano, nedivím se, že jsem s tímhle neměl zatím tu čest, protože budu asi patřit do skupiny tzv. bezpečných a nenáročných uživatelů. :D Aspoň zatím. :)
Z textu ohledně testu grafiky také nejsem zrovna chytrý. :? Vím, že součástí Diabla je, mně dobře známý, Video test. Ale nevím co máš nam mysli tímhle :arrow:
xatra píše:...nepo po tomhle Video card stability testu. Nikdy jsem s tímto benchmarkem nedělal, ale je to jedinej benchmark na tvou grafickou kartu.
xatra píše:A zkoušel jsi instalaci systému na čistě naormátovaný disk?
Čistě naformátovano a vzápětí nainstalováno :arrow: Microsoft Windows XP Professional; Verze 2002; Service Pack 3.
Jinak obecné info o systému :arrow:
Intel(R)
Celeron(R) CPU 2.00GHz
2.02 GHz, 512 MB RAM
Dál nevím co bych dodal. Možná snad, že zvuková karta je integrovaná.
A ohledně půjčování si zmiňovaných komponentů. Momentálně netuším komu říct, ale časem bych to mohl zařídit. Ale čas většinou prchá, jak splašená mrcha že :?: :lol:
xatra píše:Taky bych si zjistil, kolikaWATTový zdroj máš v PC,...
Předpokládám, že by měly být některé údaje, včetně napětí, vytištěny a nalepeny na zdroji, takže v sobotu budu moudřejší. Snad. :) (Jediný údaj, který je viditelný na první pohled je AC 230V, což bude pravděpodobně síťové napětí. :D )
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od damagedeath » 07.05.2010, 07:08 hod.

Chlapi, nezlobte se, ale já se tak u Xatrových návodů neskutečně bavím...zatím u mě vede návod, jak se odizolovat... :lol:

Když si představím, jak Marast si kolem krku motá odizolovanej drát a lepí ho k bedně, tak je to lepší než A je to.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 07.05.2010, 08:54 hod.

Z textu ohledně testu grafiky také nejsem zrovna chytrý. Vím, že součástí Diabla je, mně dobře známý, Video test. Ale nevím co máš nam mysli tímhle
Že je potřeba grafickou kartu zatížit. Video card stability test by měl otestovat stabilitu grafiky (takže by se tím vyloučila). Jenomže jsem nikdy nedělal s tak starým hardwarem.
ale můžeš skusit 3d mark 2000 http://www.futuremark.com/download/3dmark2000/
nebo 3d mark 99 http://www.futuremark.com/download/3dmark99max/. Tím by se měla zatížit grafika, a když to bude padat, tak je to jasný, čím to je.
Čistě naformátovano a vzápětí nainstalováno Microsoft Windows XP Professional; Verze 2002; Service Pack 3
Z toho vyplývá, že by to systémová chyba být neměla, ale jestli se to seká, jak říkáš, skus chkdsk http://www.tipypropc.cz/konzola-pro-zot ... ujte-disk/
Předpokládám, že by měly být některé údaje, včetně napětí, vytištěny a nalepeny na zdroji, takže v sobotu budu moudřejší. Snad. (Jediný údaj, který je viditelný na první pohled je AC 230V, což bude pravděpodobně síťové napětí. )
ano, to je síťové napětí. Skusk se na ten zdroj podívat, osobně tipuju, že je to tak 300 W.
Jinak ten tvůj počítač není takový šrot :D A zachránit by se ještě možná dal, kdyby byla chyba v hw.
Potřebujeme prostě vyloučit toto:
systém->ten jsme už vyloučili
grafická karta a její přehřívání
chybové sektory na disku
RAM
základovka
přehřívání CPU



A na zbytek se podíváš o víkendu. A ty teploty v Pc by bylo dobrý změřit, (ne teploměrem,) na to jsou prográmky.....
Chlapi, nezlobte se, ale já se tak u Xatrových návodů neskutečně bavím...zatím u mě vede návod, jak se odizolovat...

Když si představím, jak Marast si kolem krku motá odizolovanej drát a lepí ho k bedně, tak je to lepší než A je to
Cháu, že je to jak z A je to, ale Marast to nejspíš potřebuje vysvětlit step-by-step. A to odizolování má svoje opodstatnění, protože náhoda je bl*ec a statická elektřina prevít.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od damagedeath » 07.05.2010, 09:30 hod.

Však nic proti, pokračuj :D

Uživatelský avatar
Alyx
Doom Knight
Příspěvky:509

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Alyx » 07.05.2010, 18:03 hod.

Ok mám takovej menší/větší problém :D

Čím by se dalo vysvětlit soustavné samovolné vypínání wifiny na notebooku? Je to ACER Aspire 1650.
Zkoušela jsem už vše možné, ovladačema to být nemůže, jiné nastavení v ePower managementu taky nefunguje, i když je přímo nastavená nejvšší stability té wifiny, je to k ničemu. Jsem na netu, něco dělám a najednou "připojuji se k ****, poté následuje "vyhledávám server****" a pak už je to prostě dead :D Pomáhá na to jen manuální vypnutí a zapnutí wifiny, nebo zakázat a povolit připojení a pak to zase hned funguje 8)
Zkoušela sem i přenastavit způsob připojení, takže to získává IP automaticky a připojit by se to mělo rovnou. Zajímavé je, že ping to háže bez problémů :D Vážně by mě zajímalo čím to může být.

Začínám mít pocit že to je problém OS...Windowsy mi už drahnou dobu krkem, na Linuxu bych s tim určitě takové problémy neměla. Chystám se to udělat tak, že XPčka budou na hry a ubuntu na vše ostatní...

Jo ještě mám net od O2, takže žádná sláva. Je to 3Mbit (nebo spíš měl by být :D), i upload jede celkem v pohodě...Tím to prostě být nemůže, na velkém kompu ten net nepadá, dělá mi to jen ntb.
Používám firefox samozřejmě :D

Prosím tedy o jakýkoliv nápad nebo radu.
∆ ∞ ~ Ussta Trelao Yorn Zhah Ulu Har’luth Jal~

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 07.05.2010, 20:08 hod.

Sorry Alyx, ale pravda je někdy krutá. Je to tím, že máš Acer, konkrétně tuto řadu, u ní jsou právě ty problémys wi-fi, jaké popisuješ. Existuje pár postupů, ale nejsou stoprocentní:


Start->ovládací panely->nastroje pro zprávu->služby->automatická konfigurace bezdrátových zařízení->vypnout

Další varianta:
ovládací panely->síťové adaptéry->bezdrátový síťový adaptér->Atheros xxxx(typ přesně nevím). Měla by tam být záložka power management->zruš tam zaškrtnutí povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie(nebo tak nějak)

Další:
připoj notebook pevně k internetu->ovládací panely->správce zařízení->2x kliknout na síťové adaptéry a 2x kliknout na Atheros xxx->klikni na kartu ovladač a dej aktualizovat


On fígl je totiž v tom, že v tom Acíku běží v privilegovaným režimu v předinstalovaných systémech utilita, která se snaží šetřit energii->vypíná wi-fi.
Takže jestli tyto rady nepomohou, skus normálně naformátovat disk a nainstalovat čistej systém a mělo by to být OK.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Tabul
Wraith
Příspěvky:159
Bydliště:Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Tabul » 19.05.2010, 16:54 hod.

Čus, mám takový problém s otevíráním pevných disků. Když jej chci otevřít tam se mi zjeví tabulka Otevřít v programu (viz obr) :D , nevíš co to sakra je?
Mám Acer a v něm XP Home SP3.

http://img180.imageshack.us/i/hmmmp.png/

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Mirda » 19.05.2010, 17:24 hod.

Tabul: Také jsem měl jednou ten samý problém, ale spravil to restart. Na netu jsem našel akorát tohle: http://pc.poradna.net/q/view/320639-nej ... jeho-ikonu . Radí tam celkem dobře, hlavně to s těmi registry bych zkusil, ale nemám možnost to vyzkoušet, protože používám Win 7.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 19.05.2010, 21:44 hod.

zkusil bych toto:
le byl můj podobný problém, možná by šlo aplikovat to řešení i na toto, asi to povede k tomu samému výsledku, který měl vzniknout tím reg souborem od Karla.

Co dělat když se po kliknutí na zástupce disku otevírá místo obsahu disku okno hledání.

Tento počítač, ovládací panely a pak:
1) možnosti složky
2) typy souborů
3) vybrat jednotka
4) zvolit upřesnit

Pokud máš v nabídce explorer, nebo open tak skoč na 6)

Pokud máš v nabídce jenom find:
(tady asi budeš mít něco jiného než find)
5a) klikni nova
5b) pojmenuj to open
5c) zvol cestu (C:\windows\explorer.exe)

6) vyber open
7) klikni na "Nastavit výchozí"
A ještě bych se zeptal, kdy ti to začalo dělat? Po zásazích do systému, nebo to dělalo hned po instalaci OS?
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Tabul
Wraith
Příspěvky:159
Bydliště:Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Tabul » 20.05.2010, 18:56 hod.

Díky, až budu mít náladu tak to zkusím :)

Uživatelský avatar
Alyx
Doom Knight
Příspěvky:509

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Alyx » 21.05.2010, 10:11 hod.

xatra:
Děkuju za rady, nakonec jsem to vyřešila jednoduše - Ubuntu ---> a "kupodivu" je se samovolným vypínáním wifiny konec :Diablo
∆ ∞ ~ Ussta Trelao Yorn Zhah Ulu Har’luth Jal~

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 21.05.2010, 11:14 hod.

Hm tak jasně, že když přeinstaluješ systém, tak odinstaluješ předinstalovanou utiliku energii spořící a wi-fi vypínající. Nicméně Ubuntu bych tam na hry nedal, nebo bych udělal dual boot a to na XP a na Ubuntu.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Alyx
Doom Knight
Příspěvky:509

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Alyx » 21.05.2010, 20:42 hod.

xatra:
Neboj, vím :D XPčka tam mám taky, ale vzhledem k tomu, že na hry mám velkej komp, tak sem do nich zatím nemusela najíždět ani jednou...Je to spíš pro případ, že bych si chtěla zahrát něco hodně starého :)
∆ ∞ ~ Ussta Trelao Yorn Zhah Ulu Har’luth Jal~

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 22.05.2010, 12:23 hod.

No já vím, já jsem kupoval PC za 40000 v roce 2005 a dneska je to šrot. A na častý přenášení je notebook na nic, to radšit NETbook. Já mám netbook a PC a jsem spokojenej. A není pravda, že na netbooku nejde pařit. De, ale musí se to umět poladit. :D
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Bemik » 05.06.2010, 18:44 hod.

xatro, měl bych dotaz...
Mám sestru... bude jí 18, chce na výšku a chtěla by noťas.můj hlavní dotaz je, jestli je rozdíl mezi normálním noťasem a "tím malým".
Sestra ho bude potřebuvat jen a jen na zápisy ve školi a prezentace atd... + pochybuju, že by nešla na fejs :-D
určitě mi řekneš, že bude lepší větší, ale chci aby ses nato podíval ze strany, jak se nato bude dívat ona... malej by byl lepší, aby ho nemusela celej den tahat a nebolela ji ramena, potřebuje aby se na něm dobře psalo a dobře se pracovalo...
Proto přemýšlíme nad tím malým spíše... chci vědět tvůj názor jestli by ji stačil takovej nebo ne... popřípadě který by si mi doporučil (v cenovém omezení asi do 10 litrů)
Pokud bys měl čas a poradil mi, byl bych ti zavázán... předem děkuju... Bémik
"Do what you fear and the death of fear is certain."

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 06.06.2010, 00:24 hod.

Ten malej mám do školy. Je super. Nebo spíš není, valí na reklamačku. Ale byl super. Jestli to chce jen na zápisy, FB, a podobný věci(a na low grafický hry-diablo 2, atd.. :D ), tak jí bude stačit základní netbook. Třeba MSI Wind U135, nebo EEEPC 1001H. Vol ale modely s 6ti článkovou baterkou, protože vydrží tak 6-8 hodinek. Netbook váží tak 2 kila(nebo 1,5 kila), je přenosný, levný, malý, do školy ideální. Ale na moc hraní a tak to není. Naopak velký notes do 10k koupíš, ale je to šme*d. Je velký, těžký, a výkon jen o trošku vyšší než netbook. Jestli vybíráš do 10k, chceš mobilitu, zápisy, prezentace, tak ber netbook. Jestli ti to nestačí, připlať a kup notebook. Jo a u netbooků si dávej pozor aby tam byl OS Windows XP. Windows 7 Starter je na nic.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Grammator » 06.06.2010, 06:57 hod.

já si kupoval ntb bez systému... člověk ušetří...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Bemik » 06.06.2010, 07:05 hod.

díky moc :-)
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Grammator » 06.06.2010, 08:22 hod.

já tam pak hodil stejně xp... ale nemusel sem je kupovat ("znova" 8) )...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“