Xatrova počítačová poradna pro všechny

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462
Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od kolij » 21.03.2012, 19:51 hod.

Tak já sem se nechal inspirovat tím co jste psali Attie, ale musel si si vybrat o něco levnejší, nemám tak vysoké kapesné :D vlastně nemám žádné :D

Zdroj:Fortron HEXA 500W

Pevnej disk: Seagate Barracuda 7200.12 - 500GB

RAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP

Základovka: GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 - Intel P67

Grafika: GIGABYTE HD 6850 Ultra Durable OC 1GB

Procesor: Intel Core i3-2100

Popřípadě napište na čem by se dalo ještě ušetřit/zlepšit...

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Xenter » 21.03.2012, 20:00 hod.

kolij: Tvůj výběr vzhledem k ceně vcelku ujde, nic tím nepokazíš :).

mira889
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od mira889 » 28.03.2012, 16:13 hod.

Můžete mi doporučit nějakou 1GB grafickou kartu max za 2.000,- Díky :)

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Vorvy » 28.03.2012, 17:49 hod.

Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Qoliker » 28.03.2012, 18:03 hod.

http://www.czc.cz/sapphire-hd-6750-vapo ... 44/produkt

Za příplatek 500kč výkonější karta s mnohem lepším chlazením.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
dejavu
Gorebelly
Příspěvky:200
Bydliště:Morava

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od dejavu » 28.03.2012, 18:23 hod.

http://www.czc.cz/gigabyte-gtx-550-ti-h ... n24a7t1057

Tohle je jeste podle me lepsi volba nez to co uvadi Qoliker.
+ Nvidia ma daleko lepsi podporu driveru

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Qoliker » 28.03.2012, 18:35 hod.

Musím s tebou milý dejavu nesouhlasit. Ovladače u ATI už takový problém nemívají. K tvé doporučené kartě: Gigabyte GPUs jsou dost faulty, větrák špatný, s výkonem zaostává za Atinou taktéž.

Jsem velký fanda nVidie, ale v této cenové kategorii je ATI jasný vítěz. V ovladačích již takový rozdíl nebývá. .)
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
dejavu
Gorebelly
Příspěvky:200
Bydliště:Morava

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od dejavu » 28.03.2012, 18:44 hod.

Tak ja tam hodil Gigabyte kvuli te cene (Sam preferuju jinou konkurenci). Jinak na hry je opravdu lepsi, uz jen podle testu. Ja to beru podle toho, ze jsem mel vzdy NVIDII a nikdy zadny problem. A co funguje nerad menim. U ATI jsem vzdy jen cetl, ze tam je dobry pomer/cena vykon. Ale to neni vzdy to hlavni a jeste k tomu v lowendu (spatne pixely). ATI v highendu klidne. Ale tady bych veril NVIDII. A ty ovladace byly mysleny primo na DIII, uz ted vydavaji specialni podporu.
Stojim si za svym :D:)

Jinak Mira889 urcite bych si tebou priplatil tech 500 (to je jedna flaska kvalitniho alkoholu:D) ten vykon i kvalita je u tech karet co jsem uvedl ja nebo Qoliker daleko lepsi.

mira889
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od mira889 » 28.03.2012, 19:07 hod.

jj těch 500 eště někde seženu ale ted kterou si z těch dvou vybrat :D

mě jde hlavně o to aby Diablo 3 frčelo jak má :D takže se shodněte, která je lepší, protože se v tom nevyznám :D

Uživatelský avatar
Raahk
Wraith
Příspěvky:100
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Raahk#2416
Bydliště:Štětí/Litoměřice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Raahk » 28.03.2012, 19:34 hod.

@mira889 vem tu nvidii gtx550ti je výkonější a stojí stejně.

@Qoliker Ati už neexistuje, vše je to už jen AMD, jinak GPU nedělají výrobci grafik a na špatný GPU můžeš narazit u kterékoli značky.

@dejavu to s těma ovladači bývalo kdysi dávno, já začal s ATI HD 4870X2(dvoučipovka, ještě se válí doma v šuplíku :) ), teď mám 2x HD6970 a neměl jsem nikdy problém. Koukám ale po 2x GTX 680 :)
Obrázek

Uživatelský avatar
dejavu
Gorebelly
Příspěvky:200
Bydliště:Morava

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od dejavu » 28.03.2012, 19:51 hod.

Tak Highend musi neco vydrzet:). A ty ovladace byly mysleny primo na DIII, jak jsem to tam psal. Ted asi pred 2 tydny vydali driver a zamerili s v nem i primo na DIII.

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Qoliker » 28.03.2012, 23:20 hod.

Raahk píše:@mira889 vem tu nvidii gtx550ti je výkonější a stojí stejně.
Kdepak, když už, tak zhruba nastejno. A zrovná té 550ce, co je v příspěvku, by 6750 natrhla řiť. Kdybys chtěl jít u nVidie do 5xx řady, tak si zase připlatit, a sáhnout po 580, i když to už je čistě subjektivní volba.
Raahk píše:@Qoliker Ati už neexistuje, vše je to už jen AMD, jinak GPU nedělají výrobci grafik a na špatný GPU můžeš narazit u kterékoli značky.
A to s tím souvisí jak? ATI je pod AMD, ale furt jsou svými grafikami stejně rozpoznatelné, jako když pod nimi nebyli.
Raahk píše:Teď mám 2x HD6970 a neměl jsem nikdy problém. Koukám ale po 2x GTX 680 :)
Jasně, hlavně dát za GPU(s) 20 táců a být největší boss. Za rok to stejně bude low-end.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Programos » 28.03.2012, 23:55 hod.

No hlavně je tam větší sběrnice, tudíž by ta karta měla pracovat rychleji, takže bych se nebál jít do té nvidie.
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
Raahk
Wraith
Příspěvky:100
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Raahk#2416
Bydliště:Štětí/Litoměřice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Raahk » 29.03.2012, 00:04 hod.

@Qoliker Kdepak, když už, tak zhruba nastejno. A zrovná té 550ce, co je v příspěvku, by 6750 natrhla řiť. Kdybys chtěl jít u nVidie do 5xx řady, tak si zase připlatit, a sáhnout po 580, i když to už je čistě subjektivní volba.
To jak HD 6750 natrhne GTX 550ti řiť bych docela rád viděl :D jedině že se bavíš o spotřebě :). Referenční GTX 550ti je skoro na úrovni HD 6770 tudíž je výkonější než HD 6750 :), Je jedno kdo vyrábí grafickou kartu GPU je tam pořád 550ti. GTX 580 není dobrá( cena neodpovídá výkonu)
@Qoliker A to s tím souvisí jak? ATI je pod AMD, ale furt jsou svými grafikami stejně rozpoznatelné, jako když pod nimi nebyli.
ATI už prostě není, není už delší dobu AMD jenom ještě nějaký čas používalo označení ATI.
@Qoliker Jasně, hlavně dát za GPU(s) 20 táců a být největší boss. Za rok to stejně bude low-end.
20 táců nestáli, ale 12000,- a i kdyby stáli 40 táců tak je to jen moje věc co si za své peníze koupím a co ne. Jinak s Bossem to nemá co dělat :) a low-end je to skoro už teď.

Řada HD 67xx je přeznačená HD 57xx :)
GTX 550ti je o 15% výkonější než HD 6750
HD 6770 je o 3% výkonější než GTX 550ti
bavíme se o referenčních modelech a taktech

:wave:
Naposledy upravil(a) Raahk dne 29.03.2012, 00:19 hod., celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Qoliker » 29.03.2012, 00:17 hod.

Teď ještě zkus ty dvě kartičky v praxi a možná i uvidíš. Všechny řady jsou přeoznačené, to je mi taky ale novina.

Jako ATI se Radeon furt bere (ATI se stále na stránkách AMD v určitých formách vyskytuje), je to jen zbytečné slovíčkaření, můžu tomu říkat AMDATI jestli ti to pomůže, nebo taky NON-NVIDIA GRAPHIC CARDS. Ze zvyku to nikdy ale nebudu nazývat AMD versus nVidia. To by bylo zvrhlé. Důležité je, abys poznal, o čem je řeč a to ty, zdá se, poznáš.

680 (btw. dohromady by to cirka na těch 20 táců vyšlo - Yep, HIGH MATH) taky není dobrá , protože hádej co? Cena neodpovídá výkonu. Ale jo, asi máš dostatek cash a já to teď budu muset nějak zamést, abych ještě nevypadal, že tu mluví závist. Klidně si kupuj každý týden ferrari (I dont give a damn), ale přijde mi divné tohle vytahovat při diskuzi, kdy se zrovna bavíme o GPUs v rozpětí 2k - 3k. Anyway hf.

Mírovi s dvěma osmičkami a jednou devítkou přeji, aby učinil dobrou volbu, nehledě na to, co ti tu nějaký qoliker nebo raahk radí a hlavně ať je předmět tvé volby co možná nejdéle funkční a spolehlivý.

Tak a já už jen tiše doufám, že mne nic v tomto topicu nevyprovokuje k dalšímu příspěvku, potažmo k dalšímu zbytečnému rozkolu.

:wave:
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Raahk
Wraith
Příspěvky:100
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Raahk#2416
Bydliště:Štětí/Litoměřice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Raahk » 29.03.2012, 02:27 hod.

680 si oproti 580 v efektivitě hodně moc polepšila, cenou je na úrovni HD 7950 a výkonem lehce nad HD7970. Co se týče výkonu ve hrách od Blizzardu tak tam jsou na tom NVIDIE líp než stejně výkoné AMD(ATI). To že jsem tam uvedl co mám bylo jen z důvodu že nejsem zarytý fanda jen jedné značky. Mám AMD(ATI) a z těch dvou uvedených bych vzal tu NVIDII neboť je výkonější, ale zase má vyšší spotřebu. To že HD 67xx je jen přejmenovaná řada HD 57xx není žádná novina, AMD potřebovalo vyplnit mezeru v nabidce :). NVIDIE také dost svých modelů kdysi jen přejmenovávala. To kterou z karet si vybere je jeho volba. Já bych kolem ceny 2500,- (+-100) vzal HD6770 1GB (850MHz) od Sapphire :)

:wave:
Obrázek

Uživatelský avatar
dejavu
Gorebelly
Příspěvky:200
Bydliště:Morava

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od dejavu » 29.03.2012, 09:16 hod.

Vy toho asi moc nenaspite :shock: :D. Kazdopadne zajimva diskuze.

Jinak miro hra ti na obouch kartach pojede naprosto plynule. Rozhodni se sam, treba na zaklade znacky. Ten rozdilek bys ve hre stejne nepoznal:)

Odesláno z iPhonu

mira889
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od mira889 » 29.03.2012, 11:54 hod.

Po dlouhém čtení této diskuze :D jsem si nakonec vybral HD6770 1GB a jsem rád, že jste strávili svůj čas, aby ste mi pomohli :)

Uživatelský avatar
GrOsO
Gorebelly
Příspěvky:293
BattleTag:groso#1722
Bydliště:stolicka

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od GrOsO » 25.04.2012, 20:56 hod.

zdar rozmyslam o vymene stolneho pc za notas niesom moc zdatny v pc parapetroch tak sa obraciam na vas
notas by mal byt vykonom minimalne mojej aktualnej pc zostavy ktora je
Pentium Dual-core E5200@2.50GHz(2CPUs)
3328MB ram( to mi ukazuje dxdiag no myslel som ze mam 2x 2 giga ramky divne)
9800GT 512MB

stymto som diablo hral na plnych detailoch(1680x1050 XP) uplne plynule, obcas nejaky ten fps drop pri nejakej velkej akcii napr pred skeleton kingom ako su tam tie 4ry stlpy..^^
skyrim plynule bez fps dropov na asi medium detailoch.

vono nemam predstavu kolko by taky notas vysiel, rad by som trochu zvysil vykon, to 4jadro by som urcite chcel, pri hrani hier rozlisenie 1680x1050 na druhom monitore.

vono nechcem nic extra hlavne aby tam frcalo pekne diablo na lepsich nadstaveni, ale u notebooku to asi neni take lahke hm ?

ak by bolo mozne vybrat nieco od tialto nakolko tam mam slusnu zlavu http://agem.sk/produkty/notebook-14.html
diik :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Programos » 25.04.2012, 22:00 hod.

Noťas od 15K nahoru by ti měl rozjet DIII uplně v pohodě, samozřejmě záleží na značce. A zřejmě máš 32 bit systém, který nedokáže využít 4gb paměti, je možný, že proto ti to ukazuje jen 3,3gb.
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“