Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctuary

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670
Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od AlterEgo » 12.10.2012, 15:04 hod.

Attia
MMA samo o sobe zadne bojove umeni neni. Je to zkratka pro mixed martial arts a zalezi ciste na tech borcich jake konkretni bojove umeni pouzivaji. Vetsinou jich kombinuji nekolik

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Attia » 12.10.2012, 22:12 hod.

jj vím že MMA není samo o sobě bojový umění. Jen jsem o tom tak nějak zvyklej mluvit a nazývat to tak, protože když dem blbnout tak nějak neřešíme kdo pojede konkrétně jakej styl, ale bavíme se tak nějak obecně že si dáme "MMA trénink". Je to spíš jen o zvyku jak se o tom bavíme než o tom že by jsme to považovaly za nějaký konkrétní bojový styl. Většina kámošu co dělá/dělala MMA přecházela z kick-boxu, protože tam je dobrý že umíš používat nohy (kopy, kryty atd). Třeba když šel s náma jednou kámoš co dělal jen box tak byl v háji protože nevěděl jak jít proti kopům a byl z toho dost vykolejenej...

ale jak říká bylo to vždycky s mírou, jen se vyblbnout když byl špatnej den v práci atd...

Dzano
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:DJanko#4388

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Dzano » 26.11.2012, 20:08 hod.

Ja robím 6 rokov Wing Chun. A mimochodom, nie všetky kung-fu filmy sú na ČSFD označené za odpad. Napríklad taký Ip Man má vysoké hodnotenie.

Uživatelský avatar
Still
Gorebelly
Příspěvky:228
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stillovy#2593
Bydliště:Jihlava

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Still » 26.11.2012, 20:48 hod.

Já dělám rok kick box a zatím supeeer :) hlavně kondička šla nahoru, i když jsem kuřák :D

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Gladiator91 » 14.12.2012, 10:05 hod.

Skoro 2 roky kickbox :) chtěl sem i závodit, ale nějak se to před závodama vždycky podělalo, takže sem zůstal u kondičního kicku se sparingama :)
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Attia » 14.12.2012, 12:12 hod.

Dzano píše:Ja robím 6 rokov Wing Chun. A mimochodom, nie všetky kung-fu filmy sú na ČSFD označené za odpad. Napríklad taký Ip Man má vysoké hodnotenie.
Ip Mana jsem viděl oba díly a oba jsou super. Donnie Yen je veeelmi věrohodný a za sebe se mi oba filmy fakt hafo líbily.

Dzano
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:DJanko#4388

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Dzano » 14.12.2012, 23:11 hod.

Attia píše:
Dzano píše:Ja robím 6 rokov Wing Chun. A mimochodom, nie všetky kung-fu filmy sú na ČSFD označené za odpad. Napríklad taký Ip Man má vysoké hodnotenie.
Ip Mana jsem viděl oba díly a oba jsou super. Donnie Yen je veeelmi věrohodný a za sebe se mi oba filmy fakt hafo líbily.
Pozri si aj trojku. Donnie tam už nehrá, ale je to fajn. Navyše, v malej úlohe Ip Manovho majstra Leung Bika sa objaví skutočný Ip Manov syn Ip Chun.

Tado
Quill Rat
Příspěvky:28
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tado#2322
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Tado » 15.12.2012, 11:55 hod.

Taky jsem chvíli dělal KickBox...ale už je to pár let co se tomu nevěnuju..:-) ale zaboxovat a zakopat si, to mě láká pořád..:-)..akorát když dostane člověk rovnátka ;-) tak to je pak těžko :-)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Attia » 15.12.2012, 12:02 hod.

Dzano píše:Pozri si aj trojku. Donnie tam už nehrá, ale je to fajn. Navyše, v malej úlohe Ip Manovho majstra Leung Bika sa objaví skutočný Ip Manov syn Ip Chun.
To co máš na mysli ty jsem neviděl ale podle všeho to není trojka. To co myslíš, kde hraje Ip Chun je "Yip Man Chinchyun" a je to z IP Manova mládí a jeho výcviku.

Příští rok by se měl točit "Ip Man 3" opět s Donniem, a vzhledem k tomu jak končí dvojka, jsem zvědavý jestli na to trojka naváže a uvidíme jak vznikla hvězda Bruce Leeho který byl následným učitelem samotného Chucka Norrise :-DDD

Dzano
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:DJanko#4388

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Dzano » 16.12.2012, 16:08 hod.

Attia píše:
Dzano píše:Pozri si aj trojku. Donnie tam už nehrá, ale je to fajn. Navyše, v malej úlohe Ip Manovho majstra Leung Bika sa objaví skutočný Ip Manov syn Ip Chun.
To co máš na mysli ty jsem neviděl ale podle všeho to není trojka. To co myslíš, kde hraje Ip Chun je "Yip Man Chinchyun" a je to z IP Manova mládí a jeho výcviku.

Příští rok by se měl točit "Ip Man 3" opět s Donniem, a vzhledem k tomu jak končí dvojka, jsem zvědavý jestli na to trojka naváže a uvidíme jak vznikla hvězda Bruce Leeho který byl následným učitelem samotného Chucka Norrise :-DDD
Nebolo to oficiálne pokračovanie prvých dvoch dielov, to je pravda, ale stále to bolo o Ip Manovi :-) Dokonca aj herca vyberali tak, aby sa podobal na Donnieho. Ja ten diel volám "nulka" :-) Páčil sa mi viac ako dvojka, o trochu. Ale jednotka bola jednoznačne najlepšia.

Mimochodom, škoda že monk v Diable nepoužíva Wing Chun, to by bola mlátička :-)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Attia » 16.12.2012, 20:37 hod.

Dzano píše:Nebolo to oficiálne pokračovanie prvých dvoch dielov, to je pravda, ale stále to bolo o Ip Manovi :-) Dokonca aj herca vyberali tak, aby sa podobal na Donnieho. Ja ten diel volám "nulka" :-) Páčil sa mi viac ako dvojka, o trochu. Ale jednotka bola jednoznačne najlepšia.

Mimochodom, škoda že monk v Diable nepoužíva Wing Chun, to by bola mlátička :-)
víš že mě napadlo už to samé? že by moh monk používat wing chun? :-D

jinak jednička jak říkáš byla nejlepší, Já teda tu "nulku" ještě neviděl ale mám ji v plánu zkouknout. Ale i tak mi přijde že ta dvojka s hrdostí nastoupila po jedničce. Já to měl stažený oboje a sledoval jsem to na jeden zátah a popravdě mi přišlo jako bych sledoval jeden film.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od SkoroPaladin » 01.01.2013, 23:30 hod.

Já hrál závodně leccos, ale vždycky byl přítomen nějaký balón (do kterýho sem bušil nohou, hokejkou... nebo třebas nějakou pálkou).
Bojový sport sem nikdy bohužel/bohudík neprovozoval (pepřák/rychlonožka to snad jistí), ale děsně mě baví koukat na K1 a MMA.
Mezi mý oblíbence patří: Remy Bonjasky, Andy Hug (R.I.P.), Peter Aerst, Anderson Silva, Cung Le a Fedor Emelianenko.
Momentálně mě docela zajímají další fighty kdysi nejsilnějšího chlapa světa Mariusze Pudzianowskiho (sice je občas vidět, že sou ty jeho fighty zaplacený... ale sledovat tenhle kolos - co mně velmi připomíná svou muskulaturou barbara z Diabla 2 - v ringu je zajímavý :-)).
Za povšimnutí taky stojí vypatlanci/rarity typu: Wiacheslav "Tarzan" Datsik (pod pás se sice nesmí... ale pro tarzana tohle neplatí) a "Krazy Horse" Bennett (není důležitý vyhrát, ale dělat co největší kktiny). A některý výkony Boba Sappa (zejména po zaznění gongu) jsou taky... úpe na pytel.
http://www.youtube.com/watch?v=IWbfXh8eni4 Datsik
http://www.youtube.com/watch?v=uXXxrqJt9dc Bennett

Tohle je docela "zajímavej" (a legendární) fight v rámci MMA (aneb co je taky možný) http://www.youtube.com/watch?v=sqhKkyRvgjA (Don Frye tímto "stylem" občas bojuje... :-)).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Grammator » 18.01.2013, 05:21 hod.

sice to není bojové umění, ale pěstuju Krav Magu...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Attia » 18.01.2013, 10:12 hod.

Grammator píše:sice to není bojové umění, ale pěstuju Krav Magu...
krav maga je fajn, teď na streamu vyšel první díl pouličních lekcí "Jak přežít" s použitím právě krav magy. Zatím vydaly první díl, takže jsem moooc zvědavý jaký budou další.

Na tomhle "bojovým umění" se mi líbí právě to že hlavním smyslem je co nejbezpečněji a nejefektivněji chránit svůj život. Dělá na tebe někdo v baru hranu s nožem v ruce? Kopni ho do koulí a zdekuj se. jednoduchý...

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Grammator » 18.01.2013, 11:56 hod.

taknějak, ale je toho víc... základní zbraně (třeba klíče mezi prsty), a hlavně prevence, jak se konfliktům vyhýbat... základem je prostě jednoduchost, sice to nevypadá tak krásně jako třeba Taekwondo nebo karate, a bolí to (z tréniknku chodíš dobitej jak kůň a krev není vzácností) ale zase je to zatracenně účinné, moc často nevidíš že padesátikilová holka složí metrákového chlapa :)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Gladiator91 » 18.01.2013, 13:12 hod.

Tomáš a Martin jsou od nás z SKS Arény a můžu říct, že ty tréninky jsou fakt ukrutnost.
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Kuki10 » 19.01.2013, 10:55 hod.

Tvle ten Datsik to be vazne dement.:-D
Jakou ma bilanci by me zajimalo.:)

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od SkoroPaladin » 19.01.2013, 11:13 hod.

Datsik: v kickboxu 2:5. v MMA 6:11 (z toho dvě diskvalifikace). To jsou teda tak nějak oficiální bilance z eng.wiki (nakolik sou přesný/pravdivý netuším).
On byl kolem něj humbuk, páč porazil kdysi top fightera Andereje Arlovskiho. Těžko říct jestli je mírná demence jeho image... nebo je opravdu takovej. Styl má neměnej (na to taky nachytal Arlovskiho) - furt zdrhá, dělá blbiny a v nestřeženej okamžik udeří (takovej srab styl). Po tom co ho pustili z lochu hodně přibral... a trocha se stylově znormalizoval (ale myslím že po nabrání hmotnosti nevyhrál vůbec nic).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Kuki10 » 19.01.2013, 11:29 hod.

Tak jeste ze tak, mu to vubec nepreju aby neco vyhraval.:)
To muj hrdina je Ramon Dekkers, ale uz tusim bohuzel skoncil.:(
A nesmim zapomenout na meho hrdinu z mladi, kdy jsme sjizdely youtube videa.:)
Neni to nikdo jiny, nez Kimbo.:-D

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od SkoroPaladin » 19.01.2013, 11:36 hod.

Kimbo :-) - taky sem na něj čuměl a fandil mu v MMA (ty jeho street fighty sou legendární). Ramon je borec (ale já kickbox nikdy moc nesledoval).
We are knights who say... NI!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“